Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Pożyczka na konto czy czek GIRO?

Pożyczka na konto czy czek GIRO?

Pożyczki pozabankowe cieszą się dużą popularnością. Dzięki nim możemy szybko i wygodnie podreperować domowy budżet, gdy potrzebujemy dodatkowego zastrzyku finansowego. Pieniądze najczęściej otrzymujemy na konto. Jednak w wybranych firmach pożyczkowych możemy wybrać oprócz przelewu wypłatę z czekiem Giro.

Spis treści

Aby otrzymać pożyczkę pozabankową, zarówno chwilówkę (którą trzeba szybko spłacić), jak i pożyczkę ratalną nie potrzebujemy wiele. Renomowani pożyczkodawcy wymagają od klientów stałego przychodu oraz braku zadłużeń odnotowanych w bazach, na przykład BIK. Są jednak i takie firmy, które oferują pożyczki bez BIK oraz pożyczki dla osób zadłużonych, także z zajęciami komorniczymi. Zwykle wiąże się to jednak z dodatkowymi, znacznie wyższymi kosztami pożyczki, więc warto na to uważać.

Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku o pożyczkę zazwyczaj można wybrać sposób otrzymania pieniędzy - na swoje konto (nawet tego samego dnia) lub do ręki (wypłata pieniędzy na poczcie przy pomocy czeku Giro).

Jeżeli nie wiesz, co będzie dla ciebie najlepsze, zapraszamy do bliższego przyjrzenia się obu tym opcjom poniżej, aby wybrać tę najbardziej odpowiednią.

Przelew bankowy

Jest to najlepsza opcja jeśli masz konto bankowe oraz nie potrzebujesz gotówki lub masz w okolicy bankomat, w którym można ją wypłacić. jesienna-pozyczka

Przelewy międzybankowe, czyli pomiędzy kontami w dwóch różnych bankach, księgowane są według sesji Elixir, które odbywają się 3 razy dziennie w dni powszednie. Najczęściej przelew otrzymujemy wtedy na drugi dzień, chyba że zostanie on wykonany wcześnie rano. Przelewy wewnątrzbankowe, czyli w ramach tego samego banku, są księgowane od razu.

Czek Giro

Czek ten pozwala na wypłatę pieniędzy na poczcie, dokładnie za pośrednictwem Banku Pocztowego. Jest on polecany dla osób, które nie mają własnego konta bankowego albo zależy im na otrzymaniu wypłaty w formie gotówki.

Do wypłacenia pieniędzy z czekiem Giro będziemy potrzebowali wyłącznie dowodu osobistego oraz formularza wypłaty, czyli tak zwanego czeku, który jest dołączony do umowy. Wypłatę możemy zrealizować w dowolnej placówce pocztowej.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy MetLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie przy ul. Przemysłowej 26, 00-450 Warszawa, wpisane do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy, XII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000028131, REGON 010928125, NIP 526-030-50-06, wysokość kapitału zakładowego 21.490.000,00 zł.