Lampa do dziecięcego pokoju – jak wybrać?
3 min czytaniaAranżacja pokoju dziecięcego wymaga nie tylko naszej kreatywności co do doboru kolorów. W takim pokoju należy także zastosować praktyczne rozwiązania, które sprawią, że dziecko będzie się tam czuło dobrze i bezpiecznie.
Niezwykle ważnym elementem jest oświetlenie takiego pokoju, gdyż wpływa ono nie tylko na samopoczucie dziecka, ale także chroni jego wzrok.
Lamp dziecięcych jest na rynku bardzo dużo, dlatego też z powodzeniem można znaleźć modele idealnie pasujące do wnętrza pod względem kolorystycznym i pod względem kształtu. Wybierać możemy z efektownych żyrandoli, kinkietów, a także lampek nocnych. Bez problemu dopasujemy więc odpowiednie oświetlenie górne do pokoju dziecięcego, a także te punktowe.
Bardzo istotne jest również odpowiednie dopasowanie lampy na biurko dziecka, gdyż światło potrzebne przy odrabianiu lekcji czy malowaniu powinno mieć odpowiednie natężenie i kolor.
Odpowiednie światło górne
W każdym pokoju dziecięcym powinno znajdować się światło górne. Taki żyrandol powinien być wówczas rozmiarem dopasowany do wielkości pokoju. Doskonale sprawdzają się te, które posiadają regulowane elementy, dzięki czemu możemy odwrócić żarówki w odpowiednie strony.
Znakomicie sprawdzają się żyrandole na trzy żarówki, gdyż dzięki temu możemy oświetlić każdy punkt w pokoju. Bardzo duże pokoje możemy też z powodzeniem oświetlić punktowym światłem sufitowym. Takie światło można zamontować w miejscu, gdzie najczęściej bawi się dziecko.
Żyrandole dziecięce mają bardzo ciekawe wzory. Często mieszczą się na nich postacie z bajek, a także zwierzęta i wiele innych elementów. Można się pokusić o zakup takiej fantazyjnej lampy, ale należy się liczyć z jej wymianą, gdy dziecko będzie starsze. Czasem lepiej jest więc kupić tradycyjny wzór, który będzie sprawdzał się przez wiele lat.
Oświetlenie punktowe do pokoju
Niezwykle istotnym elementem w dziecięcym pokoju są wszelkiego rodzaju punktowe oświetlenia. Warto zastosować w takim pokoju przede wszystkim kinkiety nad łóżkiem dziecięcym lub plafony, które znaleźć możemy w bardzo atrakcyjnych wzorach i kolorach. Przy ich zakupie warto jednak przede wszystkim zwrócić uwagę na zastosowane w nich żarówki.
Najlepiej sprawdzają się te ledowe, gdyż nie tylko są energooszczędne, ale także wytwarzają bardzo przyjemne światło, co jest niezwykle istotne w przypadku oświetlenia nocnego. Bardzo dobrym pomysłem jest zakup lamp przenośnych, które dziecko może zabrać ze sobą do łóżeczka. Wyłączają się one automatycznie po pewnym czasie.
Do kinkietów przy łóżku również warto zastosować włączniki, które będą w pobliżu dziecka i będzie ono mogło włączyć światło, kiedy obudzi się w nocy. Jeżeli chodzi o lampy na biurko, to również powinniśmy wybierać te z regulacją, aby dziecko samo dopasowało lampę do swoich potrzeb. Podsumowując, dobierając oświetlenie do pokoju dziecięcego trzeba mieć na uwadze nie tylko model lampy, ale przede wszystkim żarówkę i kolor światła, jaki wytwarza.
To bowiem odpowiednie światło jest najważniejsze dla komfortu i zdrowia oczu naszego dziecka, dlatego też na żarówkach nie warto oszczędzać.
Artykuły, które mogą Cię zainteresować:
Zbita szybka w telefonie potrafi skutecznie utrudnić życie, szczególnie gdy wykorzystujemy go nie tylko do rozrywki czy kontaktów ze znajomymi, ale również do pracy. Wystarczy jeden nieuważny ruch, a konieczna będzie wymiana wyświetlacza. Niestety nie jest to tania usługa i w niektórych przypadkach może przewyższyć cenę nowego telefonu. Dlatego sprawdzamy, ile kosztuje wymiana wyświetlacza w telefonie
Czytaj więcej
Walentynki, czyli święto miłości pozwala celebrować uczucie z partnerem lub partnerką, ale także z rodziną, przyjaciółmi, dziećmi, a nawet samemu ze sobą. Podpowiadamy, jak można uczcić ten wyjątkowy dzień – na bogato i budżetowo, ale zawsze romantycznie
Czytaj więcej
W niektórych firmach pozabankowych są dostępne pożyczki, w ramach których nie są sprawdzane bazy. Dla osób, które mają problem ze spłatą zadłużeń to ostatnia szansa na uzyskanie finansowania. Jeśli rozsądnie podchodzisz do swoich finansów, to pożyczek bez BIK i BIG lepiej unikać. Sprawdź, dlaczego i z jakiego powodu historia kredytowa jest tak ważna.
Czytaj więcej