Zimowa pożyczka dla każdego do 15 tys. złotych.

Sprawdź!

Informacje o pożyczkach
i finansach osobistych

Abonament na komórkę – kiedy z niego zrezygnować?

Abonament na komórkę – kiedy z niego zrezygnować?

Abonamenty na komórkę są wybierane przez osoby, które chcą mieć wygodę stałego korzystania z telefonu komórkowego czy stacjonarnego.

Jednak przy decydowaniu się na podpisanie umowy abonamentowej warto jest dokładnie sprawdzać warunki również rezygnacji z takiej umowy. Pozwala to unikać sytuacji, gdy podpisze się niekorzystne umowy, z których nie będzie można zrezygnować.

Decydując się na podpisanie umowy bardzo ważne jest dokładne przeczytanie warunków umowy a także regulaminów operatora telekomunikacyjnego. Ma to duże znaczenie z punktu widzenia uzyskania pewności, że uzyskuje się dokładnie takie usługi, które zostały zaproponowane w ramach rozmowy z konsultantami firm telekomunikacyjnych.

Jest to szczególnie ważne gdy podpisuje się umowę w siedzibie firmy, gdyż wówczas nie ma możliwości zrezygnowania z takiej umowy. Niezbędne jest zatem zapoznanie się ze wszystkimi szczegółami umowy bezpośrednio w oddziale firmy.

Nieco inaczej jest w przypadku umów zawieranych na odległość poprzez Internet czy telefon. Wówczas czas na rezygnację z umowy wynosi dwa tygodnie, co pozwala na zapoznanie się z umową w domu i ewentualne zrezygnowanie z umowy gdy nie jest ona zgodna z oczekiwaniami.

Kiedy można zrezygnować z abonamentu?

Umowy abonamentowe są zawsze podpisywane na określony czas. Taki okres zawarty jest zawsze w umowie. Generalnie najkrótszy czas umowy spotykany na rynku telekomunikacyjnym to umowy na rok czasu.

Jednak są one znacznie mniej korzystne w zakresie warunków oferowanych klientom w stosunku do umów na dwa lata. Oczywiście umowy mogą być podpisane również na dłuższy okres czasu. Najczęściej im dłuższy okres umowy tym znacznie bardziej korzystne warunki oferowane klientom.

Warunki zakończenia umowy

Umowa na abonament może być zawsze zakończona w momencie gdy umowa wygasa. Zawsze warto sprawdzić kiedy wygasa umowa a także czy nie ma dodatkowych warunków związanych z zakończeniem umowy jak konieczność napisania samodzielnie rezygnacji. Jeśli umowa nie wygasła wówczas można zakończyć taką umowę, ale wiązać się to będzie z karami.

Takie kary najczęściej są wyliczane jako konieczność zapłacenia za wykorzystane promocje w ramach abonamentu. Często mogą być wpisane w umowie również stałe kary umowne. Takie informacje zawsze można znaleźć w umowie podpisanej z operatorem a także można je uzyskać przy kontakcie z pracownikami danego operatora. Zanim zrezygnuje się z trwającej umowy warto dokładnie sprawdzić jakie będą koszty takiej rezygnacji.

Zmiany warunków umowy

Specyficznym przypadkiem gdy można zakończyć umowę abonamentową przez czasem jest zmiana warunków świadczenia usług. Dotyczy to przede wszystkim takich zmian, który w znaczący sposób wpływają na sposób świadczenia umowy.

Wówczas klienci mają prawo w określonym czasie po potrzymaniu informacji o zmianie warunków świadczenia usług na wypowiedzenie umowy. Takie wypowiedzenie umowy nie wiąże się z koniecznością zapłacenia kar umownych, które związane są z zerwaniem umowy. Jest to również możliwość zerwania umowy gdy warunki po zmianach umowy są niekorzystne.

Ten wpis znajduje się w kategorii