Co zrobić z kartą po upływie terminu ważności?
3 min czytaniaUżytkowanie kart bankowych pozwala na wygodne realizowanie płatności w różnych sytuacjach. Gdy posiada się kartę bankową niezbędne jest branie pod uwagę, że ma ona swój okres ważności.
Po wygaśnięciu takiego okresu ważności karty dostarczana jest nowa kart bankowa a kartą z wygasłą datą ważności przestaje działać.
Posiadając kartę bankową można bardzo wygodnie dokonywać transakcji. Jednocześnie karty bankowe pozwalają na wypłacenie środków finansowych za pośrednictwem bankomatów, terminali, a także można decydować się na realizowanie transakcji internetowych.
Przy decydowaniu się na karty bankowe można wybierać różnych wystawców, a także można postawić również na karty bankowe pozwalające na korzystanie z promocji oferowanych przez banki. Karty bankowe są dostępne również przy różnych płatnościach.
Warto wybierać takie rachunki bankowe, które pozwalają na korzystanie z kart płatniczych, które są dostępne przy niższych cenach. Niskie ceny gwarantują na możliwość ograniczenia płatności za konto. Jednocześnie można postawić na takie karty bankowe, z których można korzystać za darmo przy spełnieniu określonych obowiązków.
Terminy ważności kart płatniczych
Decydując się na karty płatnicze ważne jest sprawdzenie terminów obowiązywania kart. Wszystkie karty wydawane są na określony okres czasu. Warto jest sprawdzić informacje dotyczące czasu obowiązywania karty.
Oczywiście banki wysyłają karty przed terminem zakończenia ważności, ale zawsze może zdarzyć się, że karta nie zostanie wysłana. Wówczas można znaleźć się w sytuacji, w której nie można korzystać z karty płatniczej. Jednocześnie przy kartach problemem jest również sytuacja, w której karta przestaje działać.
Dotyczy to między innymi rozmagnesowania się kart. Warto jest przechowywać działające karty płatnicze w odpowiednich portfelach gdzie karta jest zabezpieczone. Kartę można również zgubić co znów wymaga decydowania się na wyrobienie nowej karty płatniczej.
Co zrobić z kartą po wygaśnięciu?
Decydując się na karty płatnicze niezbędne jest branie pod uwagę, że karta po wygaśnięciu dwoina być zniszczona. Daje to pewność, że karta nie zostanie wykorzystana w niewłaściwym celu. Podobnie jak z dokumentami można zdecydować się na przecięcie karty. Innym rozwiązaniem jest decydowanie się na zachowanie karty płatniczej. Wówczas karta może być przechowywana w bezpiecznym miejscu.
Ma to duże znaczenie z punktu widzenia sytuacji osób, które kradną dane z kart. Zniszczenie karty płatniczej jest szczególnie ważne w przypadku gdy nowa karta dotarła a nowa karta została podczepiona pod konto bankowe.
Wówczas mogą zdarzyć się sytuacje, że obie karty płatnicze będą działać jednocześnie. Pojawia się wówczas sytuacja, że zgubienie karty może prowadzić do straty środków finansowych posiadanych na rachunku w przypadku kradzieży. Trzeba brać pod uwagę, że zablokowanie takiej karty będzie znacznie trudniejsze. Nie należy z tego powodu zapominać o dezaktywacji karty, a także o zniszczeniu kart płatniczych co pozwala na zabezpieczenie się przed utratą kart bankowych.
Artykuły, które mogą Cię zainteresować:
Zbita szybka w telefonie potrafi skutecznie utrudnić życie, szczególnie gdy wykorzystujemy go nie tylko do rozrywki czy kontaktów ze znajomymi, ale również do pracy. Wystarczy jeden nieuważny ruch, a konieczna będzie wymiana wyświetlacza. Niestety nie jest to tania usługa i w niektórych przypadkach może przewyższyć cenę nowego telefonu. Dlatego sprawdzamy, ile kosztuje wymiana wyświetlacza w telefonie
Czytaj więcej
Walentynki, czyli święto miłości pozwala celebrować uczucie z partnerem lub partnerką, ale także z rodziną, przyjaciółmi, dziećmi, a nawet samemu ze sobą. Podpowiadamy, jak można uczcić ten wyjątkowy dzień – na bogato i budżetowo, ale zawsze romantycznie
Czytaj więcej
W niektórych firmach pozabankowych są dostępne pożyczki, w ramach których nie są sprawdzane bazy. Dla osób, które mają problem ze spłatą zadłużeń to ostatnia szansa na uzyskanie finansowania. Jeśli rozsądnie podchodzisz do swoich finansów, to pożyczek bez BIK i BIG lepiej unikać. Sprawdź, dlaczego i z jakiego powodu historia kredytowa jest tak ważna.
Czytaj więcej