Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

O czym pamiętać kupując drukarkę?

O czym pamiętać kupując drukarkę?

Zakup akcesoriów komputerowych wymaga przede wszystkim dokonania oceny w jakim celu kupowany jest dany sprzęt. Ma to bardzo duże znaczenie pod kątem dopasowania danego urządzenia pod kątem posiadanych parametrów.

Dopasowanie takich parametrów do sposobu użytkowania takich urządzeń jak drukarki pozwala na znaczne wydłużenie czasu ich użytkowania oraz ograniczenie problemów z awariami.

Do ważnych pytań, które trzeba sobie zadać w przypadku decydowania się na zakup drukarki można zaliczyć między innymi to czy drukarka będzie używana w warunkach domowych, czy w firmie. Istotne jest dokonanie oceny, jaka ma być jakość drukowania. Warto również określić czas pracy drukarki.

W firmach wiele drukarek używanych jest przez wiele godzin w ciągu dnia co dotyczy szczególnie dużych firm biurowych. Wówczas drukarka musi być odporna na duże obciążenia pracy. Należy również brać pod uwagę koszty energii, która zużywana będzie przez urządzenia.

Natomiast do pracy domowej gdzie drukarka używana jest jedynie od czasu do czasu można decydować się na drukarki, które nie są profesjonalne a przez to można je kupić za nieco mniejsze pieniądze.

Pozwala to również na oszczędności podczas zakupów. jesienna-pozyczka

Drukarki atramentowe a laserowe

Technologia drukowania ma duże znaczenie w kontekście jakości drukowania, a także kosztów drukowania. Atramentowe drukarki to drukarki, które pozwalają na uzyskanie wyższej jakości w przypadku drukowania zdjęć czy grafiki. Oczywiście wiele zależy od modelu drukarki, ale można uznać, że jest to generalna zasada.

Natomiast laserowe drukarki znacznie lepiej są w stanie sprawdzić się przy drukowaniu dokumentów. Jednocześnie drukowanie dokumentów przy używaniu tego typu drukarek to również znacznie mniejsze koszty drukowania. Jest to znacznie lepszy wybór w przypadku firm biurowych, w których przede wszystkim drukowana jest duża liczba dokumentów tekstowych.

Drukarki laserowe pozwalają na zapewnienie również nieco mniejszych kosztów drukowania przy bardzo dużej ilości drukowanych dokumentów. Innym typem drukarek jest drukarka żelowa, gdzie technologia drukowania wykorzystuje specjalne żele. Atutem takich drukarek jest możliwość uzyskania dodatkowych oszczędności.

Jednocześnie przy szybkim drukowaniu można liczyć na szybkie wysychanie żelu. Natomiast samo urządzenie jest kosztowne.

Koszt urządzenia a koszt użytkowania

Bardzo ważne jest również branie pod uwagę, że wiele drukarek jest tanich przy zakupie, ale koszty pojawiają się przy użytkowaniu. Są to często bardzo duże koszty zakupu choćby żelu do drukarek żelowych czy też atramentu do drukarek atramentowych.

Warto zatem sprawdzić, jakie są koszty użytkowania danego urządzenia, co pozwala na postawienie na takie urządzenia, które są znacznie tańsze w obsługiwaniu. W firmach przekłada się to na koszty firmy w zakresie realizowania drukowania dokumentów, gdzie oszczędności przy wybraniu odpowiedniego urządzenia mogą być bardzo duże. jesienna-pozyczka

Przy używaniu drukarek w warunkach domowych ewentualne oszczędności  można zauważyć w dłuższym okresie czasu przy używaniu wybranego urządzenia. 

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.