Zimowa pożyczka dla każdego do 15 tys. złotych.

Sprawdź!

Informacje o pożyczkach
i finansach osobistych

Ciepła kurtka na wypad na narty – co kupić?

Ciepła kurtka na wypad na narty – co kupić?

 

Gdy wyjeżdża się na narty w okresie zimowym bardzo ważne jest postawienie na odpowiednie ubranie. Obecnie można decydować się na bardzo nowocześnie produkowane wyroby, które spełniają nawet parametry tak surowe jak odzież dla himalaistów.

Oczywiście za takie ubrania trzeba zapłacić znacznie większe kwoty pieniędzy, ale pozwalają one na zapewnienie najwyższej jakości.

Wybierając kurtkę narciarską ważne jest by spełniała ona przynajmniej podstawowe standardy.

Za takie należy uznać odporność na wiatr oraz działanie wody. Obecnie warto również szukać takich kurtek, które pozwalają na oddychanie w nich ciała. Jeśli materiały, z których wykonana jest kurtka nie są odpowiednie wówczas w kurtce będziemy się nadmiernie pocić. Natomiast przemoczone ubranie będzie się szybko wychładzać, co znów nie będzie pozwalać na właściwe zachowanie ciepła.

Dobór stroju do warunków pogodowych

Ważne jest również branie pod uwagę przy jakich warunkach zamierza się jeździć na nartach. Jeśli zamierza się jeździć na nartach nawet w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych wówczas trzeba postawić na znacznie lepszej jakości kurtki. Jednak większość osób będzie jeździć na nartach w normalnych, zimowych warunkach.

Wówczas można zdecydować się standardowe kurtki narciarskie, które pozwalają na zapewnienie podstawowych parametrów ubioru narciarskiego. Najczęściej przeciętny narciarz nie spotyka się ze skrajnie niskimi temperaturami czy nie decyduje się na korzystanie z nart przy bardzo silnie wiejącym wietrz, opadach marznącego deszczu.

Typ kurtki

Kurtki narciarskie występują w wersjach zarówno tradycyjnych a także nowoczesnych. Tradycyjne kurtki są oparte na dwóch warstwach. Na zewnątrz takich kurtek znajdują się ochronne membrany a w środku kurtek znajduje się warstwa magazynująca ciepło.

Kurtki tradycyjne są dość wygodne w użytkowaniu choć warto brać pod uwagę, że używanie obecnie ocieplanych kurtek przestaje być popularne. Kurtki, które nie są ocieplane można znacznie szybciej wysuszyć. Za takie kurtki trzeba zapłacić nieco większe pieniądze, ale są one najczęściej znacznie lepszej jakości.

Kurtki narciarskie w wersjach membranowych są specjalnie przystosowane do stosowania ich przez narciarzy. Odróżniają się one między innymi od kurtek membranowych przeznaczonych dla osób uprawiających wspinaczkę. Wybierając kurtkę do stosowania na nartach ważne jest by taka kurtka była nieco dłuższa. Dodatkowo w kurtkach narciarskich dobrze gdy znajdują się odpowiednio umieszczone kieszenie, gdzie można miedzy innymi przechowywać ściereczki do gogli.

Gdy wybiera się poszczególne kurtki dla narciarzy nawet najnowsze modele można pozyskać nieco taniej poza sezonem. Jednocześnie można decydować się również na zakupy kurtek narciarskich w ramach promocyjnych ofert.

Pozwala to na zakup takich kurtek, które pochodzą od renomowanych producentów a jednocześnie są dostępne w znacznie niższych cenach. Dobrej jakości kurtka do użytkowania przy jeździe na nartach pozwala również na użytkowanie jej przez bardzo długi okres czasu.

Ten wpis znajduje się w kategorii