Weź pożyczkę, której rata nie wzrośnie przez cały okres spłaty. RRSO: 77,46%

Sprawdź!

Czy leki na receptę można kupić przez internet?

Czy leki na receptę można kupić przez internet?

Masz do wykupienia lek na receptę i zastanawiasz się, czy można zrobić to przez internet? Tak, teraz to możliwe! Musimy spełnić jednak określone wymagania, aby móc zamówić go on-line. O czym należy pamiętać?

Recepty na leki wydawane są przez lekarza. Otrzymujemy wtedy receptę, którą możemy zrealizować w dowolnej aptece. Przez długi czas było to możliwe tylko w aptekach stacjonarnych, ale teraz do gry weszły też apteki internetowe. Musimy jednak pamiętać o tym, że zamówienie leków na receptę on-line nie oznacza, że będziemy mogli otrzymać je zawsze kurierem czy pocztą wprost do swoich rąk.

Apteki internetowe – duży wybór i niskie ceny

Wielu z nas lubi robić zakupy w sklepach internetowych. Teraz w ich szerokiej gamie do dyspozycji mamy również apteki internetowe. Zakupimy w nich różne leki i inne preparaty, a także produkty lecznicze. Najczęściej są one dostępne w niższych cenach niż z większości aptek stacjonarnych – poza tym zamówienie jest bardzo wygodne i łatwe, ponieważ wszystko realizujemy przez internet.

Czy jednak w aptekach internetowych możemy zakupić leki na receptę?

Polskie prawo zabrania sprzedaży wysyłkowej leków wydawanych na receptę. Mówimy tutaj o sytuacji, gdy pacjent zamawia lek on-line z okazaniem recepty, na przykład przesłaniem jej do apteki, otrzymuje paczkę do swoich rąk od kuriera albo listonosza. Nie oznacza to jednak wcale, że nie możemy zamówić leku na receptę z użyciem internetu.

Sprzedaż leków na receptę on-line możliwa jest wtedy, gdy dokonujemy zamówienia konkretnego leku na stronie internetowej apteki, ale odbieramy do osobiście w aptece. Takie usługi świadczą duże sieci aptek, które posiadają placówki w różnych miejscowościach w kraju oraz własny sklep internetowy, gdzie możemy zapoznać się z pełną ofertą.

Jak zamówić lek na receptę przez internet?

Na początku warto zapoznać się z różnymi ofertami – warto wskazać, że ceny mogą się różnić, dlatego jeśli nie lubimy przepłacać, najlepiej zobaczyć propozycje w wielu aptekach internetowych.

Gdy znaleźliśmy już odpowiednią ofertę, wybieramy lek i wkładamy go do wirtualnego koszyka. Potem wypisujemy formularz zamówienia, w którym podajemy swoje dane i wybieramy aptekę, w której chcemy odebrać lek.

Najczęściej jest on dostępny nawet następnego dnia do odbioru.

Dzięki temu nie musimy chodzić do placówki dwa razy, ponieważ lek będzie na nas już czekał. Najczęściej otrzymujemy wtedy wiadomość e-mail, że jest on już gotowy do odbioru. Lek zwykle czeka na klienta przez tydzień.

Przy odbiorze leku pokazujemy receptę, a aptekarz sprawdza jej dane i gdy wszystko się zgadza, przekazuje nam lek. Przy zakupach leków na receptę przez internet najczęściej płacimy w aptece – gotówką lub kartą.

Uwaga! W przypadku niektórych aptek internetowych musimy również wypisać dodatkowy formularz wtedy, gdy lek ma być refundowany. Wtedy w wirtualnej recepcie oznaczamy pola zgodnie z receptą – oddział NFZ, uprawnienia oraz odpłatność. Potem wybieramy aptekę i odbieramy lek wtedy, gdy będzie dostępny.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 5300 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 88,30%. Rata miesięczna od 353,49 zł. Roczna stopa oprocentowania 20,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 7161,48 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 1874,73 zł, prowizja 5286,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12461,48 zł. Stan na dzień 08.09.2022 r                                    

Aasa z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 5300 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 77,46%. Rata miesięczna od 329,64 zł. Roczna stopa oprocentowania 20,50% (stopa stała). Całkowity koszt pożyczki: 6326,73 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 1874,73 zł, prowizja 4452 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 11626,73 zł. Stan na dzień 08.09.2022 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Usług Medycznych. Składka dobrowolnego Pakietu Usług Medycznych: 1 400,00 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo z kwoty udzielonej pożyczki.     

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy  NNLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji Spółka Akcyjna (NNLife TUnŻiR S.A., dalej jako Towarzystwo) z siedzibą w Warszawie przy ul. Przemysłowej 26, 00-450 Warszawa, wpisane do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy, XII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000028131, REGON 010928125, NIP 526-030-50-06, wysokość kapitału zakładowego 21.490.000,00 zł. 
 

Usługi medyczne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy JP Medica Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Piękna 24/26A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy z siedzibą w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000836368, NIP 7010977674, REGON 385867261 o kapitale zakładowym w wysokości 5000,00 zł.
 
JP Medica Sp. z o.o. jest podmiotem leczniczym wpisanym do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą prowadzonego przez Wojewodę Mazowieckiego pod numerem 000000228622.