Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Jak bezpiecznie korzystać z mediów społecznościowych?

Jak bezpiecznie korzystać z mediów społecznościowych?

Media społecznościowe takie jak Facebook, Twitter, YouTube czy LinkedIn są obecnie bardzo popularne i korzystają z nich setki milionów osób na całym świecie. Nie każdy użytkownik takich serwisów wie jednak, jak robić to bezpiecznie. O czym powinniśmy wtedy pamiętać?

Wiele osób w mediach społecznościowych prezentuje całe swoje życie. Dla niektórych z nich to nawet sposób na zarobek. Ponadto co jakiś czas możemy usłyszeć o wyciekach danych z serwisów społecznościowych. Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę wtedy, gdy chcemy zacząć korzystać z tych stron lub już teraz mamy ma nich własne konta.

  1. Dopasuj ustawienia prywatności

Serwisy społecznościowe pozwalają nam na dopasowanie ustawień prywatności dotyczące tego, jakich informacji udzielamy innym użytkownikom serwisów, a także przekazujemy innym firmom.

 

  1. Nie klikaj w podejrzane linki

Dużym zagrożeniem związanym z korzystaniem z mediów społecznościowych jest kradzież tożsamości, a także zawirusowanie komputera. Często narażamy się na to niebezpieczeństwo wtedy, gdy klikamy w podejrzane linki – nawet przesyłane nam przez osoby w gronie znajomych. jesienna-pozyczka

  1. Usuwanie z grona znajomych osób, z którymi nie chcemy mieć do czynienia

Media społecznościowe najczęściej dają nam też możliwość zablokowania czy usunięcia z grona znajomych czy obserwowanych tych osób, z którymi nie chcemy mieć do czynienia. W ten sposób odcinamy je od dostępu do informacji o sobie, o publikowaniu na naszej stronie.

  1. Przyjmuj zaproszenia tylko od tych osób, które znasz

Jeśli otrzymujesz zaproszenie od osoby, której nie znasz, wtedy lepiej dopytać, kim jest ona dokładnie przed przyjęciem jej znajomości. Pamiętaj, że wtedy udostępniasz jej swoje prywatne informacje i zdjęcia.

  1. Nie publikuj zdjęć swoich dokumentów i kart w internecie

Wiele osób popełnia duży błąd i publikuje w serwisach społecznościowych zdjęcia swojego dowodu osobistego, a także kart płatniczych. To zaproszenie do kradzieży tożsamości, dlatego nie powinniśmy w ogóle robić zdjęć takich przedmiotów. Na nasz dowód ktoś może wziąć pożyczkę albo zawrzeć umowę na abonament telefoniczny, z kolei kartą może dokonać zapłaty w sklepach on-line.

  1. Uważaj z udostępnianiem informacji prywatnych

W serwisach społecznościowych często dzielimy się różnymi informacjami o sobie. Uważajmy jednak na to, co publikujemy. Przykładowo, gdy napiszemy, że na jakiś czas wyjeżdżamy na wakacje, wtedy informacje te mogą dostać się do włamywaczy, którzy będą wiedzieli wtedy, gdy nie ma nas w domu. Także informacje te mogą działać na nas niekorzystnie wtedy, gdy będziemy poszukiwali pracy – pracodawcy coraz częściej sprawdzają kandydatów w mediach społecznościowych.

  1. Nie stosuj wszędzie takiego samego hasła

Ostatnia porada jest dość ogólna i dotyczy korzystania z różnych serwisów internetowych. Nie powinniśmy wszędzie stosować takiego samego hasła, ponieważ wtedy cyber złodziejom będzie łatwiej dostać się do serwisów z użyciem naszych danych, na przykład serwisu bankowego i innych stron, aby wykraść nasze dane.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy MetLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie przy ul. Przemysłowej 26, 00-450 Warszawa, wpisane do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy, XII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000028131, REGON 010928125, NIP 526-030-50-06, wysokość kapitału zakładowego 21.490.000,00 zł.