Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

Jak tanio udekorować choinkę?

Jak tanio udekorować choinkę?

Dekoracja choinki jest w wielu domach rytuałem, w którym biorą udział nie tylko dzieci, ale również rodzice. Ubieranie choinki nie musi być przy tym bardzo kosztowne. Jeśli zależy ci na pięknym drzewku bez przepłacania, sprawdź nasze pomysły!

W sklepach możemy znaleźć mnóstwo różnych ozdób choinkowych. To nie tylko bombki ze szkła czy z plastiku, ale również inne produkty, na przykład łańcuchy, kokardki i inne zawieszki. Dobieramy do nich następnie lampki choinkowe i w ten sposób możemy przygotować urocze drzewko.

Choinkowa moda

Trendy obowiązują również w dekoracji drzewek na Boże Narodzenie. Co roku w magazynach oraz w internecie możemy zobaczyć, że powodzeniem cieszą się inne kolory i rodzaje dekoracji. Aktualnie bardzo popularne są choinki minimalistyczne, czyli z niewielką liczbą ozdób, a także choinki w stylu glamour, czyli mające wiele połyskliwych dekoracji, na przykład z kamyczkami, z przezroczystego akrylu.

Nie musimy jednak poddawać się choinkowej modzie i możemy udekorować drzewko właśnie tak, jak chcemy. Nie musimy też wcale wydawać na ten cel fortuny. Sprawdź razem z nami, w jaki sposób można udekorować choinkę pięknie i tanio!

Naturalne ozdoby

Na choince nie musimy wcale wieszać ozdób wykonanych z tworzyw sztucznych czy tradycyjnych bombek. Ciekawą propozycją może być choinka z naturalnymi dekoracjami, które możemy przygotować samodzielnie.

Do takich dekoracji zaliczamy między innymi szyszki, suszone plasterki pomarańczy, piórka czy laski cynamonu. Wystarczy dodać do nich tylko sznureczki, na przykład ze sznurka konopnego albo lnianego, aby choinka była jedyna w swoim rodzaju.

Do ozdoby szyszek możemy wykorzystać również farby w sprayu, aby nadać im pożądany kolor.

Aromatyczne pierniczki

Choinka obwieszona pierniczkami to kolejna propozycja. Pierniczki mogą być też lukrowane, aby uzyskać jeszcze piękniejszy efekt. Ich stworzenie może być również wspaniałą zabawą z dziećmi.

W sieci możemy znaleźć wiele przepisów na to, jak przygotować pyszne pierniczki, które można zawiesić na choince. Do pierniczków dodajmy sznurek albo wstążkę i piękna dekoracja choinki gotowa.

Drewniane ozdoby

Drewno również pięknie prezentuje się na choince. Ozdoby z drewna oraz z kory drewnianej możemy zakupić w naprawdę bardzo niskich cenach i dzięki nim przygotować uroczo wyglądające drzewko.

Ozdoby choinkowe z papieru

Na pewno każdy z nas pamięta przygotowanie takich ozdób w szkole. To jednak nie tylko papierowe łańcuchy, ale również wiele innych ciekawych dekoracji. Z papieru możemy wykonać ładne ażurowe serduszka, kokardki, a nawet gwiazdki. Do dekoracji najlepiej wybrać grubszy papier, który możemy kupić też w świątecznych wzorach.

Wobec tego udekorowanie choinki tak, aby prezentowała się oryginalnie, wcale nie musi być związane z bardzo wysokimi kosztami. Czasami wystarczy tylko rozejrzeć się wokół siebie albo iść na spacer do lasu, aby znaleźć wiele pięknych ozdób na choinkę. Ich wykonanie to naprawdę groszowe sprawy, a ich przygotowanie zajmie nam niewiele czasu i dodatkowo będzie kapitalnym zajęciem dla dzieci.

Ten wpis znajduje się w kategorii