Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Kupujemy drzwi wejściowe. Na co zwrócić uwagę?

Kupujemy drzwi wejściowe. Na co zwrócić uwagę?

Gdy wykonuje się w domu remont czy też, gdy realizuje się prace wykończeniowe w nowym domu czy mieszkaniu niezbędne jest między innymi wybranie odpowiednich drzwi wejściowych. Na rynku można decydować się na bardzo różne typy oraz modele drzwi. Pozwala to na indywidualne dopasowanie drzwi wejściowych do miejsca, w którym będą użytkowane.

Jeśli kupuje się drzwi wejściowe bardzo ważne jest wybranie ich w zależności od miejsca montowania. Gdy wybiera się drzwi do domu jednorodzinnego znacznie częściej trzeba brać pod uwagę drzwi o specjalnych właściwościach jak antywłamaniowe.

Wynika to między innymi z tego, że mieszkając w domu trzeba znacznie lepiej zabezpieczyć się przed ryzykiem włamania. Natomiast drzwi wejściowe w mieszkaniach również mogą być antywłamaniowe, ale jest to najczęściej znacznie mniej konieczne a trwałe, wykonane z wysokiej jakości materiałów drzwi mogą być wystarczające.

Najważniejsze parametry

Gdy wybiera się drzwi wejściowe niezbędne jest również wyselekcjonowanie takich, które mają odpowiednie parametry techniczne. Do najważniejszych zalicza się między innymi ochrona akustyczna. Ten parametr musi być znacznie większy, gdy kupuje się drzwi do domu przy drodze niż gdy kupuje się drzwi do mieszkania. Odpowiednia ochrona akustyczna pozwala na lepsze chronienie przed dostawaniem się hałasu do domu. Innym ważnym parametrem jest termoizolacyjność.

Parametr ten wpływa na to jak dobrze drzwi zewnętrzne chronią przed ucieczką ciepła z domu czy mieszkania. Wpływa to między innymi na koszty ogrzewania domu. Im lepsza termoizolacyjność tym znacznie łatwiej ograniczyć wysokie i stałe koszty ogrzewania. Odporność na włamanie jest trzecim bardzo ważnym parametrem kupowanych drzwi. jesienna-pozyczka

Oczywiście nie trzeba decydować się na antywłamaniowe, czyli specjalne drzwi by korzystać z nieco bardziej odpornych na włamania drzwi. Parametr ten zależy między innymi od rodzaju zastosowanych materiałów do wyprodukowania drzwi.

Zastosowane materiały do produkcji drzwi

Drzwi wejściowe mogą być wykonane obecnie z bardzo różnych materiałów. Poszczególne materiały wpływają na różne cechy drzwi w tym na ich stylistykę. Zdecydowanie jednymi z najbardziej estetycznych drzwi są te wykonywane z materiałów drewnianych.

Oczywiście takie drzwi mogą się bardzo różnie prezentować w zależności od rodzaju zastosowanego drewna. Obecnie można decydować się nawet na drzwi wykonywane z drewna egzotycznego. Jest to drewno zarówno bardzo estetyczne a jednocześnie dużo bardziej trwałe.

Nie trzeba takiego drewna również zabezpieczać przed działaniem trudnych warunków atmosferycznych. Natomiast drewno generalnie musi być zabezpieczone przed działaniem zmian temperatur, deszczu. Śniegu poprzez stosowanie odpowiednich materiałów jak farby ochronne, lakiery.

Do popularnych materiałów stosowanych do wykonania drzwi zewnętrznych zaliczane jest PVC. Takie drzwi można pozyskać w najbardziej korzystnych warunkach cenowych. Jednocześnie odpowiednio wykonane drzwi tego typu pozwalają na zapewnienie trwałości. Drzwi zewnętrzne wykonywane są również z różnych metali czy stali.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.