Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Czy istnieją darmowe karty kredytowe?

Czy istnieją darmowe karty kredytowe?

Karta kredytowa jest bardzo funkcjonalna. Dzięki niej możemy skorzystać z pieniędzy zawsze wtedy, kiedy tego potrzebujemy. Jest więc swoistym zabezpieczeniem finansowym na czas, kiedy pojawią się nieprzewidziane wydatki.

Bardzo wiele osób korzysta z możliwości, jakie dają karty kredytowe. Wielu jeszcze zastanawia się nad takim rozwiązaniem, bojąc się kosztów związanych z takim udogodnieniem. Warto więc poznać zasady korzystania z kart kredytowych.

W każdym banku istnieje możliwość założenia karty kredytowej. Ofert jest w tym względzie naprawdę sporo, dlatego też każdy znajdzie taką, która najbardziej mu odpowiada. Oferty różnią się od siebie przede wszystkim sumą pieniędzy, jaka jest do wykorzystania na karcie, a także warunkami korzystania z takiego udogodnienia.

Karty kredytowe uwzględniają zarówno małe, jak i duże potrzeby klientów. Przede wszystkim wyróżnia ich także okres bezodsetkowy, dzięki czemu są one korzystniejszym rozwiązaniem niż typowy kredyt czy pożyczka.

Jak wybrać najlepszą kartę?

Wybór odpowiedniej karty kredytowej jest bardzo istotny, dlatego też warto poznać elementy, które pozwolą zrobić to jak najlepiej. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na długość okresu bezodsetkowego. Jest to niezwykle istotne, gdyż im jest on dłuższy, tym dłużej możemy zwlekać ze spłatą zadłużenia na takiej karcie. Oczywiście niezwykle ważny jest także limit na takiej karcie. jesienna-pozyczka

Warto dobrze przemyśleć tę kwestię w oparciu o nasze możliwości finansowe, gdyż może się okazać, że nie będziemy w stanie spłacić dużego zadłużenia. Banki naliczają także opłaty za wydanie i korzystanie z karty kredytowej. Tego typu sumy różnią się od siebie w wielu placówkach, dlatego też warto je porównać i wybrać najtańszą opcję.

Niezwykle ważne jest także oprocentowanie karty kredytowej. Im jest oni niższe, tym korzystniej dla nas, gdyż w przypadku przekroczenia okresu bezodsetkowego lub też przekroczenia limitu na karcie naliczone na jego podstawie zostaną dodatkowe opłaty. Należy także wziąć pod uwagę możliwość wypłacania pieniędzy z karty w bankomacie. Tutaj banki także naliczają różne kwoty za tego typu transakcję.

Darmowe korzystanie z karty kredytowej jest możliwe

Nie licząc pieniędzy za wydanie naszej karty kredytowej, można powiedzieć, że korzystanie z niej może stać się zupełnie darmowe. Koniecznym jest jednak spełnienie w zasadzie trzech warunków. Pierwszym z nich jest terminowe spłacanie zadłużenia na karcie biorąc pod uwagę wspomniany wcześniej okres bezodsetkowy.

Kolejnym warunkiem jest stałe kontrolowanie limitu zadłużenia na karcie kredytowej. Nie można bowiem dopuścić do jego przekroczenia, gdyż wiąże się to z większymi opłatami. Ostatnim warunkiem narzucanym przez banki jest regularne korzystanie z takiej karty. Dzięki temu nie ponosimy żadnych opłat związanych z jej użytkowaniem.

Okazuje się więc, że rozsądnie korzystając z karty kredytowej możemy sprawić, że opłaty z nią związane ograniczymy do niezbędnego minimum, którym będzie tylko suma zwrotu wykorzystanych pieniędzy z takiej karty.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.