Jak płacić za zakupy spożywcze z dostawą do domu?
3 min czytaniaNa rynku sprzedaży produktów spożywczych działa coraz więcej sklepów, które oferują sprzedaż internetową. Wiele takich sklepów działa jako internetowe markety, które oferują również dowóz jedzenia bezpośrednio do osób je zamawiających.
Taki dowóz jedzenia do domu jest bardzo korzystnym rozwiązaniem choćby dla osób w wieku senioralnym czy osób niepełnosprawnych.
Coraz więcej osób decyduje się na robienie zakupów spożywczych w Internecie. Po pierwsze rośnie liczba sklepów, w których takie zakupy mogą być wygodnie zrealizowane. Po drugie coraz więcej osób funkcjonuje w sposób, który utrudnia realizowanie zakupów w stacjonarnych sklepach.
Przy zakupach internetowych zakupy spożywcze są bezpośrednio dostarczane do domu. Wybierając sklepy oferujące sprzedaż produktów żywnościowych za pośrednictwem Internetu warto dokładnie sprawdzić, w jaki sposób za takie zakupy można zapłacić.
Opłata bezpośrednio w sklepie
Za zakupy internetowe można płacić za pośrednictwem dostępnych w serwisie internetowym sklepu form płatności. Najczęściej są to opcje płatności pozwalające na wykonanie przelewu po zakupach zgromadzonych w koszyku na stronie sklepu. Sklepy współpracują z serwisami pozwalającymi na wykonanie przelewu przy wykorzystaniu rachunków bankowych w różnych bankach.
Pozwala to na wygodne zrealizowanie przelewu bez względu, w którym banku posiada się rachunek bankowy. Zapłacenie za zakupione produkty przelewem jest rozwiązaniem dla osób, które nie mają przy sobie gotówki gdy korzystają z zakupów spożywczych wyrobów w Internecie.
Jednocześnie jest to opcja dla osób niekorzystających z kart płatniczych, kart kredytowych. Nie wszystkie firmy oferujące dowóz zakupionych produktów spożywczych do domu mają terminalne na wszystkie typy kart płatniczych. Warto to sprawdzić przez zakupami.
Zapłata gotówką
Zakup internetowe z dowozem do domu można opłacić również przy wykorzystaniu gotówki. Wiele osób woli płacić gotówką, gdyż mogą oni dodatkowo przekazać napiwek kierowcy.
Jednak nie we wszystkich firmach takie rozwiązanie jest dopuszczalnego co zależy od wewnętrznej polityki danego sklepu. Płacenie gotówką nie wymaga by firma posiadała terminal płatniczy czy też nie wymaga realizowania przelewów bezpośrednio opłacających zakupy w sklepie.
Na stronach sklepu najczęściej trzeba zaznaczyć czy płacić się będzie gotówką, czy też kartą płatniczą.
Płatność kartą
Najczęściej za zakupy spożywczych produktów można realizować przy wykorzystaniu kart płatniczych. Dotyczy to również kart debetowych. Jest to wygodne rozwiązanie dla osób, które nie mają przy sobie gotówki. Jednak niezbędne jest sprawdzenie w wybranych sklepie internetowym czy płatność kartą jest możliwa.
Taka płatność wymaga by firma dysponowała terminalami płatniczymi. Większość sklepów posiada terminale płatnicze, które posiadają kierowcy. Jednocześnie warto jest również sprawdzić jakie karty są obsługiwane w danej firmie. Jest to ważne by mieć pewność, że karta płatnicza, którą posiadamy będzie obsługiwana w terminalach posiadanych przez firmę realizującą dostawę produktów spożywczych.
Artykuły, które mogą Cię zainteresować:
Zbita szybka w telefonie potrafi skutecznie utrudnić życie, szczególnie gdy wykorzystujemy go nie tylko do rozrywki czy kontaktów ze znajomymi, ale również do pracy. Wystarczy jeden nieuważny ruch, a konieczna będzie wymiana wyświetlacza. Niestety nie jest to tania usługa i w niektórych przypadkach może przewyższyć cenę nowego telefonu. Dlatego sprawdzamy, ile kosztuje wymiana wyświetlacza w telefonie
Czytaj więcej
Walentynki, czyli święto miłości pozwala celebrować uczucie z partnerem lub partnerką, ale także z rodziną, przyjaciółmi, dziećmi, a nawet samemu ze sobą. Podpowiadamy, jak można uczcić ten wyjątkowy dzień – na bogato i budżetowo, ale zawsze romantycznie
Czytaj więcej
W niektórych firmach pozabankowych są dostępne pożyczki, w ramach których nie są sprawdzane bazy. Dla osób, które mają problem ze spłatą zadłużeń to ostatnia szansa na uzyskanie finansowania. Jeśli rozsądnie podchodzisz do swoich finansów, to pożyczek bez BIK i BIG lepiej unikać. Sprawdź, dlaczego i z jakiego powodu historia kredytowa jest tak ważna.
Czytaj więcej