Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Karta przedpłacona – kiedy warto ją mieć?

Karta przedpłacona – kiedy warto ją mieć?

Karta przedpłacona jest niezwykle praktycznym narzędziem służącym do płacenia nie tylko domowych rachunków. Korzystać z niej można także podczas zakupów w sklepach stacjonarnych i internetowych.

Oprócz tego stanowić może atrakcyjny prezent dla kogoś bliskiego. Często stosują ją także firmy wykorzystujące programy lojalnościowe. Okazuje się więc, że jest to dzisiaj bardzo modne, a zarazem bezpieczne rozwiązanie.

Karta przedpłacona jest swego rodzaju wyjątkową kartą płatniczą. To my bowiem decydujemy o tym, ile środków pieniężnych na nią przelewamy. Używać jej możemy wszędzie tam, gdzie tego typu metody płatności są akceptowane. Warto zaznaczyć, że płacenie taką kartą jest dużo bezpieczniejsze niż używanie gotówki.

Przelewając na nią niewielkie sumy pieniędzy, nie narażamy się na niepotrzebny stres w przypadku kradzieży lub też zgubienia takiej karty. Oczywiście tak samo jak w przypadku tradycyjnych kart, także te możemy zablokować w banku. Taką kartę może mieć każda pełnoletnia osoba. Jej wydanie nie wiąże się z dużymi formalnościami. Wystarczy tylko dowód osobisty.

Kiedy warto założyć kartę przedpłaconą?

Istnieje bardzo wiele sytuacji, kiedy warto założyć kartę przedpłaconą. Bardzo dobrze sprawdza się ona w podróży. Nie musimy wówczas zabierać ze sobą wszystkich kart płatniczych, co swoją drogą jest bardzo niebezpieczne. Wystarczy tylko przelać określoną sumę pieniędzy, która będzie nam potrzeba podczas wyjazdu, na taką właśnie kartę. Idealnym pomysłem jest także podarowanie takiej karty komuś bliskiemu. jesienna-pozyczka

Takie karty z określoną sumą pieniędzy obdarowane osoby mogą wykorzystać, płacąc za zakupy w centrach handlowych lub też konkretnej sieci sklepów. Jest to więc bardzo atrakcyjny prezent. Można ją przekazać osobie, która ukończyła trzynasty rok życia. Sprawdza się ona więc doskonale także jako elektroniczne kieszonkowe dla naszych dzieci. Jest to idealne rozwiązanie, gdyż możemy z powodzeniem kontrolować wydatki naszego dziecka.

Dodatkowo jest to bezpieczniejsze niż dawanie nastolatkom gotówki. Warto więc założyć kartę przedpłaconą we wszystkich wymienionych sytuacjach, ale także wówczas, gdy sami chcemy wygodnie płacić za codzienne zakupy czy opłacać rachunki.

Wybór karty przedpłaconej

Banki oferują najróżniejsze karty przedpłacone. Każdy dopasuje więc ofertę do swoich indywidualnych potrzeb. Przede wszystkim podczas przeglądania i porównywania ofert należy zwrócić uwagę na to, gdzie daną kartą możemy płacić.

Nie wszystkie bowiem sklepy czy też serwisy internetowe mogą obsługiwać konkretną kartę. Oprócz tego należy się zapoznać z kosztami związanymi z użytkowaniem takich kart.

Zazwyczaj banki oferują w tym względzie bardzo korzystne warunki. Często użytkowanie takiej karty przedpłaconej jest zupełnie darmowe, jeżeli dokonamy określonej ilości transakcji taką kartą w przeciągu miesiąca. Banki przyciągają także klientów możliwością zupełnie darmowego wypłacania środków z karty za pośrednictwem bankomatu. Wszystko to sprawia, że wiele osób korzysta z możliwości, jakie daje karta przedpłacona.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000,00 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 74,08%. Rata miesięczna od 245,30 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 9,5%. Całkowity koszt pożyczki: 4 617,56 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 627,56 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 617,56 zł. Stan na dzień 05.11.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 5 700,00 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 68,26%. Rata miesięczna od 335,30 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 9,5%. Całkowity koszt pożyczki: 6 081,00 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 894, zł, prowizja 5 187,60 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 11 781,00 zł. Stan na dzień 23.11.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy MetLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie przy ul. Przemysłowej 26, 00-450 Warszawa, wpisane do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy, XII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000028131, REGON 010928125, NIP 526-030-50-06, wysokość kapitału zakładowego 21.490.000,00 zł.