Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Lepiej płacić kartą czy gotówką? Sprawdź!

Lepiej płacić kartą czy gotówką? Sprawdź!

Gotówka nadal jest popularnym sposobem realizowania płatności w Polsce. Według statystyk nawet jedna czwarta Polaków przechowuje znaczne środki finansowe w gotówce. Oczywiście nadal w Polsce nie we wszystkich miejscach można płacić kartą płatniczą co dotyczy szczególnie małych sklepów, dla których wynajęcie terminali nie jest opłacalne.

Wynika to z wysokich opłat za pojedynczą płatność kartą co jest szczególnie nieopłacalne przy niewielkich kwotach wydawanych przez klientów w ramach pojedynczych zakupów. Użytkowanie kart płatniczych w miejscach, gdzie jest to możliwe jest w stanie przynieść wiele korzyści dla klientów.

Karty płatnicze to zarówno karty debetowe do kont bankowych a także karty kredytowe. Karty kredytowe to idealne rozwiązanie przy zakupach w sklepach. Wypłacanie gotówki przy użyciu kart kredytowych jest całkowicie nieopłacalne. Natomiast przy korzystaniu z kart kredytowych przy zakupach można liczyć na wiele korzyści.

Dotyczy to możliwość korzystania między innymi z licznych rabatów. Wiele kart kredytowych oferuje również możliwość korzystania z programów lojalnościowych co pozwala na zbieranie punktów, które można zamienić na nagrody, pieniądze czy też wykorzystać w formie rabatów.

Karty zbliżeniowe

Coraz więcej banków oferuje karty zbliżeniowe. Takie karty płatnicze do rachunków bankowych, którymi można płacić zbliżeniowo pozwalają na znaczne skrócenie czasu realizowania drobnych zakupów. Kartami zbliżeniowymi standardowo można wykonać płatność bez konieczności wpisywania PIN w terminalu przy zakupach do pięćdziesięciu złotych. jesienna-pozyczka

Płatności kartami zbliżeniowymi pozwalają na znaczne skrócenie czasu drobnych zakupów. Warto decydować się na karty zbliżeniowe, których można używać w coraz większej liczbie punktów sprzedażowych. Decydując się na karty zbliżeniowe warto jednak dokładnie zapoznać się z metodami odpowiedniego zabezpieczenia zarówno karty a także rachunku bankowego.

Rabaty, promocje i cashback

Korzystając z kart płatniczych można korzystać przy zakupach również z coraz większej liczby rabatów czy promocji oferowanych przez banki. Zakupy przy wykorzystaniu karty płatniczej pozwalają na zmniejszenie wysokości wydatków poprzez wykorzystanie rabatów i promocji. Jednocześnie coraz większa liczba banków oferuje również usługę cashback. Pozwala ona na uzyskanie zwrotu części wydatków, które zostały zrealizowane przy użyciu kart płatniczych.

Zwrot może dotyczyć zarówno wybranych wydatków z użyciem kart płatniczych co obejmuje wydatki w określonych sklepach czy branżach ustalonych przez bank. Cashback obejmować może wszystkie wydatki przy użyciu karty płatniczej, gdzie zwrot wyliczany jest jako procent wszystkich płatności z użyciem kart płatniczych. Przy korzystaniu kart płatniczych oferujących taką opcję można zyskać znaczne oszczędności w stosunku do wydatków przy wykorzystaniu gotówki.

Warto z tego powodu sprawdzać dostępne w bankach oferty różnego rodzaju rabatów, promocji przy korzystaniu z kart płatniczych i zwrotów za wydatki kartą płatniczą co pozwala wiele zyskać w stosunku do korzystania z gotówki.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.