Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

Jak dbać o pralkę, aby działała dłużej?

Jak dbać o pralkę, aby działała dłużej?

Odpowiednie użytkowanie każdego urządzenia pozwala na znaczne wydłużenie czasu użytkowania takiego urządzenia bez ryzowania między innymi poważnych awarii. Dotyczy to również pralek gdzie odpowiednie użytkowanie pozwala na ograniczenie między innymi uszkodzeń, ale również nadmiernego zużywania się. Jakich zasad warto przestrzegać?

Pralka jest urządzeniem, które bywa użytkowane z różną intensywnością. Gdy mieszka się samemu pralka używana jest znacznie rzadziej szczególnie w przypadku osób aktywnych, które rzadko przebywają w domu. Natomiast gdy ma się szczególnie małe dzieci trzeba liczyć się z koniecznością znacznie częstszego użytkowania pralek.

Najczęstsze awarie

Ważne jest decydowanie się na sprawdzenie informacji o tym jakie są najczęstsze uszkodzenia pralek. Pozwala to na znacznie bardziej uważne użytkowanie pralki oraz dbanie o takie elementy pralki, które mogą szybciej ulegać uszkodzeniom.

W pralkach najczęściej dochodzi do takich uszkodzeń jak między innymi zepsucie się grzałki, bębna, pompki czy programatora.

Te części mogą zarówno ulegać drobnym jak też poważnym uszkodzeniom. Warto jest uważać na to jak zachowuje się pralka podczas prania co pozwala na znacznie szybsze wykrycie usterek. Wówczas takie drobne usterki można szybko usunąć. Źle działająca pralka to między innymi głośna praca urządzenia, problemy z funkcjami czy nieodprowadzanie wody.

Błędy przy użytkowaniu

Warto jest również sprawdzić porady dotyczące tego jakich błędów unikać przy użytkowaniu pralki. Jednym z częstych błędów jest przepełnianie bębnów w urządzeniu. Nakładanie nadmiernej ilości ubrań przekładać się może na nadmierne zużywanie wody przez urządzenie czy energii, ale również na stopniowe uszkadzanie się bębna.

Warto jest dbać o to by bęben nie był nadmiernie uszkodzony.

Ważne jest również branie pod uwagę, by pralka nie była nadmiernie użytkowana. Bardzo krótkie odstępy pomiędzy poszczególnymi praniami mogą negatywnie wpływać na działanie urządzenia. Warto jest zatem zebrać więcej ubrań do prania zanim się je wykona. Jednocześnie ważne jest również by dokładnie sprawdzać ubrania wkładane do pralki. Wiele przedmiotów, które zostają w ubraniach i nie zostały z nich wyjęte mogą prowadzić do uszkodzenia pralki poprze zapchanie filtrów.

Dbanie o pralkę

Ważne jest odpowiednie dbanie o pralkę już w momencie jej instalowania. Pralka powinna być odpowiednio ustawiona na powierzchni. Najlepiej by wykonał to pracownik, który dostarcza kupioną pralkę. Gdy nie ma takiej możliwości ważne jest by ustawić pralkę tak aby nie hałasowała oraz nie przesuwała się podczas wirowania. Dobrze jest również dokładnie zapoznać się ze wskazówkami przedstawianymi przez producentów w instrukcjach.

Gdy regularnie się pierze bardzo ważne jest by między innymi dokładnie sprawdzać czy w pralce nie zalega wcześniej używany proszek, gdyż może to prowadzić do zapychania się przepływu. Jednocześnie dobrze jest co pewien czas decydować się na oczyszczanie filtrów pompy z włosów czy kawałków tkanin. Można również stosować różne środki mające na celu czyszczenie filtrów.

Ten wpis znajduje się w kategorii