Pożyczanie pieniędzy od rodziny i znajomych

Pożyczanie pieniędzy od rodziny i znajomych

Pieniądze szczęścia nie dają, mówi stare powiedzenie. I chociaż najsłynniejsza blondynka świata, czyli Marilyn Monroe ripostowała, że powiedział to człowiek, który nigdy nie był na zakupach, to fakt jest bezsprzeczny – jeżeli chcesz zachować dobre relacje z bliskimi, staraj się omijać temat finansów.

Wiedzą to pracodawcy, którzy chronią informacje o wysokości wynagrodzenia swoich podwładnych. Ba, nawet osoby związane z branżą rozrywkową w Polsce rzadko chwalą się, ile zarabiają, ludzie biznesu również zachowują dyskrecję w sprawach związanych z finansami. Ktoś powiedział kiedyś, że pieniądze lubią ciszę. Trudno się z tym nie zgodzić. A aby tę ciszę zachować, najlepszym sposobem jest po prostu – niepożyczanie pieniędzy od rodziny lub przyjaciół. Dlaczego? Spieszymy z odpowiedziami!

Nie chcesz być na językach? Ugryź się w język!

Wszyscy plotkujemy. Nawet nieświadomie. Właśnie dlatego czymś tak „banalnym”, jak plotka zajmują się naukowcy z Ottawy czy z Uniwersytetu Northeastern w Bostonie. Plotka może zmienić czyjeś życie, może wpływać na sposób postrzegania czegoś lub kogoś, może zmieniać decyzje. Nie jest ona więc czymś zupełnie banalnym, ale raczej elementem naszego życia, którego należy unikać. Zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.

Większości z nas zdarzyło się mieć w życiu przejściowe zawirowania finansowe. Czasami tak po prostu jest, że kumulują się wydatki i pojawia się potrzeba podreperowania domowego budżetu pożyczką. Kolonie dziecka, operacja rodzica, zaległy podatek, naprawa auta – każda taka sytuacja to źródło finansowego stresu. Nie dziwi więc fakt, że pojawiają się wtedy nerwowe myśli, aby pożyczyć od szwagra, kuzyna, ciotki.  Łatwo wtedy zapomnieć o mniej oczywistych konsekwencjach.

Nawet jeżeli rozważamy pożyczenie drobnej sumy od najbardziej dyskretnej osoby świata, to powstrzymajmy się na chwilę i pomyślmy. Nikt nie da nam gwarancji, że informacja o naszych problemach finansowych nie wypłynie niepostrzeżenie np. w rozmowie lub żarcie. A przecież nikt nie chce, aby stać się obiektem plotek szczególnie tych dotyczących braku pieniędzy. Problemy finansowe są przejściowe, za to opinia złego gospodarza i osoby „pożyczającej po znajomych” może ciągnąć się latami – ODRADZAMY. wiosenna-pozyczka

Związani zobowiązaniem, czyli sieci zależności

Japonia jest krajem, gdzie relacje międzyludzkie są nieprawdopodobnie ustrukturyzowane. Naturalnie nam ciepłokrwistym Słowianom pewne ich zachowania społeczne mogą wydawać się bardzo egzotyczne, jakkolwiek warto wziąć przykład z tego, jak mieszkańcy Kraju Kwitnącej Wiśni podchodzą do tematu podarunków i pożyczek. Otóż podarunek lub pożyczka są tam stosowane jako metoda zobowiązywania kogoś względem nas, dlatego każdy stara się ich unikać. W Polsce sytuacja nie prezentuje się tak kategorycznie, jednak osobie, która pożyczyła nam np. tysiąc złotych, nie odmówimy opieki nad psem w weekend, chociaż mieliśmy inne plany, prawda?

Nie pożyczając pieniędzy od znajomych lub rodziny inwestujemy w wolność od zależności. To bardzo cenna, a wręcz bezcenna rzecz!

Jakie są alternatywy dla pożyczania pieniędzy od znajomych lub rodziny?

Przede wszystkim dobry pożyczkodawca zagwarantuje nam anonimowość oraz spokój. Mamy tutaj na myśli oczywiście szybkie i co najważniejsze – bezpieczne pożyczki on-line. Szukając bezpiecznej pożyczki przez Internet, sprawdźcie koniecznie, czy wszystkie koszty kredytu są Wam przedstawione w czytelny sposób. Zanim podejmiecie decyzję o kredycie, sprawdźcie, czy w zestawieniu jego kosztów są zawarte parametry takie jak odsetki pożyczki do spłaty, RRSO, oprocentowanie, opłata administracyjna. Dzięki temu będziecie mieli pełną jasność, jaką kwotę będziecie musieli oddać! Sprawdźcie naszą ofertę na www.aasapolska.pl, wypełnijcie zupełnie niezobowiązująco wniosek i przekonajcie się, że to bardzo dobra alternatywa dla pożyczania pieniędzy od najbliższych.  

Dyskrecja procentująca zaufaniem. To cenna inwestycja!

Wyobraźmy sobie, że pożyczamy pieniądze od rodziny i nagle ta sama osoba zwraca się do nas z pilną prośbą zwrotu. To niestety całkiem prawdopodobny scenariusz – życie lubi zaskakiwać… Taka sytuacja może spowodować tylko niepotrzebny stres i napięcia, które z całą pewnością przełożą się na nasze relacje z bliskimi. Pożyczkodawca i tak wykazał się już dobrą wolą, pożyczając nam pieniądze, teraz będzie czuł się niekomfortowo, czekając na ich opóźniający się zwrot. Firmy pożyczkowe są pod tym względem o wiele bardziej elastyczne. W przypadku Aasa Polska istnieje możliwość porozmawiania z konsultantem i np. skorzystania z wakacji od raty.

Oszczędźmy naszym bliskim i sobie sytuacji, w których musieliby oni nam odmówić – nie wiemy przecież, czy nasi bliscy też aktualnie nie przechodzą momentu „zaciskania pasa”, a o czym nie chcą informować. Konieczność odmowy albo narazi ich na naszą nieprzychylność, albo na ujawnienie złego stanu swoich finansów. Pamiętajmy – dyskrecja w sprawach finansów procentuje zaufaniem! Szanujmy niezależność bliskich i jeżeli musimy pożyczyć pieniądze, wybierzmy firmy takie jak Aasa Polska, które istnieją by pomagać w najbardziej niespodziewanych momentach.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Inspektorem ochrony danych jest Agnieszka Rzycka-Osiej, e-mail: iod@aasapolska.pl

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 2500 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,57%. Rata miesięczna od 121,47 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 1791,98 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 794,48 zł, prowizja 997,50 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 4291,98 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r.                                                                     

Aasa z Pakietem Gold - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 8600 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,56%. Rata miesięczna od 417,83 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 6164,75 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 2733,35 zł, prowizja 3431,40 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 14764,75 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Medycznym. Opłata za dobrowolny Pakiet Medyczny: 2400 zł.                                        

Aasa z Pakietem Premium - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 7900 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,56%. Rata miesięczna od 383,82 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 5662,98 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 2510,88 zł, prowizja 3152,10 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 13562,98 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Językowym. Opłata za dobrowolny Pakiet Językowy: 2400 zł.       

Aasa z Pakietem Biznes - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 10800 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,56%. Rata miesięczna od 524,71 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 7741,87 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 3432,67 zł, prowizja 4309,20 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 18541,87 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Medycznym. Opłata za dobrowolny Pakiet Medyczny: 3200 zł.                                

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy  Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.; ul. Topiel 12, 00-342 Warszawa; www.nn.pl; Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy; XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000028131, NIP: 526-030-50-06; Kapitał zakładowy: 59 460 000 zł, wpłacony w całości.
 

Usługi medyczne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy JP Medica Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Piękna 24/26A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy z siedzibą w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000836368, NIP 7010977674, REGON 385867261 o kapitale zakładowym w wysokości 200 000 zł. 
 
JP Medica Sp. z o.o. jest podmiotem leczniczym wpisanym do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą prowadzonego przez Wojewodę Mazowieckiego pod numerem 000000228622.
 

Usługi telekomunikacyjne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy Polska Grupa Konsultingowa Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Mokotowska 15A/16, 00-640 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245406, NIP: 5272487651, REGON: 140277411, kapitał zakładowy w wysokości: 500.000 złotych (w całości opłacony), wpisana do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych prowadzonego przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej pod numerem 13252, będąca dostawcą usług w rozumieniu art. 2 pkt 27 lit. a Prawa Telekomunikacyjnego.

Usługi telekomunikacyjne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy również Privee Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Mokotowska 15A/16, 00-640 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0001029112, NIP: 7011138042, REGON: 524943799, kapitał zakładowy w wysokości: 5 000,00 zł, wpisana do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych prowadzonego przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej pod numerem 13282, będąca dostawcą usług w rozumieniu art. 2 pkt 27 lit. a Prawa Telekomunikacyjnego.

Kurs językowy dla Klientów Aasa Polska S.A. realizowany jest przez Tele-Nauka Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, przy ul. Piękna 24/26 A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców, prowadzonego przez Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000762801, NIP: 5842779937, o kapitale zakładowym w wysokości 100 000 zł.