Jak płacić kartą w zagranicznych sklepach?
3 min czytaniaBardzo modne stało się ostatnio kupowanie we wszelkiego rodzaju zagranicznych sklepach. Fakt ten nie powinien dziwić, gdyż kupując na zagranicznych portalach, można bardzo wiele zaoszczędzić.
Spis treści
Osoby, które jeszcze nie skorzystały z możliwości, jakie dają zagraniczne zakupy z pewnością zastanawiają się, jak dokonuje się takich transakcji. Warto więc przyjrzeć się bliżej temu zagadnieniu.
Zakupy na zagranicznych stronach internetowych dają nam wiele możliwości. Możemy zakupić szybciej płytę swojego ulubionego zespołu czy też oryginalne ubrania znanych marek niedostępne w polskich sklepach. Oprócz tego możemy również zakupić wyjątkowy sprzęt elektroniczny, który jeszcze nie gości w naszym kraju.
Wszystko to sprawia, że wiele osób już od dawna korzysta z tego typu zakupów. Nie ulega wątpliwości, że niejednokrotnie wszelkie towary są oferowane w bardzo atrakcyjnych cenach. Dotyczy to w szczególności produktów z Chin czy Japonii.
Dokonywanie transakcji w zagranicznych sklepach
Chcąc zrobić zakupy w zagranicznym sklepie, trzeba się oczywiście najpierw zalogować. Po weryfikacji naszego konta możemy zacząć zakupy. Ceny w takich sklepach są podane w obowiązującej w danym kraju walucie, ale po wybraniu artykułów są one przeliczane na nasze złotówki.
Kiedy już towary zostały wybrane, przechodzimy do podsumowania i tam też dokonujemy płatności. W zasadzie w zależności od sklepu możemy zdecydować się na trzy rodzaje płatności. Najpopularniejszą z nich jest ta przy użyciu naszej karty płatniczej. Wymagane jest wówczas podanie numeru naszej karty, a także naszych danych i kodu zabezpieczającego kartę - Card Security Code. Jest to trzycyfrowy numer na odwrocie karty. Drugim, bardzo szybkim sposobem płatności jest ten przy użyciu PayU.
Wybieramy tylko nazwę naszego banku z listy i system automatycznie przenosi nas na jego stronę i tam musimy tylko potwierdzić transakcję numerem z karty kodów lub numerem przysłanym przez bank drogą esemesową. Ostatnią formą płatności jest oczywiście przelew. Sami musimy wówczas wypisać poprawnie wszystkie dane i przewalutować kwotę podczas takiej transakcji. Oprócz tego należy pamiętać o wpisaniu numeru zagranicznego konta bankowego w formacie IBAN i użyć kodu SWIFT, dzięki któremu zidentyfikujemy zagraniczny bank. Wybór odpowiedniej formy płatności zależy od nas.
Ważne informacje związane z zakupami zagranicznymi
Kupując na zagranicznych portalach należy pamiętać jeszcze o kilku ważnych aspektach. Przede wszystkim należy liczyć się z prowizją za dokonywanie płatności. Nie jest to duża kwota, ale trzeba o niej pamiętać.
Oprócz tego kupując sprzęty elektroniczne pochodzące z Wielkiej Brytanii, nie można zapomnieć o przejściówkach, gdyż gniazdka w tym kraju są inne niż w Polsce. Należy pamiętać także o tym, że na przesyłki zagraniczne przyjdzie nam czekać od dwóch tygodni do nawet miesiąca. Wszystkie te "niedogodności" zostaną nam jednak wynagrodzone w postaci niepowtarzalnego sprzętu czy innego produktu oraz dużej oszczędności przy korzystaniu z zakupów na zagranicznych stronach internetowych.
Artykuły, które mogą Cię zainteresować:
Zbita szybka w telefonie potrafi skutecznie utrudnić życie, szczególnie gdy wykorzystujemy go nie tylko do rozrywki czy kontaktów ze znajomymi, ale również do pracy. Wystarczy jeden nieuważny ruch, a konieczna będzie wymiana wyświetlacza. Niestety nie jest to tania usługa i w niektórych przypadkach może przewyższyć cenę nowego telefonu. Dlatego sprawdzamy, ile kosztuje wymiana wyświetlacza w telefonie
Czytaj więcej
Walentynki, czyli święto miłości pozwala celebrować uczucie z partnerem lub partnerką, ale także z rodziną, przyjaciółmi, dziećmi, a nawet samemu ze sobą. Podpowiadamy, jak można uczcić ten wyjątkowy dzień – na bogato i budżetowo, ale zawsze romantycznie
Czytaj więcej
W niektórych firmach pozabankowych są dostępne pożyczki, w ramach których nie są sprawdzane bazy. Dla osób, które mają problem ze spłatą zadłużeń to ostatnia szansa na uzyskanie finansowania. Jeśli rozsądnie podchodzisz do swoich finansów, to pożyczek bez BIK i BIG lepiej unikać. Sprawdź, dlaczego i z jakiego powodu historia kredytowa jest tak ważna.
Czytaj więcej