Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Biokominek w domu – czy warto go mieć?

Biokominek w domu – czy warto go mieć?

Kominek w domu pozwala na zapewnienie dodatkowego ciepła a jednocześnie jest ciekawą dekoracją wnętrza. Jednocześnie w zależności od warunków w domu można decydować się również na odmienne wersje kominków. Jednym z typów kominków, które można rozważać są bio-kominki.

Biokominki to rozwiązanie dla osób, które nie mogą zamontować w domu instalacji kominowej. Takie urządzenia pozwalają na zapewnienie dekoracji. Nie są one efektywnym źródłem ciepła. Jednak takie urządzenia doskonale sprawdzają się przy małym metrażu.

Na rynku biokominków można również decydować się na odmienne wersje, gdzie postawić można zarówno na wolnostojące urządzenia jak też można zdecydować się na takie, które montowane są na ścianach. Jednocześnie montowane na ścianach urządzenia można zastosować zarówno w piwnicach, jak też na poddaszu.

Poszczególne modele kominków są wykonywane również ze stosowaniem odmiennych materiałów, jak między innymi szkło, metal, ceramika, kamień czy drewno. Palenisko w takich urządzeniach wykonywane jest ze stali nierdzewnej. Paleniska posiadają również zasuwy, które pozwalają na regulowanie intensywności płomienia.

Paliwo do biokominków

W biokominkach wykorzystywane jest również paliwo. Do atutów paliwa stosowanego w biokominkach można zaliczyć czysty proces spalania, co przekłada się na możliwość korzystania z ekologicznego kominka, gdzie nie jest wydzielana ani sadza, ani dym. Jednocześnie takie spalanie nie powoduje żadnego zapachu. Przekłada się to również na możliwość znacznie wygodniejszego zachowania czystości przy użytkowaniu biokominków. jesienna-pozyczka

Biokominek jest w stanie zapewnić w ramach procesu spalania ciepło. Natomiast trzeba brać pod uwagę, że kominki tego rodzaju powstaje również dwutlenek węgla, co sprawia, że pomieszczeniach z kominkami powinny być regularnie wietrzone. Jednocześnie biokominki są urządzeniami niewymagającymi montowania instalacji, a także są to urządzenia mobilne. Pozwala to również na zapewnienie możliwości bardzo dowolnego aranżowania wnętrz.

Zalety biokominków

Do zalet biokominków zaliczyć można między innymi możliwość korzystania z nich w takich miejscach, gdzie nie ma możliwości montowania instalacji kominowych. Jednocześnie biokominki są obecnie tak realizowane, że pozwalają na zapewnienie wyjątkowo prezentujących się wnętrz. Jest to dodatkowo i bardzo ciekawa dekoracja we wnętrzu.

Dodatkowo kominki tego rodzaju to również bardzo niewielka masa, a także niewielkie rozmiary. Jest to atut ze względu na możliwość dowolnego ich przemieszczenia. Mobilność kominków pozwala również na zapewnienie braku konieczności wykonywania jakiegokolwiek montażu.

Przy zakupach biokominków można również korzystać z korzystnych warunkach cenowych. Generalnie biokominki są tanimi urządzeniami, które są jednocześnie wydajnym dostarczycielem ciepła. Znaleźć można również jeszcze korzystniejsze warunki cenowe przy zakupach kominków w ramach ofert sklepów zapewniających promocyjne warunki cenowe.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.