Zaplanuj urlop z pożyczką online!

Sprawdź!

Jak bezpiecznie korzystać z bankowości mobilnej?

Jak bezpiecznie korzystać z bankowości mobilnej?

Wielu z nas ma już swój bank w telefonie. To bardzo wygodne rozwiązanie, biorąc pod uwagę fakt, że telefon mamy przy sobie praktycznie zawsze. Jednak nie każdy korzystający z bankowości mobilnej pamięta o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, aby nie narazić się na wykradzenie naszych danych oraz utratę pieniędzy?

Liczba użytkowników bankowości mobilnej rośnie – obecnie, według danych Komisji Nadzoru Finansowego, to nawet ponad 5 milionów osób. Dzisiaj niemalże każdy bank posiada swoją aplikację mobilną, która pozwala na prowadzenie różnych operacji na koncie, a nawet prowadzenie mobilnych płatności zbliżeniowych w sklepach stacjonarnych.

Wygodniej, ale mniej bezpiecznie

Musimy jednak pamiętać o tym, że bankowość mobilna, chociaż bardzo komfortowa i łatwa, jest mniej bezpieczna niż korzystanie z banku na komputerze. Oszustom jest wtedy łatwiej wykorzystać luki w zabezpieczeniach systemów operacyjnych lub w aplikacjach bankowych.

Jednak musimy też wskazać, że dość duże znaczenie ma też naiwność klientów bankowości mobilnej – gdy nie wiemy, jak posługiwać się bankiem w telefonie, możemy narazić się na niemałe problemy.

Przykładowe oszustwa dotyczące bankowości mobilnej

Najwięcej oszustw związanych z korzystaniem z bankowości mobilnej dotyczy wykorzystania złośliwego oprogramowania, które nieświadomie pobierane jest przez użytkownika na telefon, na przykład przez link w wiadomości SMS czy e-mailu. Oprócz tego problemem może być atak hakerski z wykorzystaniem kodu QR, na przykład znalezionego na przystanku autobusowym, jakiejś stronie internetowej, ulotce. pożyczka na lato

Takie oprogramowanie może następnie przechwycić nasze hasło do bankowości internetowej oraz podmieniać odbiorcę przelewów – wtedy pieniądze nie idą do wskazanego przez nas odbiorcy, ale na rachunek złodzieja.

Również na oszustwa możemy narazić się wtedy, gdy pobierzemy aplikację, która będzie zawierała wirusy. Powinniśmy uważać na pobieranie aplikacji, także tych bankowych, z nieznanych nam źródeł. Najbezpieczniejsze z nich to firmowy sklep danego systemu operacyjnego.

Podstawowe zasady bezpieczeństwa w bankowości mobilnej:

• instaluj oprogramowanie jedynie z bezpiecznego i sprawdzonego źródła

• używaj legalnego oprogramowania antywirusowego dla swojego telefonu lub tabletu

• nie klikaj w żadne linki, gdy nie wiesz, do czego się odnoszą, nie skanuj kodów QR z nieznanych źródeł

• gdy otrzymujesz SMS od banku, upewnij się, że to on jest rzeczywistym nadawcą pożyczka na lato

• upewniaj się, czy zlecane płatności zgadzają się pod względem danych – porównaj SMS z formularzem w serwisie transakcyjnym

• unikaj logowania się na swoje konto bankowe z komputerów, tabletów i smartfonów innych osób

• nie korzystaj z aplikacji do płatności wtedy, gdy łączysz się z otwartymi sieciami Wi-Fi

• zdefiniuj limity transakcyjne dla swojego konta w bankowości elektronicznej, gdy bank daje taką możliwość

• stosuj hasło lub blokadę telefonu z użyciem wzoru

• regularnie pobieraj aktualizacje dla systemu operacyjnego i aplikacji bankowej

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 400,00 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 86,10%. Rata miesięczna od 290,12 zł. Roczna stopa oprocentowania 19% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 5 825,66 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 1436,66 zł, prowizja 4389,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 10 225,66 zł.  Stan na dzień 09.06.2022 r.                        

Aasa z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 800,00 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 73,35%. Rata miesięczna od 294,90 zł. Roczna stopa oprocentowania 19,0 % (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 5599,22 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 1567,22 zł, prowizja 4032 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 10 399,00 zł. Stan na dzień 09.06.2022 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Usług Medycznych. Składka dobrowolnego Pakietu Usług Medycznych: 1 100,00 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo z kwoty udzielonej pożyczki.                          

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy MetLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie przy ul. Przemysłowej 26, 00-450 Warszawa, wpisane do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy, XII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000028131, REGON 010928125, NIP 526-030-50-06, wysokość kapitału zakładowego 21.490.000,00 zł. 
 

Usługi medyczne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy JP Medica Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Piękna 24/26A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy z siedzibą w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000836368, NIP 7010977674, REGON 385867261 o kapitale zakładowym w wysokości 5000,00 zł.
 
JP Medica Sp. z o.o. jest podmiotem leczniczym wpisanym do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą prowadzonego przez Wojewodę Mazowieckiego pod numerem 000000228622.