W związku z decyzją Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydaną w dniu 19 września 2019 r. nr DOZIK-4/2019 Aasa Polska Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie informuje, że stosowała praktykę naruszającą zbiorowe interesy konsumentów polegającą na nieobniżaniu w przypadku przedterminowej spłaty kredytu konsumenckiego całkowitego kosztu kredytu o koszty opłaty przygotowawczej, które dotyczą okresu, o który skrócono czas obowiązywania umowy, co jest niezgodne z art. 49 ust. 1 ustawy o kredycie konsumenckim (tekst jedn.: Dz.U. z 2018 r. poz. 993 ze zm.) oraz godzi w zbiorowe interesy konsumentów. Decyzja Prezesa UOKiK nr DOZIK-4/2019 z dnia 19 września 2019 r. dostępna jest pod adresem www.uokik.gov.pl

Jak pięknie i tanio udekorować choinkę?

Jak pięknie i tanio udekorować choinkę?

Dekoracja choinki jest w wielu domach rytuałem, w którym biorą udział nie tylko dzieci, ale również rodzice. Ubieranie choinki nie musi być przy tym bardzo kosztowne. Jeśli zależy ci na pięknym drzewku bez przepłacania, sprawdź nasze pomysły!

W sklepach możemy znaleźć mnóstwo różnych ozdób choinkowych. To nie tylko bombki ze szkła czy z plastiku, ale również inne produkty, na przykład łańcuchy, kokardki i inne zawieszki. Dobieramy do nich następnie lampki choinkowe i w ten sposób możemy przygotować urocze drzewko.

Choinkowa moda

Trendy obowiązują również w dekoracji drzewek na Boże Narodzenie. Co roku w magazynach oraz w internecie możemy zobaczyć, że powodzeniem cieszą się inne kolory i rodzaje dekoracji. Aktualnie bardzo popularne są choinki minimalistyczne, czyli z niewielką liczbą ozdób, a także choinki w stylu glamour, czyli mające wiele połyskliwych dekoracji, na przykład z kamyczkami, z przezroczystego akrylu.

Nie musimy jednak poddawać się choinkowej modzie i możemy udekorować drzewko właśnie tak, jak chcemy. Nie musimy też wcale wydawać na ten cel fortuny. Sprawdź razem z nami, w jaki sposób można udekorować choinkę pięknie i tanio!

Naturalne ozdoby

Na choince nie musimy wcale wieszać ozdób wykonanych z tworzyw sztucznych czy tradycyjnych bombek. Ciekawą propozycją może być choinka z naturalnymi dekoracjami, które możemy przygotować samodzielnie. zimowa-pozyczka

Do takich dekoracji zaliczamy między innymi szyszki, suszone plasterki pomarańczy, piórka czy laski cynamonu. Wystarczy dodać do nich tylko sznureczki, na przykład ze sznurka konopnego albo lnianego, aby choinka była jedyna w swoim rodzaju.

Do ozdoby szyszek możemy wykorzystać również farby w sprayu, aby nadać im pożądany kolor.

Aromatyczne pierniczki

Choinka obwieszona pierniczkami to kolejna propozycja. Pierniczki mogą być też lukrowane, aby uzyskać jeszcze piękniejszy efekt. Ich stworzenie może być również wspaniałą zabawą z dziećmi.

W sieci możemy znaleźć wiele przepisów na to, jak przygotować pyszne pierniczki, które można zawiesić na choince. Do pierniczków dodajmy sznurek albo wstążkę i piękna dekoracja choinki gotowa.

Drewniane ozdoby

Drewno również pięknie prezentuje się na choince. Ozdoby z drewna oraz z kory drewnianej możemy zakupić w naprawdę bardzo niskich cenach i dzięki nim przygotować uroczo wyglądające drzewko.

Ozdoby choinkowe z papieru

Na pewno każdy z nas pamięta przygotowanie takich ozdób w szkole. To jednak nie tylko papierowe łańcuchy, ale również wiele innych ciekawych dekoracji. Z papieru możemy wykonać ładne ażurowe serduszka, kokardki, a nawet gwiazdki. Do dekoracji najlepiej wybrać grubszy papier, który możemy kupić też w świątecznych wzorach. zimowa-pozyczka

Wobec tego udekorowanie choinki tak, aby prezentowała się oryginalnie, wcale nie musi być związane z bardzo wysokimi kosztami. Czasami wystarczy tylko rozejrzeć się wokół siebie albo iść na spacer do lasu, aby znaleźć wiele pięknych ozdób na choinkę. Ich wykonanie to naprawdę groszowe sprawy, a ich przygotowanie zajmie nam niewiele czasu i dodatkowo będzie kapitalnym zajęciem dla dzieci.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 6 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy 48,12%. Rata miesięczna od 297,58 zł. Roczna stopa oprocentowania 20,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 4 518,69 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki –  2 124,69 zł, prowizja 2 394,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 10 518,69 zł. Stan na dzień 15.12.2022 r.

Aasa z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 9 900 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 48,12%. Rata miesięczna od 491,00 zł. Roczna stopa oprocentowania 20,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 7 455,87 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 3 505,77 zł, prowizja 3 950,10 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 17355,87 zł. Stan na dzień 15.12.2022 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Usług Medycznych. Składka dobrowolnego Pakietu Usług Medycznych: 3 600,00 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo z kwoty udzielonej pożyczki.  

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy  Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.; ul. Topiel 12, 00-342 Warszawa; www.nn.pl; Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy; XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000028131, NIP: 526-030-50-06; Kapitał zakładowy: 59 460 000 zł, wpłacony w całości.
 

Usługi medyczne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy JP Medica Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Piękna 24/26A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy z siedzibą w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000836368, NIP 7010977674, REGON 385867261 o kapitale zakładowym w wysokości 5000,00 zł.
 
JP Medica Sp. z o.o. jest podmiotem leczniczym wpisanym do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą prowadzonego przez Wojewodę Mazowieckiego pod numerem 000000228622.