Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

5 najpopularniejszych powodów odmowy udzielenia pożyczki

5 najpopularniejszych powodów odmowy udzielenia pożyczki

Wydawałoby się, że uzyskanie pożyczki to naprawdę żaden problem. Jednak każdy z nas może spotkać się z odmową wtedy, gdy wnioskuje o pożyczenie pieniędzy. Sprawdź razem z nami 5 najczęściej spotykanych powodów odmowy udzielenia pożyczki. Dzięki nim dowiesz się również, jak zwiększyć swoją szansę na otrzymanie pieniędzy!

1. Zbyt niska zdolność kredytowa

Zarówno banki, jak pozabankowe firmy pożyczkowe badają zdolność kredytową swoich klientów. Jeśli mamy wysoką zdolność kredytową, pieniądze możemy pożyczyć bez trudności. Gdy jest ona zbyt niska, najczęściej spotkamy się z odmową. Na zdolność kredytową wpływają głównie nasze dochody i comiesięczne koszty.

Musimy przy tym pamiętać, że każda firma pożyczkowa ma nieco inny wzór do obliczania zdolności kredytowej. Jest ona również związana z kwotą, o którą wnioskujemy. Gdy mamy niską zdolność kredytową, łatwiej będzie nam uzyskać mniejszą kwotowo pożyczkę.

Jeśli chcemy podwyższyć zdolność kredytową, powinniśmy zadbać o większe dochody lub zmniejszyć koszty, na przykład spłacić inne pożyczki.

2. Wpisy w bazach dłużników

Kolejnym powodem do odmowy udzielenia pożyczki są wpisy w bazach zbierających informację o pożyczkobiorcach oraz dłużnikach, na przykład BIK, BIG InfoMonitor, ERIF BIG. Negatywne wpisy w bazach tego rodzaju są najczęściej konsekwencją braku spłaty lub opóźnionej spłaty rat pożyczkowych albo innych długów.

Gdy spłacamy swoje zobowiązania terminowo, pożyczkę możemy otrzymać bez większych trudności. Gdy są one negatywne, a my nie spłaciliśmy nadal zobowiązań, jedynym wyjściem będzie pożyczka bez BIK i sprawdzania w innych bazach.

3. Niespełnienie wymogów firmy pożyczkowej

Każda firma pożyczkowa ma swoje wymogi związane z udzieleniem pożyczki. Możemy znaleźć je najczęściej na stronie internetowej. Warto się z nimi zapoznać, aby otrzymać pożyczkę bez problemu.

W przypadku pozabankowych firm pożyczkowych często pojawia się limit wiekowy, na przykład w celu uzyskania pożyczki w Aasa trzeba być w wieku 20-80 lat. Oprócz tego powinniśmy posiadać ważny dowód osobisty oraz polskie obywatelstwo.

4. Błędy we wniosku pożyczkowym

Zanim przekażemy wniosek pożyczkowy do firmy pożyczkowej, powinniśmy poświęcić chwilę na sprawdzenie go pod kątem błędów. Jeśli pomylimy się we wpisywaniu danych osobowych, możemy spotkać się z odmową.

Wniosek pożyczkowy o pożyczkę on-line wypełniamy na komputerze, więc w razie potrzeby możemy poprawić wszystkie dane w kilka chwil. Lepiej poświęcić dodatkową minutę na przeczytanie wypisanego wniosku niż potem otrzymać odmowę z powodu jednej literówki.

5. Zaleganie ze spłatą pożyczek

Firma pożyczkowa może również odmówić nam wypłaty pieniędzy wtedy, gdy już teraz posiadamy w niej pożyczkę. Wiele z firm ma nawet zapisy w regulaminach informujące o tym, że nie ma możliwości otrzymania kolejnej pożyczki przed spłatą poprzedniej.

To główne powody odmowy w firmach pożyczkowych, niemniej nie są to jeszcze wszystkie z nich. Najczęściej pożyczkodawca nie wskazuje, dlaczego wydał decyzję odmowną, dlatego warto mieć na uwadze powyższe powody.

Ten wpis znajduje się w kategorii