7 pomysłów na to, jak spędzić Wielkanoc w domu

7 pomysłów na to, jak spędzić Wielkanoc w domu
Kiedy prawie rok temu Wielkanoc 2020 spędzaliśmy w domu, wszyscy mieli nadzieję, że Święta Wielkanocne 2021 będą już normalne. Wciąż jednak powinniśmy spotykać się tylko z najbliższą rodziną, a wielkanocne życzenia wysłać sobie pocztą, złożyć telefonicznie albo w rozmowie przez internet. Wielkanoc 2021 nie musi być jednak smutna i przytłaczająca! Zobacz, co w tym wyjątkowym czasie możesz robić w domu wraz z rodziną

Kiedy jest Wielkanoc w 2021 roku?

Jeszcze całkiem niedawno były Święta Wielkanocne 2020, a już przed nami Wielkanoc 2021. W tym roku te wiosenne święta przypadają 3 i 4 kwietnia. Warto pamiętać, że przysługuje nam jeden tylko dodatkowy dzień wolny z okazji Wielkanocy. Święto w dniu roboczym to tylko Lany Poniedziałek, który jest 4 kwietnia.

Czasu coraz mniej, więc warto już zabrać się do przygotowania tegorocznej Wielkanocy, a w domowym budżecie uwzględnić związane z tym koszty!

Życzenia na Wielkanoc

Kiedy nie możemy osobiście spotkać się z bliskimi, życzenia na Wielkanoc są na wagę złota. Możesz przeczytać je przez telefon, wysłać SMS-em, mailem albo wrzucić do skrzynki tradycyjną kartkę wielkanocną. Życzenia wielkanocne nie muszą być długie. Mogą odnosić się do kwestii religijnych, jeśli adresat jest wierzący. A jeżeli nie, to można nawiązać do rodzinnej atmosfery.

Co robić w domu w Wielkanoc? 7 pomysłów

Co prawda Wielkanoc nie wiąże się z tyloma wolnymi dniami, co Boże Narodzenie, ale wciąż masz wolny poniedziałek. Jeśli weźmiesz dodatkowo jeden lub dwa dni urlopu, to zyskasz przedłużony weekend, który możesz spędzić z bliskimi.

Przetestuj siedem naszych propozycji, a wśród nich inspiracje na pisanki, przepisy na smaczne potrawy wielkanocne i ciasta bez pieczenia i pomysły na przepiękne dekoracje wielkanocne.

Pisanki

Jajka wielkanocne to jeden z najważniejszych elementów tych świąt. Pisanka może być naturalna, czyli ufarbowana w łupinkach cebuli, soku z buraka czy czerwonej kapusty. Możesz także wykorzystać specjalne barwniki, by uzyskać bardziej intensywne kolory.

Pomalowane pisanki możesz jeszcze ozdobić. Wydrapując w nich wzorki igłą, nakładając na jajka gumki recepturki, które zostawią ślady i wyjdzie jajko w paseczki. Łatwym sposobem jest także kupno specjalnych koszulek, które nakłada się na jaja, wkłada do ciepłej wody i one się przyklejają. Są dostępne różne motywy, np. kurczaczek, baranek cukrowy czy zajączek wielkanocny.

Możesz również zostawić jajka w neutralnym kolorze i namalować na nich delikatne wzorki markerem.

Dekoracje wielkanocne

Bardzo łatwym do wykonania stroikiem wielkanocnym, a konkretniej dekoracją stołu są jajka owinięte w serwetki tak, aby przypominały zająca wielkanocnego. Wystarczy ułożyć jajko na talerzu, namalować na nim flamastrem mordkę zajączka (oczy i pyszczek), a następnie tak zawinąć serwetkę, aby imitowała uszy.

Stroik na Wielkanoc to może być prosta kompozycja z jajek, włożonych w kieliszki, a do tego gałązki bukszpanu i tematyczna figurka – np. zajączek albo baranek wielkanocny.

Jak jeszcze można modnie ozdobić stół na Wielkanoc? Ozdoby naturalne wyglądają najlepiej. Wystarczy bukiet tulipanów, żonkili czy hiacyntów, które będą symbolizowały nadejście wiosny.

Uwielbiane przez dzieci, ale i dorosłych są nadziewane czekoladowe jajka, które można traktować jako ozdoby. Wielkanoc od razu wejdzie do Twojego domu, jeśli włożysz je do ozdobnej miseczki albo po prostu rozrzucisz na stole.

Kolorowanki wielkanocne

Dobrym sposobem na spędzenie czasu z dziećmi są kolorowanki wielkanocne. Maluchom można wydrukować z internetu motywy kurczaczka, zajączka czy baranka. Jednak warto wiedzieć, że dorośli również mogą zająć czas kolorowanką. Wielkanoc to okres, kiedy mamy trochę więcej wolnego, więc aby się zrelaksować, można kolorować wspólnie z dzieckiem albo samemu. Kolorowanki dla dorosłych to bardziej skomplikowane motywy.

Pokolorowane przez dzieci obrazki można także wykorzystać jako kartki wielkanocne i wysłać do bliskich.

Potrawy wielkanocne

Wspólny, świąteczny czas można spędzić także w kuchni. Zaangażuj dzieci do dekorowania pisanek, mieszania składników na sałatkę jarzynową czy do wykonania prostego ciasta bez pieczenia.

Wspólnie z dziećmi pomalowane jajka albo udekorowane naklejkami można później położyć na stół i wykorzystać jako dekoracje. Wielkanoc z takimi akcentami nabiera niepowtarzalnego, rodzinnego uroku.

Kartki wielkanocne

A czym możecie się zająć, zanim jeszcze nadejdzie Wielkanoc? Kartki trzeba już wysłać, ale zamiast kupować gotowe, można zrobić je samemu. Tak, jak wspominaliśmy wcześniej, wystarczy napisać życzenia na odwrocie tematycznej kolorowanki i włożyć do koperty.

Można także wyciąć z kolorowego papieru różne kształty (np. pisanki czy zająca) i dać dziecku zadanie, aby przykleiło je na kartkę. Dodatkowo można kupić w pasmanterii małe pompony i przykleić na papier, aby imitowały ogon zajączka.

A co zrobić, gdy zostało zbyt mało czasu na wysłanie tradycyjnej kartki? Wielkanoc można świętować także online i wspólnie z dziećmi przygotować atrakcyjne wizualnie życzenia w prostym programie graficznym. Taką kartkę można wysłać MMS-em, mailem albo poprzez komunikator.

Filmy i planszówki

Gry planszowe to świetny pomysł na spędzenie czasu z rodziną w domu. Szczególnie wieczorami albo gdy pogoda nie dopisuje, warto pograć w planszówki. Dla dzieci polecamy nieśmiertelne „Grzybobranie”, „5 sekund” i „Gorącego ziemniaka”. A gdy maluchy pójdą spać, to dorośli mogą zagrać w „Ego”, „Wsiąść do pociągu” czy „Catana”.

Poszukiwania prezentów od zajączka

Posiadacze domków jednorodzinnych mogą Wielkanoc, choć w części spędzić na świeżym powietrzu. O ile tylko dopisze nam wiosenna aura, to można zorganizować w ogrodzie wielkie poszukiwania prezentów od zajączka. Wystarczy w trawie, pod drzewami czy krzaczkami ukryć słodycze, czy drobne zabawki, wyposażyć dzieci w koszyczki i wraz z nimi udać się na poszukiwania. Dobra zabawa gwarantowana!

 

 

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Inspektorem ochrony danych jest Agnieszka Rzycka-Osiej, e-mail: iod@aasapolska.pl

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 2500 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,57%. Rata miesięczna od 121,47 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 1791,98 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 794,48 zł, prowizja 997,50 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 4291,98 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r.                                                                     

Aasa z Pakietem Gold - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 8600 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,56%. Rata miesięczna od 417,83 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 6164,75 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 2733,35 zł, prowizja 3431,40 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 14764,75 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Medycznym. Opłata za dobrowolny Pakiet Medyczny: 2400 zł.                                        

Aasa z Pakietem Premium - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 7900 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,56%. Rata miesięczna od 383,82 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 5662,98 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 2510,88 zł, prowizja 3152,10 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 13562,98 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Językowym. Opłata za dobrowolny Pakiet Językowy: 2400 zł.       

Aasa z Pakietem Biznes - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 10800 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,56%. Rata miesięczna od 524,71 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 7741,87 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 3432,67 zł, prowizja 4309,20 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 18541,87 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Medycznym. Opłata za dobrowolny Pakiet Medyczny: 3200 zł.                                

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy  Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.; ul. Topiel 12, 00-342 Warszawa; www.nn.pl; Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy; XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000028131, NIP: 526-030-50-06; Kapitał zakładowy: 59 460 000 zł, wpłacony w całości.
 

Usługi medyczne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy JP Medica Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Piękna 24/26A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy z siedzibą w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000836368, NIP 7010977674, REGON 385867261 o kapitale zakładowym w wysokości 200 000 zł. 
 
JP Medica Sp. z o.o. jest podmiotem leczniczym wpisanym do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą prowadzonego przez Wojewodę Mazowieckiego pod numerem 000000228622.
 

Usługi telekomunikacyjne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy Polska Grupa Konsultingowa Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Mokotowska 15A/16, 00-640 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245406, NIP: 5272487651, REGON: 140277411, kapitał zakładowy w wysokości: 500.000 złotych (w całości opłacony), wpisana do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych prowadzonego przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej pod numerem 13252, będąca dostawcą usług w rozumieniu art. 2 pkt 27 lit. a Prawa Telekomunikacyjnego.

Usługi telekomunikacyjne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy również Privee Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Mokotowska 15A/16, 00-640 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0001029112, NIP: 7011138042, REGON: 524943799, kapitał zakładowy w wysokości: 5 000,00 zł, wpisana do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych prowadzonego przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej pod numerem 13282, będąca dostawcą usług w rozumieniu art. 2 pkt 27 lit. a Prawa Telekomunikacyjnego.

Kurs językowy dla Klientów Aasa Polska S.A. realizowany jest przez Tele-Nauka Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, przy ul. Piękna 24/26 A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców, prowadzonego przez Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000762801, NIP: 5842779937, o kapitale zakładowym w wysokości 100 000 zł.