Zimowa pożyczka dla każdego do 15 tys. złotych.

Sprawdź!

Informacje o pożyczkach
i finansach osobistych

Zakupy w Chinach – jak można za nie zapłacić?

Zakupy w Chinach – jak można za nie zapłacić?

Chińskie produkty zdominowały europejski rynek. Nie zawsze są to produkty jednorazowego użytku, jak niektórzy sądzą. Chiński rynek jest potęgą jeżeli chodzi o ubrania czy też sprzęty elektroniczne.

Bardzo wiele produktów tego typu w polskich sklepach cieszy się powodzeniem. Chcąc zaoszczędzić na zakupach chińskich rzeczy, wiele osób wybiera zagraniczne portale. Warto więc dowiedzieć się więcej na temat samych transakcji dokonywanych w chińskich sklepach.

Okazuje się, że robienie zakupów w Chinach jest bardzo opłacalne. Identyczne towary sprzedawane w naszych rodzimych sklepach są tam bowiem nawet o parędziesiąt złotych tańsze. Takie atrakcyjne oferty przyciągają bardzo wiele osób, dlatego też powstało kilka naprawdę godnych uwagi portali, gdzie możemy swobodnie robić zakupy chińskich rzeczy.

Największą popularnością cieszą się chińskie ubrania a także smartfony czy laptopy. Warto więc skorzystać z możliwości chińskich portali i nauczyć się sprawnie dokonywać wszelkich transakcji.

Płatności w chińskich sklepach

Chińskie sklepy internetowe są bardzo proste w obsłudze dla każdego. Chociaż informacje tam zawarte napisane są w języku angielskim, to można je łatwo przetłumaczyć używając odpowiednich narzędzi. Oprócz tego ułatwieniem jest również przeliczanie cen na złotówki. Bardzo wiele osób korzysta jednak z płatności w dolarach, gdyż tego typu transakcje są bardziej opłacalne. Dla początkujących łatwiej jednak będzie płacić w swojej walucie.

Najpopularniejszą formą płatności w chińskich sklepach internetowych są karty płatnicze. Po zrobionych zakupach wypełniamy pola z danymi osobowymi, a także podajemy dane karty płatniczej oraz trzycyfrowy kod, który jest na niej umieszczony. Skorzystać możemy również z bezpośrednich przelewów oferowanych przez chińskie sklepy. Wybieramy tylko nasz bank z listy i dalej postępujemy zgodnie z zaleceniami. Bardzo dobrym rozwiązaniem jeżeli nie chcemy płacić kartą jest doładowanie konta PayPal.

Przelewamy na nie określoną sumę pieniędzy i możemy bezpiecznie dokonywać zakupu w danej kwocie. Warto zaznaczyć, że wszystkie transakcje niezależnie od tego, jaką metodę wybraliśmy, można bezpiecznie anulować. W zależności od metody płatności zostanie nam zwrócona kwota w przeciągu miesiąca lub też nawet do pół roku. Ważne jednak, że taka opcja istnieje. 

Wyszukiwanie atrakcyjnych ofert

Chcąc robić zakupy w chińskich sklepach należy przede wszystkim poszukać odpowiednich portali przeznaczonych do tego celu.

Z pewnością pomoże nam tutaj wyszukiwarka internetowa. Dzięki temu znajdziemy portale cieszące się największym zaufaniem wśród dużej liczby osób. Warto więc w pierwszej kolejności prześledzić opinie dotyczące konkretnych sklepów internetowych i dopiero wówczas pokusić się o rejestrację w takim serwisie.

Warto także przed rejestracją przejrzeć chiński sklep internetowy i sprawdzić, czy będzie się nam łatwo korzystało z wszystkich dostępnych tam opcji i funkcji. Ważne jest bowiem to, aby zakupy na chińskich portalach były dla nas zarówno łatwe, jak i  przyjemne.

Ten wpis znajduje się w kategorii