Informacje o pożyczkach
i finansach osobistych

5 powodów, dla których warto wymieniać walutę w kantorach on-line

5 powodów, dla których warto wymieniać walutę w kantorach on-line

Kantory internetowe są coraz popularniejsze. To atrakcyjna alternatywa dla kantorów stacjonarnych, nie tylko pod kątem kosztów, ale też wielu innych powodów. Gdy chcesz wymienić pieniądze, sprawdź razem z nami, dlaczego warto zrobić to przez internet.

1. Wygoda To chyba jeden z najważniejszych powodów, dla którego wymiana walut on-line jest tak popularna. Dotychczas, aby wymienić pieniądze, musieliśmy posiadać gotówkę i wybrać się do kantoru w swojej okolicy.

Kantory internetowe działają przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu on-line, dlatego możemy wymienić pieniądze szybko, bezpiecznie i wygodnie, bez wychodzenia z domu – wystarczy jedynie parę kliknięć myszką i gotowe!

2. Dobre kursy walut

Kolejna zaleta wymiany walut przez internet to korzystne kursy – dla wielu to właśnie ona jest najważniejsza. Na jednej transakcji możemy zaoszczędzić od kilku do nawet kilkudziesięciu złotych w zależności od tego, jaka waluta i kwota nas interesuje.

E-kantory mogą zaproponować nam tak dobre kursy wymiany walut dlatego, że działają właśnie on-line i wykorzystują nie gotówkę, a pieniądze w formie elektronicznej. Ponadto nie muszą płacić za utrzymanie lokali, nie muszą zatrudniać wielu pracowników, korzystać z usług firm ochraniarskich. W rezultacie spready są bardzo niskie, więc możemy sporo oszczędzić na takiej transakcji.

3. Szeroki wybór walut

W zwykłych kantorach stacjonarnych możemy wymienić przede wszystkim najbardziej popularne waluty. Nieco większy wybór mamy w miejscowościach turystycznych. Co więcej, problemem może być dostępność walut. Może się okazać, że kantor nie będzie miał odpowiedniej sumy, która nas interesuje.

Takich problemów nie ma w e-kantorach. Asortyment walut jest ogromny, dlatego wymiana nie będzie problemem, nawet wtedy, gdy chodzi o większe sumy. W tym przypadku możemy też negocjować, aby uzyskać lepszy kurs.

4. Szeroka gama funkcji

Na uwagę zasługuje również możliwość skorzystania z wielu różnych funkcji przy wymianie walut, których nie mamy wtedy, gdy będziemy chcieli skorzystać z wymiany walut stacjonarnie.

Na szczególną uwagę zasługuje przede wszystkim możliwość rezerwacji walut. Pozwala ona na zabezpieczenie ryzyka walutowego w przyszłości i daje gwarancję wymiany waluty po kursie ustalonym z góry. Wystarczy, że zarezerwujemy kurs w tym dniu, w którym jest on dla nas korzystny, a wymianę możemy przeprowadzić później po tym właśnie kursie, nawet jeżeli we rzeczywistości będzie on już wyższy.

5. Większe bezpieczeństwo

O bezpieczeństwie wymiany walut on-line już wspomnieliśmy, ale warto rozwinąć ten temat. Wiele osób myśli, że kantory internetowe nie są bezpiecznym miejscem do wymiany walut, ponieważ wszystko odbywa się elektronicznie i możemy być narażeni na problemy. Nic bardziej mylnego – oczywiście, jeżeli zdecydujemy się na usługi zaufanego, mającego dobre opinie e-kantoru.

Większe bezpieczeństwo wymiany walut on-line nad wymianą stacjonarną polega głównie na zmniejszeniu ryzyka kradzieży pieniędzy czy wręczeniu fałszywki, co także się zdarza.

Ten wpis znajduje się w kategorii