Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Korzystasz z bankomatów? Uważaj na prowizje!

Korzystasz z bankomatów? Uważaj na prowizje!

Wypłacanie z bankomatów gotówki jest nadal bardzo popularne. Jednocześnie wiele banków nadal oferuje korzystanie z takich wypłat bez konieczności płacenia dużych środków finansowych.

Można również korzystać z ofert banków, gdzie można korzystać z bankomatów na terenie całego kraju.

Decydując się na korzystanie z bankomatów bardzo ważne jest decydowanie się na takie oferty, które pozwalają na darmowe korzystanie z bankomatów zarówno w kraju jak też poza granicami. Jednocześnie co jakiś czas można spotkać się z informacjami o tym, że bankomaty będą płatne.

Takie płatności chcą narzucić firmy, które są właścicielami bankomatów. Jednocześnie przy decydowaniu się na rachunki bankowe z dostępem do bankomatów większość osób szuka takich ofert, które pozwalają na ograniczenie kosztów korzystania z bankomatów.

Wiele banków jest w stanie zapewnić klientom dostęp do darmowych bankomatów nie tylko należących do jednego banku, ale również do innych sieci bankomatów. jesienna-pozyczka

Opłaty za bankomaty

Firmy mające bankomaty co jakiś czas decydują się na planowanie podwyżek opłat za bankomaty. Obecnie opłaty nałożone na końcowego odbiorcę są na tyle małe, że to banki decydują się na opłacenie tych opłat zamiast klientów.

Przekłada się to na możliwość uzyskania dostępu do darmowych bankomatów. Jednak decydując się na podwyższenie kosztów obsługiwania bankomatów okazać się może, że banki nie będą w stanie oferować darmowych wypłat z bankomatów. Jednocześnie wiele zależy od wzrostu cen za bankomaty. Prowadzić to może do tego, że coraz więcej klientów będzie zainteresowanych płatnościami kartami gdy banki nie będą mogły oferować dostępu do tak dużego zakresu bankomatów.

Osoby, które korzystają z gotówki będą musiały decydować się na realizowanie znacznie rzadszych wypłat szczególnie przy korzystaniu z bankomatów, gdzie koszty wypłat będą bardzo wysokie.

Gotówka czy karta

Coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z kart płatniczych, kredytowych czy bankowych. Wynika to z możliwości choćby korzystania z szybkich płatnościami kartami. Jednak nadal wiele osób jest zainteresowanych korzystaniem z gotówki. Przy korzystaniu z gotówki można zawsze posiadać przy sobie środki finansowe, którymi można płacić w miejscach, gdzie nie ma terminali.

Jednocześnie przy decydowaniu się na wypłaty z bankomatów niskie ceny za wypłaty są bardzo ważne. Oczywiście przy wzroście kosztów korzystania z bankomatów trzeba będzie decydować się na ograniczenie płatności gotówkami. Można również postawić na realizowanie rzadszych wypłat z bankomatów. Przy wyższych kosztach wypłat z bankomatów niezbędne będzie wypłacanie środków finansowych choćby jeden raz w skali miesiąca, co pozwala na ograniczenie wysokich kosztów przy jednorazowej wypłacie. Ma to bardzo duże znaczenie w przypadku decydowania się na korzystanie z gotówki.

Oczywiście podniesienie opłat za bankomaty wcale nie musi być nadmiernie duże, gdyż na takiej sytuacji mogą również stracić banki, które zyskują na umowach z firmami posiadającymi  duże ilości bankomatów na terenie całego kraju.  jesienna-pozyczka

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.