Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Card Security Code – co to jest?

Card Security Code – co to jest?

Karty płatnicze będące dzisiaj najpopularniejszą metodą dokonywania transakcji wymagają odpowiednich zabezpieczeń. Dzięki nim karty chronione są przed różnego rodzaju oszustwami, mającymi na celu nie tylko wyłudzenie danych z karty, ale także wyzerowania stanu naszego konta bankowego.

Jednym z zabezpieczeń jest Card Security Code. Warto przyjrzeć się mu bliżej.

Card Security Code jest umieszczany w zasadzie na każdej karcie płatniczej. Jest to trzycyfrowy numer umieszczony w pobliżu miejsca na podpis na karcie. Z pewnością każdy z nas go zauważył, ale być może nie znał jego poprawnej nazwy. Ten numer nie jest przypisany do paska magnetycznego na karcie - funkcjonuje osobno, dlatego też nikt nie ma do niego dostępu podczas wykonywania przez nas transakcji na terminalach płatniczych czy też w bankomatach.

Kod ten służy do weryfikacji, czy osoba posługująca się daną kartą jest rzeczywiście jej właścicielem. Istnieje także druga odmiana tego kodu, która służy z kolei do weryfikacji zdalnych transakcji. To jaki mamy rodzaj kodu, zależy od tego, kto jest producentem naszej karty.

Jakie były początki CSC?

Numer zabezpieczający nasze karty płatnicze przed wszelkiego rodzaju oszustwami został wynaleziony w Wielkiej Brytanii. Pierwotnie składał się on z jedenastu znaków. Sprawdzano jego funkcjonalność w wielu sieciach sklepowych i bankach. jesienna-pozyczka

Okazało się, że to zabezpieczenie sprawdza się idealnie, dlatego też zaczęło pojawiać się nie tylko na Wyspach, ale także w innych krajach. Stopniowo kod ten był modyfikowany do momentu aż zaczął składać się tylko z tych trzech znanych nam dzisiaj liczb.

Najpierw wprowadził go MasterCard, a po kilku latach także Visa. Dzięki temu dzisiaj wszyscy użytkownicy kart płatniczych mogą czuć się bezpieczniej podczas płatności dokonywanych przy ich użyciu.

Poziom bezpieczeństwa CSC

Wiele internetowych transakcji wymaga od właścicieli kart podawania właśnie Card Security Code. Nie należy się jednak martwić, że dane te są gdzieś przechowywane. Trzeba bowiem zaznaczyć, że terminale obsługujące płatności zdalne, nie mogą nigdzie zapisywać tego numeru.

Pracownicy obsługujący takie terminale nadal więc nie widzą naszego osobistego kodu. Dzięki temu mamy pewność, że nikt nie skradnie nam żadnych informacji z karty, a co gorsza pieniędzy. Z pewnością więc Card Security Code sprawdza się dzisiaj bardzo dobrze i rzeczywiście podnosi poziom bezpieczeństwa użytkowników kart, którzy uwielbiają robić zakupy przez Internet nie tylko w serwisach krajowych, ale także w dużej mierze w zagranicznych sklepach. Chcąc jednak jeszcze bardziej poprawić poziom swojego bezpieczeństwa podczas wykonywania zdalnych transakcji, należy zawsze korzystać z zaufanych sklepów i stron internetowych.

Tylko to pozwoli nam ochronić się przed oszustami, którzy również trudnią się wyłudzaniem tego typu kodów. Robiąc zakupy internetowe należy więc być zawsze czujnym, zwłaszcza podczas podawania swoich danych osobowych oraz wszelkich danych z karty płatniczej. Taka czujność z pewnością uchroni nas przed przykrymi konsekwencjami.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000,00 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 74,08%. Rata miesięczna od 245,30 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 9,5%. Całkowity koszt pożyczki: 4 617,56 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 627,56 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 617,56 zł. Stan na dzień 05.11.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 5 700,00 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 68,26%. Rata miesięczna od 335,30 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 9,5%. Całkowity koszt pożyczki: 6 081,00 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 894, zł, prowizja 5 187,60 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 11 781,00 zł. Stan na dzień 23.11.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy MetLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie przy ul. Przemysłowej 26, 00-450 Warszawa, wpisane do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy, XII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000028131, REGON 010928125, NIP 526-030-50-06, wysokość kapitału zakładowego 21.490.000,00 zł.