Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Jak zapłacić kartą w zagranicznych sklepach?

Jak zapłacić kartą w zagranicznych sklepach?

Robienie zakupów w internetowych sklepach za granicą jest proste, wygodne i szybkie. Co więcej, często opłaca się bardziej niż kupowanie w naszym kraju. Jedną z najczęściej stosowanych wtedy form płatności jest zapłata kartą. O czym powinniśmy wtedy pamiętać?

Dzisiaj wielu Polaków decyduje się na kupowanie w Chinach. Tam zakupimy niemalże wszystko, najczęściej z darmową dostawą. Także zamówienia możemy składać w innych sklepach na całym świecie. Popularne są Stany Zjednoczone, ponadto Wielka Brytania, również Niemcy. Musimy jednak pamiętać o tym, że cena zaprezentowana w zagranicznym sklepie internetowym to jeszcze nie wszystkie opłaty, które musimy ponieść.

Dodatkowe koszty przy zakupach w zagranicznych sklepach on-line

Oprócz ceny produktu czy produktów musimy pamiętać też o cenie wysyłki. Czasami zdarza się, że sprzedawca oferuje przesyłkę za darmo, ale w większości przypadków musimy za nią zapłacić i tutaj cena może być dość wysoka.

Gdy chcemy zrobić zakupy internetowe w sklepie na terenie Unii Europejskiej, nie płacimy podatku VAT oraz cła. Poza UE musimy już przygotować się na te dodatkowe koszty.

Przesyłki o wartości wyższej niż 45 euro, co daje około 60 USD dolarów amerykańskich, podlegają opodatkowaniu VAT w stawce 23%. Od wybranych produktów zapłacimy też cło, które wynosi zwykle kilka procent. Z opłaty celnej zwolnione są przy tym zakupy o wartości do 150 euro lub około 170 dolarów amerykańskich. Niektóre produkty są też zwolnione z cła, na przykład elektronika z USA. jesienna-pozyczka

Oczywiście, dodatkowe opłaty będą dotyczyły naszej metody płatności, czyli karty. Tutaj musimy przygotować się na większy koszt wynikający z przewalutowania oraz prowizji.

Do zapłaty za granicą nie potrzeba karty kredytowej

Często możemy spotkać się z przekonaniem, że jedyną kartą, którą możemy płacić w sklepach internetowych za granicą, jest karta kredytowa. W rzeczywistości jednak możemy płacić także zwykłymi kartami wydawanymi do rachunków bankowych. Karta powinna mieć odblokowane limity dla płatności internetowych (często możemy zrobić to samodzielnie przez internet po zalogowaniu się na swoje konto).

Zapłata kartą jest prosta i szybka. Wpisujemy numer karty oraz jej datę ważności, swoje imię i nazwisko oraz trzycyfrowy kod z tyłu karty określany jako CVC2 lub CVV2. Następnie możemy być poproszeni o potwierdzenie transakcji poprzez usługę 3D-Secure. Polega ona na wpisaniu kodu, który otrzymujemy na SMS. Gotowe! Informacja o płatności natychmiast przekazywana jest do odbiorcy.

Zasady bezpieczeństwa, o których warto pamiętać:

• korzystaj ze znanych sklepów internetowych mających pozytywne opinie

• sprawdzaj, czy połączenie ze sklepem internetowym jest szyfrowane (zamknięta kłódka przy adresie)

• nigdy nie podawaj nikomu danych swojej karty i nie publikuj jej zdjęć na portalach społecznościowych jesienna-pozyczka

• dla pewności możesz korzystać z systemów płatności internetowych, na przykład PayPal, do których także możemy podpiąć kartę

• uważaj na próby wyłudzenia danych twojej karty, nie klikaj w SMS-y i linki z nieznanego źródła

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.