Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

Egzotyczne wakacje jesienią oraz zimą: kiedy, gdzie i za ile jechać, żeby nie chcieć wracać.

Egzotyczne wakacje jesienią oraz zimą: kiedy, gdzie i za ile jechać, żeby nie chcieć wracać.

Kto z nas nie lubi jesiennych wieczorów z książką lub gazetą, pod kocem i z kubkiem gorącej herbaty w ręce, kiedy za oknem deszcz i wiatr? Późna jesień to zdecydowanie czas wyciszenia i odpoczynku po letnich szaleństwach. Czy jednak dla wszystkich?

 

No właśnie! Są wśród nas tacy, którym październik, listopad, grudzień, styczeń i luty wcale nie kojarzą się ze spadającymi z drzew liśćmi czy śniegiem, ale z… plażą, hamakiem, słońcem i drinkami z palemką. Kto pakuje walizki jesienią i zimą?  

 

Plaża zamiast wywiadówki

Przede wszystkim wybierają je osoby, które nie mają dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym. Dla takich turystów wakacje jesienią oraz zimą to gwarancja, że hotel oraz okoliczne atrakcje będą dostępne tylko dla nich, bo szalejące wakacjami dzieci w tej chwili są w szkole lub przedszkolu. Oferta wakacji dla singli właśnie w okresie jesienno-zimowym prezentuje się szczególnie okazale.

 

Tym, którym egzotyka jest bliska

Drugą grupą osób, które jesienne i zimowe wieczory zamiast pod kocem, wolą spędzać je NA kocu, to miłośnicy podróży egzotycznych. Właśnie to w krajach egzotycznych jest teraz najpiękniejsza pogoda. Żal nie korzystać.

 

Klub witaminy D

Trzecią grupą są osoby po prostu uzależnione od słońca i witaminy D. Antropolodzy już dawno mówili, że człowiek to istota na baterie słoneczne, dlatego nie dziwi fakt, że kiedy nagle tych promieni jest coraz mniej, my zaczynamy ich szukać. Coraz rzadziej w języku polskim używa się określenia – „kąpiele słoneczne”. Szkoda, bo to określenie idealnie obrazuje to, co robimy na plaży. Jedni uważają, że leżymy plackiem, podczas gdy tak naprawdę my zanurzamy się w promieniach słonecznych.

 

Łowcy okazji

Jesień i zima to czas, kiedy ruch w biurach podróży ustaje. Drzwi w końcu zaczęły się domykać, a pracownicy mogą napić się kawy – po prostu druga połowa roku, to czas, kiedy zainteresowanie turystyką spada. A to dobry znak dla tych, którzy lubią wypoczywać dobrze, ale lubią wydawać na wypoczynek równowartości małego samochodu.

 

Wy też odnajdujecie się w jednej z tych grup? Jeżeli tak, mamy dla Was dobrą wiadomość i małą niespodziankę. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy krótką ściągę, jak wybrać wakacje, aby mieć gwarancję, że będzie to inwestycja w wypoczynek i czas wolny od stresu, a nie źródło nerwów, a nawet kłótni.

 

Deszcz jesienny i zimowa plucha? No to my lecimy…

Pytanie tylko DOKĄD? Kraje egzotyczne w tej chwili mogą przechodzić okres deszczów albo oczekiwać fali upałów. Jak wybrać kierunek wycieczki, żeby mieć pewność, że nie trafimy na pogodę gorszą niż ta, która aktualnie nie rozpieszcza nad Wisłą?

Tajlandia, Kambodża, północny Wietnam i Birma w listopadzie i grudniu są ciepłe i nie pada wtedy tam deszcz. Wybierając jeden z tych przepięknych egzotycznych krajów o bogatej historii to nie tylko zyskacie gwarancję zachwycającej pogody, ale także okazję zobaczenia egotycznej przyrody w pełnej okazałości.

Emiraty Arabskie ciągle brzmią jak „wakacje na bogato”. I owszem mogą być bogate… w witaminę D, bo kiedy u nas za oknem świat przykrywa szarość w Abu Zabi średnia temperatur wynosi 27-28 stopni. To idealne warunki do wypoczynku, prawda? Tym bardziej, że w Zjednoczonych Emiratach Arabskich nie tylko wypoczniecie na plaży, ale też możecie zakosztować prawdziwie wielkomiejskiego wypoczynku w najmodniejszych klubach lub szalejąc na zakupach.

Przełom roku i początek nowego to świetna okazja, żeby odwiedzić… drugą półkulę! Najpiękniejsza pogoda panuje właśnie teraz tam, gdzie Nowy Rok przychodzi pierwszy, czyli w Australii i Nowej Zelandii. Miłośników filmów przyciągną plenery, w których kręcono sagę „Władca Pierścienia”, czyli jedne z najbardziej spektakularnych filmów w historii! Wszystkich pozostałych rozpieści piękna przyroda, doskonała pogoda i witamina szczęścia w dawkach wprost idealnych!

 

Jak jechać, żeby nie chcieć wracać?

Miejsce jest bardzo ważne, jednak równie ważna jest organizacja wakacji. Niedoszacowanie kosztów, odwołany w ostatniej chwili apartament lub współtowarzysze wyjazdu o zmiennych nastrojach? Słowem raf, na które możemy trafić podczas rajskiego wypoczynku jest sporo. Oszczędźmy ich sobie.

 

Wakacje zorganizowane i bezpieczne źródło pieniędzy!

Wszyscy lubimy w życiu spontaniczność. Jednak, kiedy wybieramy się do krajów egzotycznych, odwiedzanych przez nas pierwszy raz w życiu, warto wybrać ofertę wakacji zorganizowanych przez uznane biuro podróży oraz ludzi, którzy znają miejsce, do którego się wybieramy.

Dzięki temu będziemy mieli zapewnione podczas egzotycznych wakacji to, co najważniejsze – spokojny nocleg, ciepłe posiłki, „napoje urlopowe” ;-) oraz bezpieczeństwo. Wszyscy spragnieni egzotyki będą przecież mogli wybrać się na wycieczkę lub wyjść z hotelu na dłuższy spacer.

Takie wakacje niestety kosztują odpowiednio dużo, ale pamiętajmy! Udane wakacje to inwestycja w nasz wypoczynek, bardziej efektywną pracę po powrocie i przede wszystkim niezapomniane wrażenia na całe życie. Właśnie dlatego, kiedy znajdziemy ofertę wakacji w miejscu, o którym marzyliśmy od dawna – na przykład do Birmy albo Nowej Zelandii, przygotujmy się do niej i zapewnijmy sobie bezpieczne finansowanie. Aasa Polska S.A. od lat zajmuje się m.in. udzielaniem pożyczek na wakacje. Wróć! Nie na wakacje. Na przygodę życia!

Ten wpis znajduje się w kategorii