Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Jak działają internetowe systemy płatności?

Jak działają internetowe systemy płatności?

Systemy płatności internetowych pozwalają na znacznie szybsze oraz wygodniejsze zrealizowanie płatności w sieci. Jednocześnie korzystanie z płatności internetowych pozwala również na wykonanie zapłaty w weekendy, gdy nie ma możliwości wykorzystania przelewów bankowych, które bezpośrednio przekazałyby środki finansowe na konto sprzedawcy.

Wynika to z braku działania systemu bankowego odpowiedzialnego za przelewy od piątku wieczór do poniedziałku rano.

Systemy płatności internetowych bardzo intensywnie się rozwijają. Nie może to dziwić, gdyż generalnie zakupy internetowe stają się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem na rynku zakupów szczególnie dotyczących produktów, które wygodnie pozyskuje się w sieci.

Jednocześnie korzystanie z systemów płatności w wielu przypadkach pozwala w Internecie na znaczne przyśpieszenie realizowania zakupów i dokonywania opłat poprzez Internet.

Dostawcy usług płatniczych pozwalają również na zapewnienie bezpieczeństwa, a nie tylko pośrednictwa w zakresie realizowania internetowych płatności. jesienna-pozyczka

Jak wybrać płatności internetowe?

Gdy wybiera się usługodawców oferujących płatności internetowe bardzo ważne jest wybieranie takich firm, które są sprawdzone na rynku. Jednocześnie dobrze jest postawić na firmy mające dobre opinie ze strony klientów.

Pozwala to na znaczne zwiększenie bezpieczeństwa realizowania poszczególnych transakcji internetowych. W ramach nawet drobnych problemów można również liczyć na szybkie wsparcie ze strony pracowników firmy realizujących płatności internetowe.

Na rynku płatności internetowych można również spotkać się z różnymi rodzajami oferowanych usług. Po pierwsze korzystać można z usług firm, które zapewniają portfele internetowe. Na portfelu internetowym przechowywane są pieniądze wirtualne, które następnie można wykorzystać do realizowanych płatności.

Innym rodzajem płatności internetowych jest system agregowanych kont. W takich systemach można bardzo wygodnie korzystać z różnych kont bankowych przy realizowaniu płatności nawet w okresie gdy nie działa system przelewów bankowych tradycyjnych. Firmy oferujące takie usługi mają konta w poszczególnych bankach, z których następnie pieniądze trafiają za dokonane przez klientów płatności.

Wiele firm oferuje bardzo krótki czas realizowania zleceń zapłaty, gdzie można liczyć na maksymalnie kilka minut, w których środki finansowe zostaną przekazane na konto sprzedawcy.

Kiedy warto korzystać z systemów płatności?

Jeśli dokonuje się dużej ilości zakupów w Internecie warto postawić na usługi płatności internetowych. Pozwala to na znaczne przyśpieszenie realizowania poszczególnych płatności. Można również liczyć na zapewnienie szybszego przeprowadzenia poszczególnych transakcji przy zakupach, w niektórych sklepach internetowych. jesienna-pozyczka

Jednak przy korzystaniu z systemów płatności internetowych ważne jest by decydować się na takie, które oferują wygodne w użytkowaniu i funkcjonalne rozwiązania a przede wszystkim bezpieczne. Ma to duże znaczenie w kontekście ochrony przed ryzykiem oszustw internetowych.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.