Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

Karta przedpłacona – kiedy warto ją mieć?

Karta przedpłacona – kiedy warto ją mieć?

Karta przedpłacona jest niezwykle praktycznym narzędziem służącym do płacenia nie tylko domowych rachunków. Korzystać z niej można także podczas zakupów w sklepach stacjonarnych i internetowych.

Oprócz tego stanowić może atrakcyjny prezent dla kogoś bliskiego. Często stosują ją także firmy wykorzystujące programy lojalnościowe. Okazuje się więc, że jest to dzisiaj bardzo modne, a zarazem bezpieczne rozwiązanie.

Karta przedpłacona jest swego rodzaju wyjątkową kartą płatniczą. To my bowiem decydujemy o tym, ile środków pieniężnych na nią przelewamy. Używać jej możemy wszędzie tam, gdzie tego typu metody płatności są akceptowane. Warto zaznaczyć, że płacenie taką kartą jest dużo bezpieczniejsze niż używanie gotówki.

Przelewając na nią niewielkie sumy pieniędzy, nie narażamy się na niepotrzebny stres w przypadku kradzieży lub też zgubienia takiej karty. Oczywiście tak samo jak w przypadku tradycyjnych kart, także te możemy zablokować w banku. Taką kartę może mieć każda pełnoletnia osoba. Jej wydanie nie wiąże się z dużymi formalnościami. Wystarczy tylko dowód osobisty.

Kiedy warto założyć kartę przedpłaconą?

Istnieje bardzo wiele sytuacji, kiedy warto założyć kartę przedpłaconą. Bardzo dobrze sprawdza się ona chociażby w podróży. Nie musimy wówczas zabierać ze sobą wszystkich kart płatniczych, co swoją drogą jest bardzo niebezpieczne. Wystarczy tylko przelać określoną sumę pieniędzy, która będzie nam potrzeba podczas wyjazdu, na taką właśnie kartę. Idealnym pomysłem jest także podarowanie takiej karty komuś bliskiemu.

Takie karty z określoną sumą pieniędzy obdarowane osoby mogą wykorzystać, płacąc za zakupy w centrach handlowych lub też konkretnej sieci sklepów. Jest to więc bardzo atrakcyjny prezent. Można ją przekazać osobie, która ukończyła trzynasty rok życia. Sprawdza się ona więc doskonale także jako elektroniczne kieszonkowe dla naszych dzieci. Jest to idealne rozwiązanie, gdyż możemy z powodzeniem kontrolować wydatki naszego dziecka.

Dodatkowo jest to bezpieczniejsze niż dawanie nastolatkom gotówki. Warto więc założyć kartę przedpłaconą we wszystkich wymienionych sytuacjach, ale także wówczas, gdy sami chcemy wygodnie płacić za codzienne zakupy czy opłacać rachunki.

Wybór karty przedpłaconej

Banki oferują najróżniejsze karty przedpłacone. Każdy dopasuje więc ofertę do swoich indywidualnych potrzeb. Przede wszystkim podczas przeglądania i porównywania ofert należy zwrócić uwagę na to, gdzie daną kartą możemy płacić.

Nie wszystkie bowiem sklepy czy też serwisy internetowe mogą obsługiwać konkretną kartę. Oprócz tego należy się zapoznać z kosztami związanymi z użytkowaniem takich kart.

Zazwyczaj banki oferują w tym względzie bardzo korzystne warunki. Często użytkowanie takiej karty przedpłaconej jest zupełnie darmowe, jeżeli dokonamy określonej ilości transakcji taką kartą w przeciągu miesiąca. Banki przyciągają także klientów możliwością zupełnie darmowego wypłacania środków z karty za pośrednictwem bankomatu. Wszystko to sprawia, że wiele osób korzysta z możliwości, jakie daje karta przedpłacona.

Ten wpis znajduje się w kategorii