Dbaj o lodówkę a zaoszczędzisz na prądzie
3 min czytaniaLodówka jest jednym z tych urządzeń, które mogą generować bardzo duże opłaty za prąd. Wynika to z ciągłej pracy lodówki. Jednocześnie lodówki odpowiadają nawet za jedną trzecią łącznych kosztów zużycia prądu w skali roku szczególnie w mieszkaniach gdzie zużycie prądu jest mniejsze w stosunku do bardzo dużych domów.
Spis treści
Stosowanie się d o odpowiednich zasad przy użytkowaniu lodówki pozwala na ograniczenie kosztów zużycia prądu. Zużycie prądu w lodówkach jest zależne między innymi od temperatury chłodzenia. Warto jest ustawić odpowiednie temperatury chłodzenia zarówno w lodówce a także zamrażarce. W lodówce optymalną wartością powinno być siedem stopniu Celsjusza. Natomiast w zamrażarce dobrze jest ustawić temperaturę minus osiemnastu stopniu Celsjusza.
Przy regularnym użytkowaniu lodówki bardzo ważne jest by rozsądnie korzystać z otwierania i zamykania lodówki. Gdy ogranicza się ilość otworzeń lodówki w celu wyjmowania jedzenia znajdującego się w lodówce można zmniejszyć dogrzewanie lodówki. W ten sposób urządzenie dla zachowania odpowiedniej temperatury chłodzenia jest w stanie zużywać znacznie mniej prądu. Właściwe rozłożenie towarów w lodówce pozwala na znaczne skrócenie czasu, w którym lodówka będzie otworzona przy jednorazowym wyjmowaniu z niej produktów.
Do lodówki nie powinno się wkładać ciepłych potraw.
Przekładać się do będzie do marnowania prądu, gdyż lodówka będzie musiała zużywać więcej energii w celu zachowania ustawionej w niej temperatury chłodzenia. Wkładanie ciepłych potraw do lodówki w celu ich schłodzenia może zwiększać zużycie prądu nawet trzykrotnie. Gdy produkty wkłada się do lodówki warto również odpowiednie je zapakować co przy pewnych produktach pozwala na ograniczenie pojawiania się na nich szronu. Szron w lodówce również wpływać na ilość zużywanej energii do zachowania odpowiedniej temperatury we wnętrzu lodówki.
Eksploatacja lodówki
Właściwe eksploatowanie lodówki pozwala na zapewnienie zmniejszenia zużycia prądu. Istotne jest regularne rozmrażanie lodówki, gdy lodówka nie posiada automatycznego rozmrażania. Jeśli w lodówce pojawia się szron wówczas znacząco rośnie zużycie prądu.
Lodówka powinna być regularnie czyszczona co dotyczy również zewnętrznych elementów w postaci wymienników ciepła. Bardzo zabrudzone elementy lodówki mogą prowadzić do gorszej pracy lodówki, co również zwiększa pobieranie mocy. Co pewien czas warto również rozważyć wykonanie konserwacji lodówki, co warto realizować w profesjonalnym serwisie lodówek. Pozwala to między innymi na profesjonalne wykonanie czyszczenia lodówek.
Takie czyszczenie będzie wykonane znacznie bardziej dokładnie. Jednocześnie w serwisie zostaną również sprawdzone uszczelki pod kątem stanu technicznego. Ogranicza to sytuację, w której korzysta się z lodówek, które mają nieszczelne uszczelki. Nieszczelne uszczelki prowadzą do nieszczelności całej lodówki, co znów przekład asie na konieczność znacznie bardziej intensywnej pracy agregatu w celu zapewnienia schłodzenia lodówki a to prowadzi do znaczącego zwiększenia zużycia energii.
Artykuły, które mogą Cię zainteresować:
Zbita szybka w telefonie potrafi skutecznie utrudnić życie, szczególnie gdy wykorzystujemy go nie tylko do rozrywki czy kontaktów ze znajomymi, ale również do pracy. Wystarczy jeden nieuważny ruch, a konieczna będzie wymiana wyświetlacza. Niestety nie jest to tania usługa i w niektórych przypadkach może przewyższyć cenę nowego telefonu. Dlatego sprawdzamy, ile kosztuje wymiana wyświetlacza w telefonie
Czytaj więcej
Walentynki, czyli święto miłości pozwala celebrować uczucie z partnerem lub partnerką, ale także z rodziną, przyjaciółmi, dziećmi, a nawet samemu ze sobą. Podpowiadamy, jak można uczcić ten wyjątkowy dzień – na bogato i budżetowo, ale zawsze romantycznie
Czytaj więcej
W niektórych firmach pozabankowych są dostępne pożyczki, w ramach których nie są sprawdzane bazy. Dla osób, które mają problem ze spłatą zadłużeń to ostatnia szansa na uzyskanie finansowania. Jeśli rozsądnie podchodzisz do swoich finansów, to pożyczek bez BIK i BIG lepiej unikać. Sprawdź, dlaczego i z jakiego powodu historia kredytowa jest tak ważna.
Czytaj więcej