Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Gdzie pojechać na wakacje zimą?

Gdzie pojechać na wakacje zimą?

Wyjazdy wakacyjne zimą kojarzą się przede wszystkim z wyjazdami w góry, gdzie można korzystać z zimowych aktywności jak narciarstwo. Jednak zimą można decydować się również na wyjazdy do ciepłych krajów, gdzie można liczyć na korzystanie z doskonałej pogody. Takie wyjazdy stają się coraz bardziej popularne wśród polskich turystów.

W polskich warunkach klimatycznych trzeba liczyć się z niskimi temperaturami zimą a także bardzo zmiennymi warunkami pogodowymi. Jednocześnie nawet gdy nie ma danej zimy dużej ilości śniegu trzeba liczyć się z bardzo małą ilością dostępnego słońca co nie wpływa pozytywnie nie tylko na zdrowie, ale również na stan psychiczny.

Nawet krótkotrwały wyjazd do kraju, gdzie można cieszyć się słoneczną pogodą pozwala na zapewnienie odpowiedniej dawki słońca a także na poprawienie samopoczucia.

Mniejsze ceny wyjazdów do ciepłych krajów

Brak dużej popularności wyjazdów do krajów europejskiego południa w okresie zimowym w Polsce sprawia, że można korzystać przy takich wyjazdach z bardzo ciekawych ofert cenowych.

Jednocześnie można również liczyć na niższe ceny ze względu na brak sezonu w krajach południa Europy. Wyjazdy choćby na Kretę w lutym pozwala na korzystanie z doskonałych warunków pogodowych, które przypominają polską wiosnę. Jednocześnie można liczyć na dużo niższe ceny przy korzystaniu z usług turystycznych, atrakcji turystycznych. jesienna-pozyczka

Decydować można się również na zakup wyjazdu do cieplnych krajów w okresie zimowym w Polsce pewnym wyprzedzeniem. Bardzo często powala to również na skorzystanie z dużo mniejszych warunków cenowych w stosunku do przeciętnych cen na rynku turystycznym. Jeśli przy okazji znajdzie się promocyjne warunki cenowe można dodatkowo ograniczyć koszty zakupu wycieczki.

Wyjazd w góry

Jeśli jest się osobą aktywną czy też lubi się korzystać z zimowych atrakcji związanych ze sportami zimowymi można udać się w góry. Warto jednak brać pod uwagę, że wyjazdy w góry w sezonie bywają kosztowne.

Zimowy wyjazd najczęściej wymaga znacznie większych wydatków niż wyjazd latem. Wynika to między innymi z faktu, że możliwości spędzenia wolnego czasu w górach są znacznie bardziej ograniczone pod kątem ilości dostępnych miejsc dla turystów w stosunku do wyjazdów nad morze latem.

Znacznie lepszym rozwiązaniem jest decydowanie się na zakup wyjazdu z pewnym wyprzedzeniem gdy chce się skorzystać z bardziej korzystnych warunków cenowych.

Nie zawsze trzeba decydować się na wyjazd zorganizowany. Można postawić na krótkie i samodzielnie planowane wyjazdy. Coraz więcej osób wykorzystuje między innymi okres weekendowe na wyjazd zimowy w góry.

Wówczas można odpocząć czy też skorzystać z możliwości jakie zapewniają zimowe kurorty a jednocześnie poprzez krótszy okres spędzony w górach można ograniczyć koszty wyjazdu. Warto jest nawet takie wyjazdy planować z pewnym wyprzedzeniem. Znacznie łatwiej jest wówczas znaleźć choćby wolne miejsca w popularnych ośrodkach turystycznych w górach w stosunku do wyjazdu w ostatniej chwili. jesienna-pozyczka

Oczywiście zawsze można decydować się również na wyjazdy w ostatniej chwili co często pozwala skorzystać również z ciekawych ofert szczególnie poza najpopularniejszymi terminami wyjazdów.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.