Zimowa pożyczka dla każdego do 15 tys. złotych.

Sprawdź!

Informacje o pożyczkach
i finansach osobistych

Obrączki ślubne – nie muszą być takie same!

Obrączki ślubne – nie muszą być takie same!

Gdy kupuje się obrączki ślubne generalnie wybór pada na podobnie wykonane obrączki. Jednak obrączki wcale nie muszą być do siebie podobne. Pozwala to na przygotowanie obrączek, które są choćby indywidualnie dopasowane do gustów pana młodego i panny młodej.

Kupując takie same obrączki, czyli identyczne wpisujemy się w pewną tradycję. Jednak nie oznacza to, że nie można decydować się na obrączki, które są zupełnie odmienne. Decydować się można na obrączki zarówno różniące się pojedynczym szczegółem jak też na takie, które wykonane są z zupełnie innych materiałów a co za tym idzie są do siebie zupełnie niepotrzebne.

Większość par młodych decyduje się na podobne a wręcz identyczne obrączki co wynika z tego, że uznaje się iż obrączki są elementem, który wskazuje na dopełnianie się pary młodej w związku.

Jednak nie oznacza to, że takie dopełnienie może być zrealizowane w zupełnie innych sposób w kontekście stylistycznym. Wiele osób nie jest również zainteresowanych tradycyjnymi formami związanymi ze ślubem i woli eksperymentować.

Kiedy decydować się na różne obrączki?

Zdarza się, że para młodych nie może uzgodnić wspólnego wzoru na obrączkach. Wówczas znacznie lepszym rozwiązaniem niż szukanie konfliktu jest pójście na kompromis i przygotowanie obrączek, które będą się od siebie różniły wzorami. Panna młoda wybrać może zarówno inne ozdoby do obrączki a także inne materiały, z której będzie ona wykonana.

Obecnie w zakresie materiałów również w świecie obrączek przestają obowiązywać ścisłe kanony. Wiele osób decyduje się choćby na materiały czy wzory oddające charakter danej osoby czy też dopasowane do indywidualnych gustów.

Wiele szczególnie kobiet woli wybierać bardziej eklektyczne wzornictwo na obrączkach a także taki wygląd obrączki, który jest wyróżniającym się znakiem rozpoznawczym na palcu. W takim przypadku wybierają one między innymi bardzo wzorzyste obrączki czy też wysadzane dodatkowe kamieniami.

Obrączka jako wyjątkowa biżuteria

Dla wielu par młodych ważniejsze od tego by obrączki były podobne jest to by wyjątkowo się prezentowały. Wówczas znacznie łatwiej jest to uzyskać gdy wybiera się różnorodne motywy na obrączkach w zakresie wzornictwa.

Jednocześnie obrączki mogą być do siebie podobne pod kątem motywu a różne w zakresie zastosowania materiałów w postaci kamieni czy metali szlachetnych. Jednocześnie można decydować się na zupełnie odmienne warianty obrączek. Wówczas taka obrączka może stać się wyjątkowym elementem jako biżuteria do różnych stylizacji.

Warto brać pod uwagę, że w przypadku na decydowanie się na przygotowanie przez jubilera wyjątkowych obrączek w ramach dopasowanych indywidualnie projektów można uzyskać bardzo modne obrączki.

Stylowe obrączki pozwalają stanowić wyjątkową ozdobę. Jednocześnie trzeba brać pod uwagę, że wiele osób woli stonowane obrączki. W przypadku takich osób znacznie łatwiej jest dopasować zarówno wspólne wzornictwo a także sposób zdobień, kamieni, które będą zastosowane na identycznie prezentujących się obrączkach ślubnych.

Ten wpis znajduje się w kategorii