Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Jak zaplanować tanie wakacje? Sprawdź!

Jak zaplanować tanie wakacje? Sprawdź!

Wyjazd na wymarzone wakacje wcale nie musi być bardzo drogi. Jeśli nie lubisz przepłacać, ale chcesz odwiedzić wiele ciekawych zakątków w Polsce i za granicą, sprawdź z nami, kiedy najlepiej wyjechać na urlop i zapłacić za to jeszcze mniej.

Na wakacje najczęściej czekamy przez cały rok. To właśnie wtedy możemy się zrelaksować i zapomnieć o naszej codzienności. Możemy zdecydować się na wyjazd w kraj, ale możemy też odwiedzić inne zakątki na całym świecie – możliwości są nieograniczone!

Wymarzone wakacje nie muszą jednak prowadzić do zrujnowania domowego budżetu. Brak wypchanego portfela nie oznacza, że musimy zrezygnować z wypoczynku. Oczywiście, rozwiązaniem może być też szybka pożyczka ratalna. Najważniejsze to jednak zaplanowanie korzystnej dla nas cenowo imprezy oraz wyjazd w takim terminie, który będzie oznaczał mniejsze koszty.

Kiedy wakacje są najtańsze?

Najwięcej zapłacimy za wyjazd w tak zwanym sezonie. W Polsce to okres od początku lipca do końca sierpnia, gdy chodzi o wakacje w lecie, a także w ferie zimowe i długie weekendy. W tym okresie hotele i inne obiekty noclegowe podnoszą ceny, więc musimy przygotować się na większe wydatki. Gdy chodzi o kraje orientalne, sezon przepada na inne miesiące w zależności od strefy klimatycznej.

Zatem jeśli chcielibyśmy zapłacić za wyjazd wakacyjny jeszcze mniej, warto wybrać się na wycieczkę poza szczytem. Nie musimy przy tym obawiać się złej pogody – we wrześniu pogoda często nadal jest bardzo dobra. Co więcej, nie musimy przejmować się także tak dużym tłokiem. jesienna-pozyczka

Tanieją nie tylko noclegi, ale również loty

Ceny biletów lotniczych również warunkowane są sezonem wakacyjnym. W związku z tym wtedy, gdy chcielibyśmy zakupić swój lot w popularnych miesiącach wśród turystów, musimy przygotować się na dodatkowe wydatki. Nawet wtedy, gdy wykupimy lot z wyprzedzeniem, będziemy musieli zapłacić więcej niż za ten przed czy po sezonie.

Zorganizowanie wakacji poza sezonem pozwoli nam na zmniejszenie kosztów transportu, więc możemy odwiedzić dalsze zakątki bez przepłacania.

Czy opłaca się zawsze organizować wyjazd samodzielnie?

Wiele osób uważa, że najtańsze wyjazdy to te zorganizowane samodzielnie. Jednak nie zawsze ta zasada się sprawdza. Gdy zamierzamy wybrać się na wakacje do Egiptu, Turcji czy do Maroko lub innych popularnych krajów wśród turystów, wykupienie lotu i noclegu samodzielnie będzie droższe niż skorzystanie ze zorganizowanego wyjazdu.

Co więcej, biura podróży mają do zaproponowania rożne oferty typu last minute, dlatego dzięki nimi możemy zaoszczędzić nawet do połowy ceny wyjazdu. Oczywiście, będziemy potrzebowali wtedy pieniędzy od zaraz, ponieważ wyjazd najczęściej ma miejsce w ciągu kilku dni. Wtedy bardzo pomocna może być pożyczka ratalna, dzięki której błyskawicznie uzyskamy pieniądze na wakacyjny wypoczynek.

Podsumowując, jeśli chcemy wyjechać na wakacje bez przepłacania, warto pamiętać o tym, że najbardziej opłaca się zrobić to poza sezonem. To właśnie wtedy koszty noclegów, komunikacji, a także innych usług maleją, więc możemy wybrać się w upragnione zakątki w cenie niższej niż jeszcze kilka tygodni temu.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.