Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Ile kosztuje utrzymanie rocznego dziecka?

Ile kosztuje utrzymanie rocznego dziecka?

Gdy ma pojawić się dziecko z jednej strony jest to bardzo ważny okres w życiu osób oczekujących na dziecko pod kątem emocjonalnym, ale jest to również okres życia, który wymaga odpowiedniego planowania. Jest to związane między innymi z tym, że trzeba przygotować dla dziecka odpowiednie warunki.

Wiąże się to również z wydatkami, które mogą być całkiem wysokie szczególnie przez pierwszy okres życia dziecka.

Gdy spodziewamy się dziecka warto jest zapoznać się z wszystkimi niezbędnymi wydatkami, z którymi można spotkać się szczególnie w pierwszym okresie życia dziecka. Oczywiście nie można przewidzieć wszystkich wydatków, ale odpowiednie planowanie pozwala na znacznie lepsze przygotowanie się na wydatki związane z przyjściem dziecka na świat.

Wyprawka dla dziecka

Gdy oczekuje się dziecka niezbędne jest dokonanie zakupu wyprawki. Zakup poszczególnych elementów wyprawki powinien być odpowiednio przemyślany. Trzeba pozyskać po pierwsze niezbędne ubranka, kosmetyki jak też różne akcesoria. Do produktów kosmetycznych, które trzeba pozyskać można zaliczyć odpowiedni płyn do kąpieli, oliwkę, maść do smarowania pupy, krem na odparzenia, kremy chroniące przed działaniem mrozu, chłodu, UV, chusteczki, pieluchy tetrowe, flanelowe, szczotki do włosków, pokłady do przewijania, ręczniki kąpielowe, specjalne proszki do prania.

Niezbędne jest również pozyskanie odpowiedniej ilości ubranek. jesienna-pozyczka

Trzeba brać pod uwagę, że dziecko może rosnąć w różnym tempie, więc warto przygotować się na pierwsze miesiące życia dziecka. Jednocześnie poszczególne elementy ubranek dla dzieci powinny być kupione w kilku sztukach. Zakupić należy śpioszki, body, skarpetki, rękawiczki, czapeczki czy kombinezony. W zależności od pory roku urodzenia się dziecka niezbędne jest również nieco inne skonstruowanie pierwszego zestawu ubranek przygotowanych dla dziecka.

Dobrze jest również przygotować odpowiednio przygotowaną apteczkę, która przydać się może gdy dziecko będzie miało różne problemy zdrowotne jak temperatura. Niezbędne jest również pozyskanie odpowiednich akcesoriów jak buleni do karmienia, smoczki, woreczki do zamrażania pokarmu, podgrzewacze do butelek, laktatory, przewijaki, rożki, kocyki, termometry.

Oczywiście do niezbędnych akcesoriów dla dziecka zaliczyć trzeba wózki oraz śpiworki. Niezbędne może być pozyskanie fotelików samochodowych gdy podróżować będzie się z dzieckiem samochodem. Wielu rodziców kupuje się poduszki do karmienia piersi czy nianie elektryczne.

Koszty stałe

Przy małym dziecku można spotkać się również z odmiennymi kosztami stałymi. Po pierwsze do takich kosztów stałych zaliczyć trzeba pieluchy. Dziecko może również wymagać dokarmiania w przypadku gdy będzie się matka będzie miała za mało pokarmu.

Kupować trzeba również proszek, który będzie używany do prania oraz kosmetyki, które będą się zużywały. Koszty stałe mogą być bardzo różne, bo wiele zależy od indywidualnych potrzeb, ale najczęściej wynoszą one kilkaset złotych i przeciętne w rodzinach wahają się w okolicach pięciuset złotych.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.