Co zrobić z ubraniami, których nie nosimy?
Po sprzątaniu garderoby zostało ci dużo ubrań, których już nie potrzebujesz? Sprawdź z nami, co można z nimi zrobić, gdy nie będziemy z nich już korzystali. Sprzedać? Oddać innym? A może wyrzucić? To tylko kilka propozycji, ponieważ jest ich więcej.

Spis treści
Twoja szafa pęka w szwach i jest w niej dużo rzeczy, które nie są przez ciebie używane? W takim przypadku warto zabrać się za generalne porządki. Z szafy powinny wyprowadzić się te rzeczy, które są za małe, za duże i nie pasują, a także te podniszczone – podziurawione, sprane, podarte, które już nie nadają się do użycia. Również możemy wyeliminować z niej te rzeczy, z których nie będziemy korzystali, na przykład nie pasują one do naszego stylu.
Niechcianych ubrań nie musimy od razu wyrzucać do kosza na śmieci. Powinniśmy traktować to jako ostateczność.
1. Sprzedać
Jeśli w kupce rzeczy, których chcesz się pozbyć, znajdują się jakieś perełki, na przykład ubrania w nadal świetnym stanie, znanych marek, nawet ubrania nowe, możesz pomyśleć o ich sprzedaniu. To możliwe przede wszystkim on-line – na aukcjach internetowych oraz przez portale ogłoszeniowe i serwisy poświęcone sprzedaży ubrań.
Ubrania można sprzedawać pojedynczo albo można przygotować zestaw – w tym pierwszym przypadku wystawianie ofert zajmie nam więcej czasu, w drugim mniej, ale za to zwykle osiągniemy niższą cenę. Zestaw można jednak sprzedać łatwiej.
2. Podarować
Ubrania można też komuś podarować – można zapytać znajomych, czy nie będą zainteresowani daną odzieżą, można też podarować je potrzebującym organizacjom. Przyjmują je między innymi różne noclegownie, domy samotnej matki, dlatego warto zapytać, czy gdzie mogą się one przydać.
Także możemy wrzucić ubrania do dużych kontenerów na odzież – w tym przypadku trafiają one do kilku miejsc, między innymi są sprzedawane do sklepów w odzieżą, a jeśli są w gorszym stanie, mogą być wykorzystane do produkcji przemysłowych czyściw.
3. Wykorzystać na szmatki
Jeśli wśród rzeczy, które nie są potrzebne w twojej szafie, znajdują się jakieś bawełniane lub wiskozowe, można wykorzystać je do przygotowania szmatek do użycia w domu. Mogą być zastosowane do sprzątania na mokro i na sucho oraz do polerowania.
Gdy taka własnoręcznie przygotowana szmatka zniszczy się, po prostu wyrzucamy ją i korzystamy z kolejnych.
4. Wyrzucić
Jeśli żadna z powyższych opcji nie wchodzi w rachubę, w takim przypadku jedynym, co nam pozostaje, jest wyrzucenie ubrań. Tutaj także możemy zrobić to na kilka sposobów.
Gdy mieszkamy na osiedlu mieszkaniowym, wtedy możemy zapakować ubrania do reklamówki i nakleić na niej kartę z napisem odzież używana. Nie wyrzucajmy jednak reklamówki do kosza, ale postawmy go obok. Być może nasze ubrania będą mogły przydać się jeszcze jakiejś potrzebującej osobie.
Ubrania możemy też wyrzucić w PSZOK-ach (Punktach Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych), czyli w punktach, znajdują się w większości miast oraz w gminach – można oddawać je wtedy za darmo. Czasami, aby oddać rzeczy do punktu, potrzebujemy potwierdzenia, że opłacamy rachunku za śmieci.
Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Zbita szybka w telefonie potrafi skutecznie utrudnić życie, szczególnie gdy wykorzystujemy go nie tylko do rozrywki czy kontaktów ze znajomymi, ale również do pracy. Wystarczy jeden nieuważny ruch, a konieczna będzie wymiana wyświetlacza. Niestety nie jest to tania usługa i w niektórych przypadkach może przewyższyć cenę nowego telefonu. Dlatego sprawdzamy, ile kosztuje wymiana wyświetlacza w telefonie
Czytaj więcej

Walentynki, czyli święto miłości pozwala celebrować uczucie z partnerem lub partnerką, ale także z rodziną, przyjaciółmi, dziećmi, a nawet samemu ze sobą. Podpowiadamy, jak można uczcić ten wyjątkowy dzień – na bogato i budżetowo, ale zawsze romantycznie
Czytaj więcej

W niektórych firmach pozabankowych są dostępne pożyczki, w ramach których nie są sprawdzane bazy. Dla osób, które mają problem ze spłatą zadłużeń to ostatnia szansa na uzyskanie finansowania. Jeśli rozsądnie podchodzisz do swoich finansów, to pożyczek bez BIK i BIG lepiej unikać. Sprawdź, dlaczego i z jakiego powodu historia kredytowa jest tak ważna.
Czytaj więcej