Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Jak długo zajmuje weryfikacja wniosku o pożyczkę?

Jak długo zajmuje weryfikacja wniosku o pożyczkę?

Aby uzyskać pożyczkę, nie musimy wychodzić z domu. Możemy także zaciągnąć ją całkowicie przez internet. Aktualnie w pożyczkach on-line przodują firmy pozabankowe. Razem z nimi możemy pożyczyć pieniądze szybko i wygodnie i przeznaczyć je na dowolny cel. Wiele z nich chwali się nawet, że środki mogą być u klienta nawet w kwadrans. W rzeczywistości jednak weryfikacja wniosku o pożyczkę najczęściej trwa dłużej.

Szybkie chwilówki i pożyczki ratalne dostępne przez internet to doskonała propozycja dla każdego potrzebującego zastrzyku pieniędzy w różnych życiowych sytuacjach. Aby otrzymać pieniądze, nie musimy udawać się do placówki pożyczkodawcy, ponieważ możemy wybrać też pożyczki przez internet, które oferowane są obecnie przez szereg różnych firm pożyczkowych.

Schemat ubiegania się o pożyczkę przez internet jest podobny w większości firm. Na początku wybieramy pożądaną kwotę pożyczki wraz z okresem spłaty, a następnie wypełniamy wniosek o pożyczkę, w którym zawieramy swoje dane osobowe, adresowe, wypisujemy oświadczenie o wysokości dochodów i wydatków. Następnie przechodzimy procedurę weryfikacji tożsamości, która zwykle polega na przelaniu na konto pożyczkodawcy symbolicznej sumy 1 grosza czy 1 złotego. Ma to zapobiec wyłudzaniu pożyczek przez oszustów. Weryfikacja może odbywać się też telefonicznie. Następnie nie pozostaje nam nic innego, jak zaczekać na decyzję.

Szybka pożyczka istnieje – tylko na określonych warunkach

Dzisiaj proces weryfikacji danych oraz rozpatrywania wniosków o pożyczkę jest w dużej mierze zautomatyzowany. Firmy pożyczkowe korzystają ze specjalnego oprogramowania i baz danych, które pomagają w przygotowaniu szybkiej decyzji o udzieleniu pożyczki. W związku z tym weryfikacja może trwać nawet kilka minut!

Są jednak sytuacje, gdy czas ten ulega wydłużeniu. Poniżej prezentujemy główne z nich. Części możemy uniknąć, a tym samym przyspieszyć czas uzyskania pożyczki. Inne z kolei są od nas niezależne. jesienna-pozyczka

Powody długiego oczekiwania na pożyczkę:

• konto w innym banku niż to należące do pożyczkodawcy – ma znaczenie zarówno w przypadku weryfikacji przez przelew, jak i otrzymania pożyczki na konto, przelewy wewnątrzbankowe księgowane są zwykle natychmiast, natomiast te międzybankowe w 1-2 dni bez weekendów

• złożenie wniosku poza godzinami pracy firmy pożyczkowej – firmy zastrzegają, że rozpatrują wnioski tylko w godzinach swojej pracy

• błędy we wniosku – jeżeli we wniosku o pożyczkę pojawią się jakiekolwiek błędy, nawet literówki, wtedy czas rozpatrywania wniosku może się wydłużyć i może zakończyć się jego odrzuceniem

Potrzebna szybka pożyczka? Zapraszamy do Aasa!

W naszej firmie pożyczkowej Aasa dążymy do tego, aby przekazywać pieniądze klientom tak szybko, jak to możliwe. Po pozytywnej ocenie otrzymanego od klienta wniosku i otrzymaniu potwierdzenia podpisania kontraktu cała kwota pożyczki dostępna jest zwykle na rachunku klienta na następny dzień roboczy.

Klient może też wybrać specjalny przelew ekspresowy, który powoduje, że środki mogą być dostępne jeszcze prędzej. Wtedy wypłata środków w godzinach pracy naszej firmy następuje w ciągu 3 godzin od podpisania umowy.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy MetLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie przy ul. Przemysłowej 26, 00-450 Warszawa, wpisane do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy, XII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000028131, REGON 010928125, NIP 526-030-50-06, wysokość kapitału zakładowego 21.490.000,00 zł.