Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Mieszkanie jako inwestycja. Jak wybrać najlepsze?

Mieszkanie jako inwestycja. Jak wybrać najlepsze?

Zakupienie mieszkania pod cele inwestycyjne to obecnie coraz popularniejsza opcja. Dzięki posiadaniu własnej nieruchomości możemy zarabiać dwojako – wtedy, gdy będziemy ją wynajmować, a także na jej rosnącej wartości. Jednak nie każde mieszkanie da nam wymarzone zyski. O czym powinniśmy pamiętać?

Mieszkania sprzedają się obecnie jak świeże bułeczki. Deweloperzy najczęściej mają chętnych od razu po rozpoczęciu prac i wprowadzeniu nieruchomości do sprzedaży. Ciągle realizowane są nowe inwestycje mieszkaniowe zarówno w dużych, jak i w mniejszych miastach. Wobec tego znalezienie odpowiedniego sposobu na inwestycję może być wyzwaniem.

Osoby, które chcą zakupić mieszkanie jako inwestycja, najczęściej przeznaczają je do późniejszego wynajmu. Dochodowość wynajmu nieruchomości zależy w szczególności od tego, gdzie nasze mieszkanie będzie zlokalizowane, jaki będzie jego metraż, a także jak będzie ono urządzone.

Wybór odpowiedniej lokalizacji

Zdecydowanie najlepszym wyborem będzie zakupienie mieszkania pod wynajem w dużym, studenckim mieście, na przykład w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, gdzie zapotrzebowanie na lokale pod wynajem jest bardzo duże. Co więcej, tam zyski z nieruchomości są też największe. Mniej z kolei zarobimy, gdy kupimy mieszkanie w mniejszym mieście, gdzie zainteresowanie nie będzie tak wysokie, a i ceny najmu proporcjonalnie niższe.

Druga kwestia związana z lokalizacją to samo położenie mieszkania w mieście. Tutaj na uwagę zasługują mieszkania położone przy uczelniach, a także w centrum, dobrze skomunikowane. Oczywiście, znajdziemy też chętnych na mieszkanie na obrzeżach, ale wtedy cena za wynajem nie będzie tak wysoka. jesienna-pozyczka

Jakie mieszkania cieszą się największym zainteresowaniem?

Skupmy się teraz na samym mieszkaniu. W zasadzie możemy znaleźć zainteresowanych na każde lokum. Największym zainteresowaniem cieszą się kawalerki, które wynajmowane są nie tylko przez studentów, ale też młodych pracowników. Z kolei duże mieszkania też możemy wynająć, ale głównie są one wybierane przez grupy studentów. Gdy wobec tego zależy nam na wyższych zyskach, szukajmy mieszkań raczej do 50 metrów kwadratowych.

Gdy chcemy wynająć inne mieszkanie niż kawalerkę, sprawdźmy jego rozkład. Najlepiej, aby w mieszkaniu nie było pokojów przechodnich, ponieważ wtedy każdy pokój będziemy mogli wynająć osobno. Niemniej jednak teraz, gdy popularne są otwarte przestrzenie, możemy mieć z tym nieco problemów.

Nie zapominajmy też o aranżacji mieszkania, która również będzie wpływała na zainteresowanie daną ofertą. Najlepiej wynajmować mieszkania w dość neutralnej aranżacji, na przykład modnych bielach czy szarościach, z podstawowymi meblami, które możemy kupić w popularnych sieciach meblarskich. Oczywiście, plusem będzie w pełni wyposażona kuchnia i łazienka, czyli powinniśmy też zainwestować w kuchenkę, lodówkę, pralkę.

Warto jednak pamiętać o tym, że trudne jest dokładne oszacowanie opłacalności zakupu mieszkania przeznaczonego pod wynajem. To przyszłościowa inwestycja, niemniej nie zawsze da nam oczekiwane zyski.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy MetLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie przy ul. Przemysłowej 26, 00-450 Warszawa, wpisane do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy, XII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000028131, REGON 010928125, NIP 526-030-50-06, wysokość kapitału zakładowego 21.490.000,00 zł.