Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

Jak znaleźć tanie ubezpieczenie OC?

Jak znaleźć tanie ubezpieczenie OC?

Ceny ubezpieczeń komunikacyjnych poszły w ciągu ostatniego roku w górę. Wobec tego wielu kierowców już musiało zapłacić za swoje OC więcej niż poprzednim razem. Jeśli także czeka cię wykupienie tej polisy ubezpieczeniowej, warto dowiedzieć się, jak możemy zmniejszyć ten koszt.

Polisa ubezpieczeniowa OC jest obowiązkowa. Jeśli mamy samochód, musimy również posiadać polisę tego rodzaju. Jej zadaniem jest ochrona finansowa kierowca wtedy, gdy spowoduje on zdarzenie drogowe prowadzące do powstania szkód. Dzięki OC nie musimy płacić sporych sum wtedy, gdy wywołamy kolizję czy wypadek. Gdy nie będziemy mieli aktualnego ubezpieczenia OC, wówczas jesteśmy narażeni nie tylko na te wysokie koszty, ale też na dodatkowe kary pieniężne.

Ceny polis OC uzależnione są od szeregu czynników. Gdy porównamy ze sobą różne polisy tego rodzaju, możemy od razu zauważyć, że różnice są ogromne. Warto wobec tego dowiedzieć się, co wpływa na koszty polis komunikacyjnych OC.

Na cenę polisy OC wpływają między innymi:

• wiek kierowcy oraz czas posiadania przez niego prawa jazdy, młodzi kierowcy płacą więcej

• użytkownicy samochodu, gdy jest ich więcej niż jeden

• strefa regionalna, czyli obszar, w którym kierowca mieszka i gdzie użytkuje auto

• historia wypadków i kolizji, gdy kierowca ich nie ma, wówczas może liczyć na wysokie zniżki

• pojemność silnika, który użytkuje właściciel, a także inne parametry dotyczące pojazdu

Oczywiście, są to tylko wybrane parametry, które brane są pod uwagę przy obliczaniu kosztów związanych z polisą OC. Każdy ubezpieczyciel ma nieco inny wzór, na podstawie którego dokonuje obliczeń, skąd wynikają również różne koszty polis.

Jak wybrać tanią polisę ubezpieczeniową OC?

Wobec tego pojawia się pytanie – w jaki sposób możemy znaleźć taką polisę ubezpieczeniową, która nie będzie bardzo droga? Przede wszystkim będziemy musieli dokładnie zapoznać się z ofertami różnych ubezpieczycieli. Do poszukiwania taniej polisy ubezpieczeniowej możemy zarówno zabrać się za poszukiwania samodzielnie, jak i również możemy skorzystać z pomocy agentów ubezpieczeniowych.

W samodzielnym poszukiwaniu polisy bardzo pomocne będą różnego rodzaju internetowe porównywarki oraz rankingi. Jest ich mnóstwo, dlatego warto przejrzeć różne z nich. Pamiętajmy o tym, że niekiedy będziemy musieli podać swoje dane, na przykład e-mail, aby otrzymać w porównanie po wypisaniu formularza z wszystkimi danymi. Uważajmy jednak na te serwisy, które wymagają od nas przesłania SMS-ów na wysokopłatne numery.

Druga propozycja to skorzystanie z usług agentów ubezpieczeniowych. Możemy udać się do nich również do salonów dealerskich, gdzie nierzadko ceny są bardzo atrakcyjne, zwłaszcza w przypadku nowszych aut. Agent na podstawie podanych przez nas danych będzie mógł zaproponować nam różne polisy, które będą odpowiadały naszym potrzebom. Warto przy tym wskazać, że często okazuje się, że możemy uzyskać tańsze polisy u agenta ubezpieczeniowego niż przez internet.

Zatem wtedy, gdy chcemy kupić tanią polisę OC, pamiętajmy o tym, że najważniejsze to dokładne zapoznanie się z ofertami w różnych źródłach.

Ten wpis znajduje się w kategorii