Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Gdzie sprzedać niepotrzebne przedmioty?

Gdzie sprzedać niepotrzebne przedmioty?

Zdarza się, że w domu znajdują się zbędne przedmioty. Nie wszystkie takie przedmioty nadają się do wyrzucenia. Wiele z nich nadal jest w dobrym stanie, ale przestaje się je użytkować. Wówczas można decydować się na sprzedaż zbędnych przedmiotów.

Jeśli chce się sprzedać zbędne przedmioty można decydować się na ich sprzedaż za pośrednictwem Internetu. Korzystać można z serwisów gdzie można sprzedawać drobne przedmioty. Na takich stronach można sprzedać takie przedmioty jak zegarki, sprzęt elektroniczny czy sprzęt domowy. Realizować można sprzedaż zarówno przedmiotów nowych, a także używanych.

Oczywiście za nowe przedmioty, które okazały się niepotrzebne można uzyskać znacznie większe pieniądze. Jednak nawet sprzedaż używanych, ale nadal dobrej jakości przedmiotów pozwala na uzyskanie pewnych środków finansowych, które dla przykładu można przeznaczyć na zakup nowego sprzętu elektronicznego, sprzętu domowego użytku.

Sprzedaż niepotrzebnych rzeczy

Zdarza się, że dokona się zakupu takiego sprzętu czy przedmiotów, które okazują się niepotrzebne. Obecnie wiele osób dokonuje częstych, a także nieprzemyślanych zakupów . Przekłada się to często na zakup takiego sprzętu czy ubrań, które okazują się niepotrzebne. Jednocześnie gdy nie zwróci się przedmiotów kupionych w sklepach internetowych zaraz po zakupie nie można odzyskać pieniędzy.

Przy zakupach w sklepach stacjonarnych trzeba się również liczyć z tym, że wiele sklepów nie przyjmuje zwrotów. Wówczas można odzyskać część pieniędzy poprzez sprzedaż niepotrzebnych przedmiotów. Dokonać tego można przede wszystkim za pośrednictwem serwisów sprzedażowych dostępnych w Internecie. W przypadku nieużywanych przedmiotów można odzyskać nawet całość zapłaconej przy zakupie sumy. jesienna-pozyczka

Sprzedaż sprzętu na części

Nawet uszkodzony sprzęt elektroniczny czy domowy można sprzedać. Jeśli jest to sprzęt zaawansowany, który uległ uszkodzeniu można decydować się na sprzedaż części, które nie uległy uszkodzeniu. Pozwala to na odzyskanie części środków finansowych przy sprzedaży uszkodzonych urządzeń, które pozyskają serwisy naprawcze. Firmy zajmujące się naprawami mogą w ten sposób nieco taniej pozyskiwać części zamienne.

Wybór portalu do sprzedaży niepotrzebnych rzeczy

Przy sprzedaży niepotrzebnych przedmiotów można decydować się na wybór bardzo różnych serwisów internetowych gdzie można takiej sprzedaży dokonać. Warto jest przy sprzedaży internetowej postawić na wygodne w użytkowaniu portale.

Łatwe w obsłudze funkcje pozwalają na szybkie wystawienie oferty. Jednocześnie na dużych portalach internetowych można również znacznie szybciej znaleźć chętnych na zakup wystawionych do sprzedaży przedmiotów.

Wybierając serwisy do realizowania sprzedaży przedmiotów, które są zbędne w domu ważne jest również postawienie na serwisy, które gwarantują jak największe bezpieczeństwo realizowania transakcji. Jest to ważne gdy realizuje się transakcje z innymi osobami fizycznymi za pośrednictwem Internetu. Wiele portali pozwala na dokonywanie różnych form weryfikacji osób, z którymi realizuje się transakcji sprzedaży czy zakupu.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000,00 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 74,08%. Rata miesięczna od 245,30 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 9,5%. Całkowity koszt pożyczki: 4 617,56 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 627,56 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 617,56 zł. Stan na dzień 05.11.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 5 700,00 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 68,26%. Rata miesięczna od 335,30 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 9,5%. Całkowity koszt pożyczki: 6 081,00 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 894, zł, prowizja 5 187,60 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 11 781,00 zł. Stan na dzień 23.11.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy MetLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie przy ul. Przemysłowej 26, 00-450 Warszawa, wpisane do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy, XII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000028131, REGON 010928125, NIP 526-030-50-06, wysokość kapitału zakładowego 21.490.000,00 zł.