Informacje o pożyczkach
i finansach osobistych

Mix czy pre-paid. Jaką ofertę na telefon wybrać?

Mix czy pre-paid. Jaką ofertę na telefon wybrać?

Gdy wybiera się oferty firm telekomunikacyjnych zapewniających usługi mobilnego Internetu ważne jest dopasowanie ofert do indywidualnych potrzeb.

Pozwala to na odpowiednie kontrolowanie wydatków przy korzystaniu z telefonu. Dodatkowo można dopasować ofertę indywidualnie do sposobu użytkowania telefonu co pozwala na uzyskanie również oszczędności.

Na rynku usług telefonii komórkowej można korzystać zarówno z ofert na kartę, abonamentów a także ofert mix. Oferty na abonament wymagają stałego opłacania abonamentu bez względu na to czy korzysta się, czy nie korzysta z telefonu.

W ramach abonamentu klientom zapewniane są między innymi darmowe minuty do wykorzystania w danym miesiącu czy też darmowe SMS. Oczywiście ilość takich minut, wiadomości tekstowych a także danych, które pozwalają na korzystanie z Internetu zależne są od wysokości abonamentu. Przekroczenie posiadanych w abonamencie darmowych minut wymaga dopłacenia do stałej opłaty abonamentowej.

Oferty na karty

Telefony działające na karty to często wybór młodych osób. Atutem korzystania z ofert na kartę jest brak konieczności comiesięcznego opłacania rachunków. Doładowanie telefonu na kartę może być zrealizowane w dowolnym momencie gdy posiada się środki finansowe, czy gdy wyczerpało się środki finansowe, które posiadało się na koncie.

Natomiast oferty na kartę najczęściej mają wyższe ceny za minutę połączenia w stosunku do ofert abonamentowych. Dodatkowo znacznie gorsze są przy ofertach na kartę również promocje, które pozwalają na korzystanie z darmowych minut, danych do wykorzystania przy korzystaniu z Internetu. Jednak oferta na kartę pozwala na zapewnienie znacznie większej swobody finansowej przy użytkowaniu telefonów.

Oferty mix

Jeśli chce się połączyć abonament z możliwościami jakie daje oferta na kartę można zdecydować się na oferty mix. Oferty takie pozwalają na korzystanie ze stałej kwoty opłacanej w ramach abonamentu, która dostępna jest na koncie, a po przekroczeniu tej kwoty można doładować telefon przy wykorzystaniu kart.

Takie oferty są często wykorzystywane w przypadku gdy chce się kontrolować wysokość wydatków przeznaczanych na użytkowanie telefonu. Po przekroczeniu kwoty abonamentowej w przypadku ofert mix, w odróżnieniu od zwykłych abonamentów, nie można dalej korzystać z telefonu bez doładowania go kartą. Pozwala to na brak przekraczania kwoty wybranego abonamentu mix.

Jaka oferta jest lepsza?

Jeśli  chce się korzystać z nieco korzystniejszych ofert pod kątem stawek za rozmowy, darmowych minut a jednocześnie chce się kontrolować wydatki na telefon wówczas postawienie na oferty mix jest lepszym rozwiązaniem. Jeśli do oferty nie wybiera się telefonu można uzyskać naprawdę bardzo korzystne oferty.

Natomiast w przypadku gdy nie chce się zobowiązywać do stałego opłacania kwot abonamentu postawienie na karty jest znacznie lepszym rozwiązaniem. Wówczas nie trzeba się przejmować stałym opłacaniem abonamentu, ale można dowolnie doładowywać telefon różnymi kwotami dostępnymi na rynku kart telefonicznych.

Ten wpis znajduje się w kategorii