Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

5 pomysłów na prezent dla gracza

5 pomysłów na prezent dla gracza

Masz w rodzinie osobę, która lubi grać na komputerze? W takim przypadku warto pomyśleć o tym, aby wręczyć jej prezent związany z jej pasją. Jak jednak wybrać odpowiedni upominek, który będzie mógł sprawić jej przyjemność? Zapraszamy do sprawdzenia naszych 5 propozycji.

1. Klawiatura mechaniczna

Chyba każdy gracz marzy o takiej klawiaturze. Jednak takie modele kosztują dość dużo, zwłaszcza wtedy, gdy mówimy o tych lepszej klasy. Gdy wiesz, że gracz, któremu chcesz wręczyć taki upominek, nie ma jeszcze klawiatury mechanicznej albo ma klawiaturę niższej klasy, warto pomyśleć o takim upominku.

W przeciwieństwie do rozpowszechnionych i tanich klawiatur membranowych, które są standardem w laptopach, klawiatura mechaniczna wyposażona jest w przełączniki, które rejestrują naciśnięcie, wydając przy tym głośne kliknięcie. Ten rodzaj klawiatur daje wysoki komfort użytkowania, a także mają one bardzo długą żywotność.

Gdy poszukujemy klawiatury mechanicznej dla gracza, warto pomyśleć o modelu dedykowanemu właśnie dla lubiących grać na komputerze. Takie klawiatury mają często dodatkowe przyciski do programowania, efektowne podświetlenie.

2. Słuchawki z mikrofonem

Granie na komputerze jest jeszcze przyjemniejsze, gdy mamy na głowie słuchawki z mikrofonem, który może być wykorzystany też do porozumiewania się z innymi graczami. Takie słuchawki powinny być komfortowe i dobrze izolować od dźwięków zewnętrznych.

W sprzedaży znajdziemy też modele dedykowane dla graczy, dlatego możemy wybrać taki, który może sprawdzić się doskonale przy grze w różne gry. Musimy pamiętać o tym, że słuchawki mogą mieć różne metody połączenia z komputerem – warto wybrać model z kilkoma różnymi wtyczkami albo dowiedzieć się, jaka wtyczka będzie potrzebna.

3. Dysk SSD

Jeśli wiesz, że gracz, któremu chcesz wręczyć upominek, nie ma dysku SSD w swoim komputerze, to także może być dobry pomysł na prezent. Dyski SSD w porównaniu ze standardowymi dyskami HDD są o wiele szybsze, bezgłośne oraz bardziej wytrzymałe.

Dysk SSD powoduje, że system ładuje się o wiele szybciej, a także szybciej działają różne programy, w tym gry.

4. Myszka gamingowa

Do komfortowego grania na komputerze przyda się również dobra myszka. Myszki gamingowe to myszki, które charakteryzują się bardzo wysoką precyzją oraz specjalnym kształtem dla jeszcze lepszego chwytu. Mają nie tylko te standardowe przyciski, ale również dodatkowe, które można często programować, więc możemy nadać im dowolną funkcję.

Dobre myszki gamingowe to myszki laserowe. W tych wyższej klasy możemy stosować także dodatkowe obciążniki, aby dopasować sposób pracy myszki do swoich indywidualnych oczekiwań.

5. Bon upominkowy

Jeśli jednak nie wiemy, co wręczyć w upominku graczowi, możemy po prostu przygotować dla niego prezent w postaci karty upominkowej do sklepu z grami albo z elektroniką. Wtedy obdarowana osoba będzie mogła samodzielnie wybrać to, co chce zakupić, na przykład może być to jakaś gra, dodatki do gry, akcesoria dla graczy.

Bony upominkowe możemy zakupić zarówno do sklepów stacjonarnych, jak i internetowych.

Ten wpis znajduje się w kategorii