Informacje o pożyczkach
i finansach osobistych

Zakupy internetowe – jaka przesyłka będzie najlepsza?

Zakupy internetowe – jaka przesyłka będzie najlepsza?

Gdy dokonuje się zakupów internetowych można decydować się na bardzo różne formy dostawy. Obecnie większość sklepów oferuje szeroki zakres opcji dostawy do wyboru przez klientów. Pozwala to na wybranie takich form dostarczenia przesyłki, które będą najbardziej odpowiadały w zakresie kosztów i czasu dostawy klientom.

Dokonując zakupów w profesjonalnych sklepach internetowych można decydować się na takie formy przesyłek, które są indywidualnie dopasowane.

Poszczególne formy przesyłek są dostępne w różnych cenach.

Jeśli kupuje się produkty, które nie są wartościowe a nie chce się przepłacać można decydować się na zwykłe listy. Gdy produkt nie przekracza jednego kilograma a także ma odpowiednie wymiary można go dostarczyć za pośrednictwem listu ekonomicznego. Jest to zdecydowanie najtańsza forma dostarczenia przesyłki.

Obecnie nie trzeba również czekać nadmiernie długo na otrzymanie przesyłki gdyż nawet listy ekonomiczne realizowane przez Pocztę Polską są dostarczane maksymalnie w ciągu trzech dni od daty nadania w większości przypadków. Oczywiście może zdarzyć się znacznie dłuższy czas dostawy, gdyż nie jest on gwarantowany. Jednak gdy nie ma znaczenia przy zakupach czas dostawy wówczas zwykły list będzie najtańszym rozwiązaniem.

Elastyczna forma dostawy przez kuriera

Dostarczenie przesyłki przez kuriera pozwala to kosztowne rozwiązanie. Z drugiej strony można liczyć na dostawę niemal każdego rodzaju zamówionego produktu, co dotyczy również dużego sprzętu domowego użytku. Jednak najważniejszym atutem korzystania z dostaw przez firmy kurierskie jest możliwość indywidualnego ustalenia miejsca dostawy. Jeśli jest się osobą aktywną, która może znajdować się w ciągu dnia w różnych miejscach warto postawić na dostawy przez firmy kurierskie.

Z kurierem można umówić się w ramach telefonicznego kontaktu na dostawę nie tylko do domu, ale również do miejsca pracy a nawet do hotelu, w którym przebywa się w wybranej miejscowości. Trzeba jednak pamiętać, że po nieudanych próbach kontaktu czy dostarczenia przesyłki pod wskazany adres przesyłka realizowana przez firmę kurierską zostanie odesłana z powrotem do nadawcy. Natomiast przy decydowaniu się na przesyłki listowne czy z wykorzystaniem paczek przesyła czeka w oddziale pocztowym na odbiór przez kilkanaście dni.

Samodzielny odbiór paczek

Obecnie coraz bardziej popularnym rozwiązaniem jest korzystanie z samodzielnego odbioru paczek. Różne firmy oferujące usługi pocztowe posiadają paczkomaty, które znajdują się w dogodnych miejscach w miastach.

W większych miastach można korzystać z paczkomatów zlokalizowanych w bardzo różnych miejscach co również pozwala na dogodne wybranie adresu dostarczenia paczki. Atutem dostarczenia paczek w takiej formie jest to, że można zyskać na kosztach przesyłki.

Ze względu na samodzielny odbiór przesyłki można liczyć na znaczne mniejsze koszty takich usług pocztowych. Dodatkowo internetowe serwisy pocztowe pozwalają na kontrolowanie miejsca znajdowania się przesyłki pocztowej od momentu jej nadania.

Ten wpis znajduje się w kategorii