Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Wymiana waluty? Tylko kantor internetowy!

Wymiana waluty? Tylko kantor internetowy!

Kantory internetowe są coraz popularniejsze. To atrakcyjna alternatywa dla kantorów stacjonarnych, nie tylko pod kątem kosztów, ale też wielu innych powodów. Gdy chcesz wymienić pieniądze, sprawdź razem z nami, dlaczego warto zrobić to przez internet.

1. Wygoda

To chyba jeden z najważniejszych powodów, dla którego wymiana walut on-line jest tak popularna. Dotychczas, aby wymienić pieniądze, musieliśmy posiadać gotówkę i wybrać się do kantoru w swojej okolicy.

Kantory internetowe działają przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu on-line, dlatego możemy wymienić pieniądze szybko, bezpiecznie i wygodnie, bez wychodzenia z domu – wystarczy jedynie parę kliknięć myszką i gotowe!

2. Dobre kursy walut

Kolejna zaleta wymiany walut przez internet to korzystne kursy – dla wielu to właśnie ona jest najważniejsza. Na jednej transakcji możemy zaoszczędzić od kilku do nawet kilkudziesięciu złotych w zależności od tego, jaka waluta i kwota nas interesuje. jesienna-pozyczka

E-kantory mogą zaproponować nam tak dobre kursy wymiany walut dlatego, że działają właśnie on-line i wykorzystują nie gotówkę, a pieniądze w formie elektronicznej. Ponadto nie muszą płacić za utrzymanie lokali, nie muszą zatrudniać wielu pracowników, korzystać z usług firm ochraniarskich. W rezultacie spready są bardzo niskie, więc możemy sporo oszczędzić na takiej transakcji.

3. Szeroki wybór walut

W zwykłych kantorach stacjonarnych możemy wymienić przede wszystkim najbardziej popularne waluty. Nieco większy wybór mamy w miejscowościach turystycznych. Co więcej, problemem może być dostępność walut. Może się okazać, że kantor nie będzie miał odpowiedniej sumy, która nas interesuje.

Takich problemów nie ma w e-kantorach. Asortyment walut jest ogromny, dlatego wymiana nie będzie problemem, nawet wtedy, gdy chodzi o większe sumy. W tym przypadku możemy też negocjować, aby uzyskać lepszy kurs.

4. Szeroka gama funkcji

Na uwagę zasługuje również możliwość skorzystania z wielu różnych funkcji przy wymianie walut, których nie mamy wtedy, gdy będziemy chcieli skorzystać z wymiany walut stacjonarnie.

Na szczególną uwagę zasługuje przede wszystkim możliwość rezerwacji walut. Pozwala ona na zabezpieczenie ryzyka walutowego w przyszłości i daje gwarancję wymiany waluty po kursie ustalonym z góry. Wystarczy, że zarezerwujemy kurs w tym dniu, w którym jest on dla nas korzystny, a wymianę możemy przeprowadzić później po tym właśnie kursie, nawet jeżeli we rzeczywistości będzie on już wyższy.

5. Większe bezpieczeństwo

O bezpieczeństwie wymiany walut on-line już wspomnieliśmy, ale warto rozwinąć ten temat. Wiele osób myśli, że kantory internetowe nie są bezpiecznym miejscem do wymiany walut, ponieważ wszystko odbywa się elektronicznie i możemy być narażeni na problemy. Nic bardziej mylnego – oczywiście, jeżeli zdecydujemy się na usługi zaufanego, mającego dobre opinie e-kantoru. jesienna-pozyczka

Większe bezpieczeństwo wymiany walut on-line nad wymianą stacjonarną polega głównie na zmniejszeniu ryzyka kradzieży pieniędzy czy wręczeniu fałszywki, co także się zdarza.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy MetLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie przy ul. Przemysłowej 26, 00-450 Warszawa, wpisane do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy, XII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000028131, REGON 010928125, NIP 526-030-50-06, wysokość kapitału zakładowego 21.490.000,00 zł.