Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

Jak wybrać najlepsze konto oszczędnościowe?

Jak wybrać najlepsze konto oszczędnościowe?

Konto oszczędnościowe pozwala nam na łatwe i bezpieczne przechowywanie zgromadzonych oszczędności w banku. Aktualnie konta tego rodzaju oferuje większość instytucji bankowych. Jak jednak wybrać dla siebie to najlepsze?

Pieniądze możemy oszczędzać na wiele sposobów. Jednym z nich jest odkładanie ich w skarbonce w domu, drugim zakładanie lokat. Możemy też inwestować nasze środki. Jednak wtedy, gdy zależy nam zarówno na ich oprocentowaniu, jak i na bezpieczeństwie naszych środków, warto zdecydować się na konto oszczędnościowe. Co więcej, zgromadzonymi na nim pieniędzmi będziemy mogli swobodnie dysponować.

Te wszystkie zalety powodują, że konta oszczędnościowe są bardzo dobrym rozwiązaniem dla każdego, kto chce zacząć odkładać swoje pieniądze. Na koncie możemy mieć dowolną sumę – zarówno kilka złotych, jak i kilkadziesiąt tysięcy złotych. Wszystko zależy od nas.

Dobre konto oszczędnościowe – czyli jakie?

Gdy chcemy zdecydować się na założenia konta oszczędnościowego, powinniśmy pamiętać o tym, że przede wszystkim powinno ono wyróżniać się bezpieczeństwem, wygodą i dobrym oprocentowaniem, aby nasze oszczędności mogły przynieść jak największe zyski.

Aktualnie wszelkie depozyty bankowe o wartości do 100 000 euro gwarantowane są przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny, dlatego nie musimy się obawiać, że utracimy swoje środki nawet wtedy, gdy bank znajdzie się w złej sytuacji.

Konto oszczędnościowe powinno być też obsługiwane przez internet – wtedy możemy łatwo zlecać przelewy i na bieżąco kontrolować wysokość zgromadzonych na nim środków.

Oczywiście, pozostaje jeszcze kwestia oprocentowania. Obecnie konta oszczędnościowe nie są zbyt dobrze oprocentowane. Zdarza się, że wynosi ono nawet poniżej 0,5%. Warto więc sprawdzić, jakie jest oprocentowanie oferowane przez różne banki. Niektóre banki mają również promocyjne oferty dla swoich nowych klientów.

Gdzie założyć dobre konto oszczędnościowe?

Przede wszystkim warto sprawdzić ofertę w swoim banku, w którym mamy już zwykły rachunek. Wtedy przelewanie pieniędzy na konto oszczędnościowe i z niego będzie bardzo łatwe i szybkie – przelewy wewnątrzbankowe są księgowane od razu, więc nie musimy czekać na nie przez jeden dzień roboczy, jak ma to miejsce przy przelewach międzybankowych.

Zwróćmy również uwagę na koszty związane z prowadzeniem konta. Wiele kont oszczędnościowych to produkty darmowe, ale zdarza się, że banki pobierają opłaty. Pamiętajmy o tym, by sprawdzić także opłaty za przelewy z konta oszczędnościowego. Najczęściej pierwszy przelew w ciągu miesiąca jest darmowy, ale za kolejne przelewy będziemy musieli słono zapłacić – od 5 do nawet 15 złotych.

W znalezieniu odpowiednich kont oszczędnościowych będziemy mogli wykorzystać także dostępne on-line porównywarki i rankingi. W jednym miejscu prezentują one oferty różnych banków, więc możemy sprawdzić wszystkie z nich wygodnie i szybko, a potem od razu przejść na stronę banku i tam sprawdzić dokładne zapisy.

Konta oszczędnościowe możemy zakładać obecnie także całkowicie przez internet.

Ten wpis znajduje się w kategorii