Ubezpieczenie karty płatniczej - czy się opłaca?
2 min czytaniaKarty płatnicze są powszechnie stosowane. Jednak należy brać pod uwagę, że również korzystanie z kart płatniczych niesie ze sobą pewne niebezpieczeństwa.
Spis treści
Jeśli chce się odpowiednio zabezpieczyć korzystanie z kart płatniczych dobrym rozwiązaniem jest decydowanie się na ubezpieczenie karty. Pozwala ono na zapewnienie odszkodowania w przypadku gdy karta zostanie ukradziona.
Warto brać pod uwagę, że karty posiadają standardowe ubezpieczenie. Jednak jest to suma, która nie jest wysoka w zakresie zabezpieczenia realizowanych kartami transakcji. Taka kwota obejmuje nie więcej niż sto pięćdziesiąt euro.
Natomiast można w bankach decydować się również na korzystanie z dodatkowych ubezpieczeń od kradzieży. Atutem takich ubezpieczeń jest możliwość zabezpieczenia się przed dodatkowymi ryzykami jak między innymi skanowanie paska magnetycznego kart poprzez wykorzystanie nakładek bankomatowych co pozwala na uzyskanie odszkodowania gdy karta zostanie przy takim oszustwie wykorzystana do kradzieży pieniędzy z konta bankowego.
Kiedy warto decydować się na ubezpieczenie kart?
Gdy chce się zwiększyć ubezpieczenie karty debetowej bardzo ważne jest wykupienie dodatkowych ubezpieczeń.
W bankach można decydować się na dodatkowe ubezpieczenie gdy chce się również zabezpieczyć płatności internetowe. Jeśli realizuje się bardzo dużo zakupów internetowych wówczas postawienie na takie ubezpieczenie jest bardzo korzystnym rozwiązaniem.
Dodatkowo warto jest decydować się również na ubezpieczenie kart w przypadku wypłacania dużych środków finansowych z bankomatów. Jest to szczególnie ważne w przypadku planowania zagranicznych wyjazdów, gdzie podczas podróżowania będzie niezbędne wypłacania większych ilości środków finansowych.
Nie zawsze ubezpieczenie się opłaca
Warto zawsze indywidualnie podchodzić do kupowania ubezpieczeń dodatkowych kart płatniczych. Wynika to między innymi z braku realizowania tak dużej ilości transakcji kartą płatniczą by było trzeba zabezpieczyć się przed utratą środków finansowych.
W takim przypadku wystarczy jedynie podstawowe oraz ustawowe ubezpieczenie. Warto brać pod uwagę, że za ubezpieczenie trzeba będzie płacić stałą opłatę. Nie jest ona duża, ale zwiększa ona regularne koszty korzystania z rachunku bankowego.
Posiadanie ubezpieczenia a obowiązki
Przy posiadaniu ubezpieczenia trzeba brać pod uwagę, że niezbędne jest spełnienie określonych obowiązków w przypadku gdy chce się móc skorzystać z ochrony ubezpieczeniowej. Znaczenie ma przede wszystkim branie pod uwagę, że niezbędne jest zgłoszenie kradzieży.
Trzeba to zrobić zarówno na policji, a także w banku gdzie niezbędne jest przedstawienie informacji o utracie karty. Jednocześnie gdy zgubi się kartę również warto pamiętać o tym by zgłosić się do banku w celu zabezpieczenia karty bankowej.
Wówczas można uniknąć wykorzystania karty płatniczej do kradzieży środków finansowych z konta. Natomiast w przypadku gdy taka kradzież nastąpi można liczyć na to, że będzie można wykorzystać posiadane ubezpieczenie bez żadnych problemów.
Artykuły, które mogą Cię zainteresować:
Zbita szybka w telefonie potrafi skutecznie utrudnić życie, szczególnie gdy wykorzystujemy go nie tylko do rozrywki czy kontaktów ze znajomymi, ale również do pracy. Wystarczy jeden nieuważny ruch, a konieczna będzie wymiana wyświetlacza. Niestety nie jest to tania usługa i w niektórych przypadkach może przewyższyć cenę nowego telefonu. Dlatego sprawdzamy, ile kosztuje wymiana wyświetlacza w telefonie
Czytaj więcej
Walentynki, czyli święto miłości pozwala celebrować uczucie z partnerem lub partnerką, ale także z rodziną, przyjaciółmi, dziećmi, a nawet samemu ze sobą. Podpowiadamy, jak można uczcić ten wyjątkowy dzień – na bogato i budżetowo, ale zawsze romantycznie
Czytaj więcej
W niektórych firmach pozabankowych są dostępne pożyczki, w ramach których nie są sprawdzane bazy. Dla osób, które mają problem ze spłatą zadłużeń to ostatnia szansa na uzyskanie finansowania. Jeśli rozsądnie podchodzisz do swoich finansów, to pożyczek bez BIK i BIG lepiej unikać. Sprawdź, dlaczego i z jakiego powodu historia kredytowa jest tak ważna.
Czytaj więcej