Informacje o pożyczkach
i finansach osobistych

Jak sprawdzić firmę pożyczkową?

Jak sprawdzić firmę pożyczkową?

W ostatnich latach w Polsce powstało bardzo wiele firm pożyczkowych, które oferują szybkie chwilówki oraz pożyczki ratalne. Teraz możemy zaciągać je również całkowicie przez internet, ale również znajdziemy ich biura działające stacjonarnie. Zanim jednak wybierzemy dla siebie taką ofertę, pamiętajmy o tym, aby dobrze sprawdzić firmę udzielającą pożyczki. Co powinno wzbudzić nasze szczególne obawy?

Znalezienie dobrej pożyczki może być jak szukanie igły w stogu siana. Warto wobec tego wiedzieć, na co patrzeć oprócz samych kosztów. Gdy uda nam się wyszukać atrakcyjną cenowo pożyczkę, ale nie sprawdzimy samego pożyczkodawcy, możemy wpaść w kłopoty. Warto wiec wiedzieć, na co patrzeć, aby nie narazić się na niebezpieczeństwo – dodatkowe koszty, wpisanie do baz dłużników, niesłuszną windykację i inne nieprzyjemne konsekwencje.

Większość osób chcących zdecydować się na szybkie pożyczki, wybiera popularne firmy, które reklamują się w telewizji czy w internecie. Rzeczywiście, wtedy ryzyko jest mniejsze, ale i tak nie powinniśmy rezygnować z prześwietlenia firmy pożyczkowej. Wtedy będziemy mogli dowiedzieć się tego, czego nie dowiemy się z reklamy.

Prześwietlamy firmę pożyczkową

Jeżeli zależy nam na tym, aby firma, od której pożyczamy pieniądze, była godnym zaufania partnerem, przede wszystkim sprawdźmy ją od podszewki. Warto zajrzeć na stronę KNF (Komisji Nadzoru Finansowego), a dokładnie na listę ostrzeżeń publicznych, na której publikuje się informacje o firmach, które wzbudzają zastrzeżenia według KNF. Także warto sprawdzić informacje na stronie Związku Firm Pożyczkowych – dobrze firmy udzielające pożyczek należą do tego związku.

Zwróćmy uwagę na samą stronę internetową firmy pożyczkowej. Czy zawiera ona dane kontaktowe? Czy na jej stronie znajdują się numery NIP i REGON? Czy jej adres zlokalizowany jest w Polsce? Czy firma prowadzi infolinię dla swoich klientów? Wiele firm pożyczkowych publikuje też regulaminy i wzory umowy pożyczki, więc również możemy zapoznać się z nimi bliżej, aby sprawdzić, czy nie ma w nich niekorzystnych dla nas zapisów.

Nieocenioną pomocą są też opinie zamieszczane na licznych portalach i forach internetowych. Znajdziemy je bardzo łatwo, ale pamiętajmy o tym, że zdarza się, że publikowane opinie nie są pisane przez rzeczywistych klientów danej firmy pożyczkowej. Wiele z nich korzysta z usług agencji PR, które przygotowują pozytywne opinie dla swojego klienta i negatywne dla jego konkurencji. Dlatego podchodźmy do nich z rezerwą. Gdy jednak o danej firmie nie znajdujemy żadnych informacji lub są one enigmatyczne czy negatywne, zrezygnujmy z jej usług.

Wybierz bezpieczną pożyczkę w Aasa!

Jeżeli szukasz pożyczki bez ryzyka, zapraszamy do skorzystania z naszej oferty w Aasa. Nasza pożyczka ratalna dostępna jest na przejrzystych i dogodnych warunkach – bez zabezpieczeń i bez poręczycieli. Z dokładnymi informacjami na jej temat można zapoznać się już teraz na naszej stronie internetowej. W razie dodatkowych pytań nasi pracownicy pozostają stale o dyspozycji. Zapraszamy!

Ten wpis znajduje się w kategorii