Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

6 sposobów jak obniżyć rachunki za wodę

6 sposobów jak obniżyć rachunki za wodę

Ceny wody cały czas idą w górę. Gdy zależy ci na tym, aby płacić mniejsze rachunki, warto wdrożyć odpowiedni program oszczędnościowy w swoim domu. Sprawdź razem z nami sposoby na obniżenie rachunków za wodę!

Woda nie jest tania, zwłaszcza wtedy, gdy mamy dużą rodzinę i w związku z tym nasze zapotrzebowanie na nią jest znacznie wyższe. Według szacunków Home Brokera, czteroosobowa rodzina wydaje na rok około 2 000 złotych na wodę. Rachunki za wodę możemy obniżyć przede wszystkim poprzez zmniejszenie jej zużycia – jak to zrobić?

1. Nie lej wody niepotrzebnie

To główny problem. Mycie zębów z odkręconą wodą, branie codziennych kąpieli w wypełnionej wannie, spłukiwanie toalety po wrzuceniu do niej chusteczki – to tylko kilka kwestii, które warto wziąć pod uwagę.

Szacuje się, że odkręcenie kranu na 10 minut dziennie to zużycie większe o 100 litrów wody. Gdy wobec tego będziemy zakręcać kran wtedy, gdy wody nie potrzebujemy, będziemy mogli uzyskać spore oszczędności.

2. Korzystaj ze zmywarki

Wielu z nas uważa, że zmywarka tak naprawdę zużywa sporo wody. Nic bardziej mylnego! To urządzenie, które potrafi umyć naczynia z całego dnia nawet w około 10-12 litrach wody przy trybie oszczędnym. jesienna-pozyczka

Gdy chcielibyśmy zmywać naczynia ręcznie, pod bieżącą wodą, zużylibyśmy nawet kilka razy więcej wody. Pewnym rozwiązaniem problemu jest mycie z użyciem miski z wodą i detergentem, ale i tak zużycie nie będzie tak niskie jak w przypadku zmywarki.

3. Pierz wtedy, gdy masz pełną pralkę

Pranie kilku rzeczy w pralce, nawet na programie 1/2, nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem. Pralka pobiera także sporo wody, dlatego wtedy, gdy chcemy ją oszczędzać, włączajmy ją tylko wtedy, gdy zbierzemy więcej brudnych ubrań.

Gdy jednak zależy nam na tym, aby wyprać mniej rzeczy w pralce, wybierzmy po prostu krótszy program i opcję połowy wsadu, co da mniejsze zużycie wody.

4. Bierz prysznic zamiast kąpieli

Kąpiel to nawet około 200-250 litrów zużytej wody, z kolei prysznic zużywa około 50 litrów wody.

Wobec tego kąpiel powinniśmy zostawić tylko na te szczególne okazje. Na co dzień wybierajmy prysznic, który nie tylko zużyjemy niej wody, ale również będzie szybszy i zdrowszy dla skóry.

5. Sprawdź, czy nie masz przecieków

Nawet jeżeli wszystkie krany są zakręcane, a prysznic i spłuczka używane oszczędnie, może okazać się, że różnica w rachunku nie jest wysoka. W takim przypadku warto pomyśleć o sprawdzeniu, czy nie mamy przecieków. jesienna-pozyczka

Gdy z kranu ucieka nam zimna woda, tracimy nawet 5 złotych na miesiąc. W przypadku ciepłej wody nawet powyżej 10 złotych miesięcznie.

6. Nie podlewaj ogrodu wodą z kranu

Jeżeli masz spory ogród, który wymaga regularnego podlewania, w takim przypadku warto pomyśleć o korzystaniu w tym celu z deszczówki zamiast wody bezpośrednio z kranu. Deszczówka jest znacznie lepsza dla roślin.

Gdy wobec tego chcesz zmniejszyć swoje rachunki za wodę, skorzystaj z naszych porad – dzięki nim już kolejnego miesiąca możesz odczuć różnicę. Wystarczy tylko zmiana przyzwyczajeń, a także ewentualne naprawy, aby zmniejszyć zużycie wody.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000,00 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 74,08%. Rata miesięczna od 245,30 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 9,5%. Całkowity koszt pożyczki: 4 617,56 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 627,56 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 617,56 zł. Stan na dzień 05.11.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 5 700,00 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 68,26%. Rata miesięczna od 335,30 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 9,5%. Całkowity koszt pożyczki: 6 081,00 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 894, zł, prowizja 5 187,60 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 11 781,00 zł. Stan na dzień 23.11.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy MetLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie przy ul. Przemysłowej 26, 00-450 Warszawa, wpisane do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy, XII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000028131, REGON 010928125, NIP 526-030-50-06, wysokość kapitału zakładowego 21.490.000,00 zł.