Egzotyczne wakacje jesienią i zimą - TOP kierunki

Egzotyczne wakacje jesienią i zimą - TOP kierunki

Kto z nas nie lubi jesiennych wieczorów z książką lub gazetą, pod kocem i z kubkiem gorącej herbaty w ręce, kiedy za oknem deszcz i wiatr? Późna jesień to zdecydowanie czas wyciszenia i odpoczynku po letnich szaleństwach. Czy jednak dla wszystkich?

No właśnie! Są wśród nas tacy, którym październik, listopad, grudzień, styczeń i luty wcale nie kojarzą się ze spadającymi z drzew liśćmi czy śniegiem, ale z… plażą, hamakiem, słońcem i drinkami z palemką. Kto pakuje walizki jesienią i zimą?  

Plaża zamiast wywiadówki

Przede wszystkim wybierają je osoby, które nie mają dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym. Dla takich turystów wakacje jesienią oraz zimą to gwarancja, że hotel oraz okoliczne atrakcje będą dostępne tylko dla nich, bo szalejące wakacjami dzieci w tej chwili są w szkole lub przedszkolu. Oferta wakacji dla singli właśnie w okresie jesienno-zimowym prezentuje się szczególnie okazale.

Tym, którym egzotyka jest bliska

Drugą grupą osób, które jesienne i zimowe wieczory zamiast pod kocem, wolą spędzać je NA kocu, to miłośnicy podróży egzotycznych. Właśnie to w krajach egzotycznych jest teraz najpiękniejsza pogoda. Żal nie korzystać.

Klub witaminy D

Trzecią grupą są osoby po prostu uzależnione od słońca i witaminy D. Antropolodzy już dawno mówili, że człowiek to istota na baterie słoneczne, dlatego nie dziwi fakt, że kiedy nagle tych promieni jest coraz mniej, my zaczynamy ich szukać. Coraz rzadziej w języku polskim używa się określenia – „kąpiele słoneczne”. Szkoda, bo to określenie idealnie obrazuje to, co robimy na plaży. Jedni uważają, że leżymy plackiem, podczas gdy tak naprawdę my zanurzamy się w promieniach słonecznych. wiosenna-pozyczka

Łowcy okazji

Jesień i zima to czas, kiedy ruch w biurach podróży ustaje. Drzwi w końcu zaczęły się domykać, a pracownicy mogą napić się kawy – po prostu druga połowa roku, to czas, kiedy zainteresowanie turystyką spada. A to dobry znak dla tych, którzy lubią wypoczywać dobrze, ale lubią wydawać na wypoczynek równowartości małego samochodu.

Wy też odnajdujecie się w jednej z tych grup? Jeżeli tak, mamy dla Was dobrą wiadomość i małą niespodziankę. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy krótką ściągę, jak wybrać wakacje, aby mieć gwarancję, że będzie to inwestycja w wypoczynek i czas wolny od stresu, a nie źródło nerwów, a nawet kłótni.

Deszcz jesienny i zimowa plucha? No to my lecimy…

Pytanie tylko DOKĄD? Kraje egzotyczne w tej chwili mogą przechodzić okres deszczów albo oczekiwać fali upałów. Jak wybrać kierunek wycieczki, żeby mieć pewność, że nie trafimy na pogodę gorszą niż ta, która aktualnie nie rozpieszcza nad Wisłą?

Tajlandia, Kambodża, północny Wietnam i Birma w listopadzie i grudniu są ciepłe i nie pada wtedy tam deszcz. Wybierając jeden z tych przepięknych egzotycznych krajów o bogatej historii to nie tylko zyskacie gwarancję zachwycającej pogody, ale także okazję zobaczenia egotycznej przyrody w pełnej okazałości.

Emiraty Arabskie ciągle brzmią jak „wakacje na bogato”. I owszem mogą być bogate… w witaminę D, bo kiedy u nas za oknem świat przykrywa szarość w Abu Zabi średnia temperatur wynosi 27-28 stopni. To idealne warunki do wypoczynku, prawda? Tym bardziej, że w Zjednoczonych Emiratach Arabskich nie tylko wypoczniecie na plaży, ale też możecie zakosztować prawdziwie wielkomiejskiego wypoczynku w najmodniejszych klubach lub szalejąc na zakupach.

Przełom roku i początek nowego to świetna okazja, żeby odwiedzić… drugą półkulę! Najpiękniejsza pogoda panuje właśnie teraz tam, gdzie Nowy Rok przychodzi pierwszy, czyli w Australii i Nowej Zelandii. Miłośników filmów przyciągną plenery, w których kręcono sagę „Władca Pierścienia”, czyli jedne z najbardziej spektakularnych filmów w historii! Wszystkich pozostałych rozpieści piękna przyroda, doskonała pogoda i witamina szczęścia w dawkach wprost idealnych! wiosenna-pozyczka

Jak jechać, żeby nie chcieć wracać?

Miejsce jest bardzo ważne, jednak równie ważna jest organizacja wakacji. Niedoszacowanie kosztów, odwołany w ostatniej chwili apartament lub współtowarzysze wyjazdu o zmiennych nastrojach? Słowem raf, na które możemy trafić podczas rajskiego wypoczynku jest sporo. Oszczędźmy ich sobie.

Wakacje zorganizowane i bezpieczne źródło pieniędzy!

Wszyscy lubimy w życiu spontaniczność. Jednak, kiedy wybieramy się do krajów egzotycznych, odwiedzanych przez nas pierwszy raz w życiu, warto wybrać ofertę wakacji zorganizowanych przez uznane biuro podróży oraz ludzi, którzy znają miejsce, do którego się wybieramy.

Dzięki temu będziemy mieli zapewnione podczas egzotycznych wakacji to, co najważniejsze – spokojny nocleg, ciepłe posiłki, „napoje urlopowe” ;-) oraz bezpieczeństwo. Wszyscy spragnieni egzotyki będą przecież mogli wybrać się na wycieczkę lub wyjść z hotelu na dłuższy spacer.

Takie wakacje niestety kosztują odpowiednio dużo, ale pamiętajmy! Udane wakacje to inwestycja w nasz wypoczynek, bardziej efektywną pracę po powrocie i przede wszystkim niezapomniane wrażenia na całe życie. Właśnie dlatego, kiedy znajdziemy ofertę wakacji w miejscu, o którym marzyliśmy od dawna – na przykład do Birmy albo Nowej Zelandii, przygotujmy się do niej i zapewnijmy sobie bezpieczne finansowanie. Aasa Polska S.A. od lat zajmuje się m.in. udzielaniem pożyczek na wakacje. Wróć! Nie na wakacje. Na przygodę życia!

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Inspektorem ochrony danych jest Agnieszka Rzycka-Osiej, e-mail: iod@aasapolska.pl

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 2500 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,57%. Rata miesięczna od 121,47 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 1791,98 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 794,48 zł, prowizja 997,50 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 4291,98 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r.                                                                     

Aasa z Pakietem Gold - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 8600 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,56%. Rata miesięczna od 417,83 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 6164,75 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 2733,35 zł, prowizja 3431,40 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 14764,75 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Medycznym. Opłata za dobrowolny Pakiet Medyczny: 2400 zł.                                        

Aasa z Pakietem Premium - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 7900 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,56%. Rata miesięczna od 383,82 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 5662,98 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 2510,88 zł, prowizja 3152,10 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 13562,98 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Językowym. Opłata za dobrowolny Pakiet Językowy: 2400 zł.       

Aasa z Pakietem Biznes - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 10800 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,56%. Rata miesięczna od 524,71 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 7741,87 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 3432,67 zł, prowizja 4309,20 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 18541,87 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Medycznym. Opłata za dobrowolny Pakiet Medyczny: 3200 zł.                                

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy  Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.; ul. Topiel 12, 00-342 Warszawa; www.nn.pl; Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy; XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000028131, NIP: 526-030-50-06; Kapitał zakładowy: 59 460 000 zł, wpłacony w całości.
 

Usługi medyczne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy JP Medica Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Piękna 24/26A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy z siedzibą w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000836368, NIP 7010977674, REGON 385867261 o kapitale zakładowym w wysokości 200 000 zł. 
 
JP Medica Sp. z o.o. jest podmiotem leczniczym wpisanym do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą prowadzonego przez Wojewodę Mazowieckiego pod numerem 000000228622.
 

Usługi telekomunikacyjne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy Polska Grupa Konsultingowa Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Mokotowska 15A/16, 00-640 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245406, NIP: 5272487651, REGON: 140277411, kapitał zakładowy w wysokości: 500.000 złotych (w całości opłacony), wpisana do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych prowadzonego przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej pod numerem 13252, będąca dostawcą usług w rozumieniu art. 2 pkt 27 lit. a Prawa Telekomunikacyjnego.

Usługi telekomunikacyjne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy również Privee Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Mokotowska 15A/16, 00-640 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0001029112, NIP: 7011138042, REGON: 524943799, kapitał zakładowy w wysokości: 5 000,00 zł, wpisana do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych prowadzonego przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej pod numerem 13282, będąca dostawcą usług w rozumieniu art. 2 pkt 27 lit. a Prawa Telekomunikacyjnego.

Kurs językowy dla Klientów Aasa Polska S.A. realizowany jest przez Tele-Nauka Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, przy ul. Piękna 24/26 A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców, prowadzonego przez Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000762801, NIP: 5842779937, o kapitale zakładowym w wysokości 100 000 zł.