Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Zakupy w Chinach – jak za nie zapłacić?

Zakupy w Chinach – jak za nie zapłacić?

Chińskie produkty zdominowały europejski rynek. Nie zawsze są to produkty jednorazowego użytku, jak niektórzy sądzą. Chiński rynek jest potęgą jeżeli chodzi o ubrania czy też sprzęty elektroniczne.

Bardzo wiele produktów tego typu w polskich sklepach cieszy się powodzeniem. Chcąc zaoszczędzić na zakupach chińskich rzeczy, wiele osób wybiera zagraniczne portale. Warto więc dowiedzieć się więcej na temat samych transakcji dokonywanych w chińskich sklepach.

Okazuje się, że robienie zakupów w Chinach jest bardzo opłacalne. Identyczne towary sprzedawane w naszych rodzimych sklepach są tam bowiem nawet o parędziesiąt złotych tańsze. Takie atrakcyjne oferty przyciągają bardzo wiele osób, dlatego też powstało kilka naprawdę godnych uwagi portali, gdzie możemy swobodnie robić zakupy chińskich rzeczy.

Największą popularnością cieszą się chińskie ubrania, a także smartfony czy laptopy. Warto więc skorzystać z możliwości chińskich portali i nauczyć się sprawnie dokonywać wszelkich transakcji.

Płatności w chińskich sklepach

Chińskie sklepy internetowe są bardzo proste w obsłudze dla każdego. Chociaż informacje tam zawarte napisane są w języku angielskim, to można je łatwo przetłumaczyć używając odpowiednich narzędzi. Oprócz tego ułatwieniem jest również przeliczanie cen na złotówki. Bardzo wiele osób korzysta jednak z płatności w dolarach, gdyż tego typu transakcje są bardziej opłacalne. Dla początkujących łatwiej jednak będzie płacić w swojej walucie. jesienna-pozyczka

Najpopularniejszą formą płatności w chińskich sklepach internetowych są karty płatnicze. Po zrobionych zakupach wypełniamy pola z danymi osobowymi, a także podajemy dane karty płatniczej oraz trzycyfrowy kod, który jest na niej umieszczony. Skorzystać możemy również z bezpośrednich przelewów oferowanych przez chińskie sklepy. Wybieramy tylko nasz bank z listy i dalej postępujemy zgodnie z zaleceniami. Bardzo dobrym rozwiązaniem jeżeli nie chcemy płacić kartą jest doładowanie konta PayPal.

Przelewamy na nie określoną sumę pieniędzy i możemy bezpiecznie dokonywać zakupu w danej kwocie. Warto zaznaczyć, że wszystkie transakcje niezależnie od tego, jaką metodę wybraliśmy, można bezpiecznie anulować. W zależności od metody płatności zostanie nam zwrócona kwota w przeciągu miesiąca lub też nawet do pół roku. Ważne jednak, że taka opcja istnieje. 

Wyszukiwanie atrakcyjnych ofert

Chcąc robić zakupy w chińskich sklepach należy przede wszystkim poszukać odpowiednich portali przeznaczonych do tego celu.

Z pewnością pomoże nam tutaj wyszukiwarka internetowa. Dzięki temu znajdziemy portale cieszące się największym zaufaniem wśród dużej liczby osób. Warto więc w pierwszej kolejności prześledzić opinie dotyczące konkretnych sklepów internetowych i dopiero wówczas pokusić się o rejestrację w takim serwisie.

Warto także przed rejestracją przejrzeć chiński sklep internetowy i sprawdzić, czy będzie się nam łatwo korzystało z wszystkich dostępnych tam opcji i funkcji. Ważne jest bowiem to, aby zakupy na chińskich portalach były dla nas zarówno łatwe, jak i  przyjemne.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.