Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

Kupujemy drzwi wejściowe. Na co zwrócić uwagę?

Kupujemy drzwi wejściowe. Na co zwrócić uwagę?

Gdy wykonuje się w domu remont czy też, gdy realizuje się prace wykończeniowe w nowym domu czy mieszkaniu niezbędne jest między innymi wybranie odpowiednich drzwi wejściowych. Na rynku można decydować się na bardzo różne typy oraz modele drzwi. Pozwala to na indywidualne dopasowanie drzwi wejściowych do miejsca, w którym będą użytkowane.

Jeśli kupuje się drzwi wejściowe bardzo ważne jest wybranie ich w zależności od miejsca montowania. Gdy wybiera się drzwi do domu jednorodzinnego znacznie częściej trzeba brać pod uwagę drzwi o specjalnych właściwościach jak antywłamaniowe.

Wynika to między innymi z tego, że mieszkając w domu trzeba znacznie lepiej zabezpieczyć się przed ryzykiem włamania. Natomiast drzwi wejściowe w mieszkaniach również mogą być antywłamaniowe, ale jest to najczęściej znacznie mniej konieczne a trwałe, wykonane z wysokiej jakości materiałów drzwi mogą być wystarczające.

Najważniejsze parametry

Gdy wybiera się drzwi wejściowe niezbędne jest również wyselekcjonowanie takich, które mają odpowiednie parametry techniczne. Do najważniejszych zalicza się między innymi ochrona akustyczna. Ten parametr musi być znacznie większy, gdy kupuje się drzwi do domu przy drodze niż gdy kupuje się drzwi do mieszkania. Odpowiednia ochrona akustyczna pozwala na lepsze chronienie przed dostawaniem się hałasu do domu. Innym ważnym parametrem jest termoizolacyjność.

Parametr ten wpływa na to jak dobrze drzwi zewnętrzne chronią przed ucieczką ciepła z domu czy mieszkania. Wpływa to między innymi na koszty ogrzewania domu. Im lepsza termoizolacyjność tym znacznie łatwiej ograniczyć wysokie i stałe koszty ogrzewania. Odporność na włamanie jest trzecim bardzo ważnym parametrem kupowanych drzwi.

Oczywiście nie trzeba decydować się na antywłamaniowe, czyli specjalne drzwi by korzystać z nieco bardziej odpornych na włamania drzwi. Parametr ten zależy między innymi od rodzaju zastosowanych materiałów do wyprodukowania drzwi.

Zastosowane materiały do produkcji drzwi

Drzwi wejściowe mogą być wykonane obecnie z bardzo różnych materiałów. Poszczególne materiały wpływają na różne cechy drzwi w tym na ich stylistykę. Zdecydowanie jednymi z najbardziej estetycznych drzwi są te wykonywane z materiałów drewnianych.

Oczywiście takie drzwi mogą się bardzo różnie prezentować w zależności od rodzaju zastosowanego drewna. Obecnie można decydować się nawet na drzwi wykonywane z drewna egzotycznego. Jest to drewno zarówno bardzo estetyczne a jednocześnie dużo bardziej trwałe.

Nie trzeba takiego drewna również zabezpieczać przed działaniem trudnych warunków atmosferycznych. Natomiast drewno generalnie musi być zabezpieczone przed działaniem zmian temperatur, deszczu. Śniegu poprzez stosowanie odpowiednich materiałów jak farby ochronne, lakiery.

Do popularnych materiałów stosowanych do wykonania drzwi zewnętrznych zaliczane jest PVC. Takie drzwi można pozyskać w najbardziej korzystnych warunkach cenowych. Jednocześnie odpowiednio wykonane drzwi tego typu pozwalają na zapewnienie trwałości. Drzwi zewnętrzne wykonywane są również z różnych metali czy stali.

Ten wpis znajduje się w kategorii