Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Lampa do dziecięcego pokoju – jak wybrać?

Lampa do dziecięcego pokoju – jak wybrać?

Aranżacja pokoju dziecięcego wymaga nie tylko naszej kreatywności co do doboru kolorów. W takim pokoju należy także zastosować praktyczne rozwiązania, które sprawią, że dziecko będzie się tam czuło dobrze i bezpiecznie.

Niezwykle ważnym elementem jest oświetlenie takiego pokoju, gdyż wpływa ono nie tylko na samopoczucie dziecka, ale także chroni jego wzrok.

Lamp dziecięcych jest na rynku bardzo dużo, dlatego też z powodzeniem można znaleźć modele idealnie pasujące do wnętrza pod względem kolorystycznym i pod względem kształtu. Wybierać możemy z efektownych żyrandoli, kinkietów, a także lampek nocnych. Bez problemu dopasujemy więc odpowiednie oświetlenie górne do pokoju dziecięcego, a także te punktowe.

Bardzo istotne jest również odpowiednie dopasowanie lampy na biurko dziecka, gdyż światło potrzebne przy odrabianiu lekcji czy malowaniu powinno mieć odpowiednie natężenie i kolor.

Odpowiednie światło górne

W każdym pokoju dziecięcym powinno znajdować się światło górne. Taki żyrandol powinien być wówczas rozmiarem dopasowany do wielkości pokoju. Doskonale sprawdzają się te, które posiadają regulowane elementy, dzięki czemu możemy odwrócić żarówki w odpowiednie strony. jesienna-pozyczka

Znakomicie sprawdzają się żyrandole na trzy żarówki, gdyż dzięki temu możemy oświetlić każdy punkt w pokoju. Bardzo duże pokoje możemy też z powodzeniem oświetlić punktowym światłem sufitowym. Takie światło można zamontować w miejscu, gdzie najczęściej bawi się dziecko.

Żyrandole dziecięce mają bardzo ciekawe wzory. Często mieszczą się na nich postacie z bajek, a także zwierzęta i wiele innych elementów. Można się pokusić o zakup takiej fantazyjnej lampy, ale należy się liczyć z jej wymianą, gdy dziecko będzie starsze. Czasem lepiej jest więc kupić tradycyjny wzór, który będzie sprawdzał się przez wiele lat.

Oświetlenie punktowe do pokoju

Niezwykle istotnym elementem w dziecięcym pokoju są wszelkiego rodzaju punktowe oświetlenia. Warto zastosować w takim pokoju przede wszystkim kinkiety nad łóżkiem dziecięcym lub plafony, które znaleźć możemy w bardzo atrakcyjnych wzorach i kolorach. Przy ich zakupie warto jednak przede wszystkim zwrócić uwagę na zastosowane w nich żarówki.

Najlepiej sprawdzają się te ledowe, gdyż nie tylko są energooszczędne, ale także wytwarzają bardzo przyjemne światło, co jest niezwykle istotne w przypadku oświetlenia nocnego. Bardzo dobrym pomysłem jest zakup lamp przenośnych, które dziecko może zabrać ze sobą do łóżeczka. Wyłączają się one automatycznie po pewnym czasie.

Do kinkietów przy łóżku również warto zastosować włączniki, które będą w pobliżu dziecka i będzie ono mogło włączyć światło, kiedy obudzi się w nocy. Jeżeli chodzi o lampy na biurko, to również powinniśmy wybierać te z regulacją, aby dziecko samo dopasowało lampę do swoich potrzeb. Podsumowując, dobierając oświetlenie do pokoju dziecięcego trzeba mieć na uwadze nie tylko model lampy, ale przede wszystkim żarówkę i kolor światła, jaki wytwarza.

To bowiem odpowiednie światło jest najważniejsze dla komfortu i zdrowia oczu naszego dziecka, dlatego też na żarówkach nie warto oszczędzać. jesienna-pozyczka

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.