Informacje o pożyczkach
i finansach osobistych

Czy wypłata na konto, czy czek Giro?

Czy wypłata na konto, czy czek Giro?

Pożyczki pozabankowe cieszą się dużą popularnością. Dzięki nim możemy szybko i wygodnie podreperować domowy budżet, gdy potrzebujemy dodatkowego zastrzyku finansowego. Pieniądze najczęściej otrzymujemy na konto. Jednak w wybranych firmach pożyczkowych, w tym w naszej firmie Aasa, możemy wybrać oprócz przelewu wypłatę z czekiem Giro.

Aby otrzymać pożyczkę pozabankową, zarówno chwilówkę (którą trzeba szybko spłacić), jak i pożyczkę ratalną (której spłata rozłożona jest nawet na 24 miesiące, dzięki czemu raty są mniejsze), nie potrzebujemy wiele. Renomowani pożyczkodawcy wymaga od klientów stałego przychodu oraz braku zadłużeń odnotowanych w bazach, na przykład BIK. Są jednak i takie firmy, które oferują pożyczki bez BIK oraz pożyczki dla osób zadłużonych, także z zajęciami komorniczymi. Zwykle wiąże się to jednak z dodatkowymi, znacznie wyższymi kosztami pożyczki, więc warto na to uważać.

Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku o pożyczkę zazwyczaj można wybrać sposób otrzymania pieniędzy - na swoje konto (nawet tego samego dnia) lub do ręki (wypłata pieniędzy na poczcie przy pomocy czeku Giro).

Jeżeli nie wiesz, co będzie dla ciebie najlepsze, zapraszamy do bliższego przyjrzenia się obu tym opcjom poniżej, aby wybrać tę najbardziej odpowiednią.

Przelew bankowy

Jest to najlepsza opcja jeśli masz konto bankowe oraz nie potrzebujesz gotówki lub masz w okolicy bankomat, w którym można ją wypłacić.

Przelewy międzybankowe, czyli pomiędzy kontami w dwóch różnych bankach, księgowane są według sesji Elixir, które odbywają się 3 razy dziennie w dni powszednie. Najczęściej przelew otrzymujemy wtedy na drugi dzień, chyba że zostanie on wykonany wcześnie rano. Przelewy wewnątrzbankowe, czyli w ramach tego samego banku, są księgowane od razu.

Czek Giro

Czek ten pozwala na wypłatę pieniędzy na poczcie, dokładnie za pośrednictwem Banku Pocztowego. Jest on polecany dla osób, które nie mają własnego konta bankowego albo zależy im na otrzymaniu wypłaty w formie gotówki.

Do wypłacenia pieniędzy z czekiem Giro będziemy potrzebowali wyłącznie własnego dowodu osobistego oraz formularza wypłaty, czyli tak zwanego czeku, który jest dołączony do umowy. Wypłatę możemy zrealizować w dowolnej placówce pocztowej.

W Aasa przygotowaliśmy dla naszych klientów obie z powyższych form wypłaty pieniędzy – nasi klienci mogą dzięki temu wybrać dla siebie taką, która będzie dla nich najbardziej korzystna.

Ten wpis znajduje się w kategorii