Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Odkurzacz piorący do domu - jak wybrać?

Odkurzacz piorący do domu - jak wybrać?

Odkurzacze z funkcją prania to urządzenia, które najczęściej opierają się na zbiornikach z wodą. Funkcja prania pozwala na zapewnienie między innymi zbieranie rozlanych płynów z podłóg. Przy użytkowaniu takiego odkurzacza można również wyprać dywan czy tapicerkę.

Gdy wybiera się odkurzacze na wstępie najważniejsze jest wyselekcjonowanie odpowiedniego modelu, który będzie w stanie sprawdzić się w ramach długiego czasu użytkowania. Jednocześnie warto postawić na modele odkurzaczy, które są funkcjonalne. Poszczególne parametry w odkurzaczach również mają bardzo duże znaczenie z punktu widzenia wygody użytkowania odkurzaczy. Warto zapoznać się w tym względzie z opiniami użytkowników, co pozwala na zapoznanie się z informacjami jak poszczególne odkurzacze sprawdzają się podczas użytkowania. Jednym z typów odkurzaczy, które dostępne są na rynku. Do popularnych obecnie typów odkurzaczy można zaliczyć odkurzacze piorące.

Działanie odkurzacza piorącego

Urządzenie w postaci odkurzacza piorącego jest wygodne w przypadku gdy posiada się podłogi bez dywanów. Wówczas funkcja piorąca przydaje się między innymi do usuwania płynów z podłogi. Odkurzacz piorący posiada dwa pojemniki. Pozwala to na odseparowanie brudu od wysysanego powietrza w pierwszym pojemniku. Natomiast w drugim pojemniku woda wymieszana jest ze środkiem chemicznym, co pozwala na zapewnienie funkcji czyszczenia. W odkurzacz posiadających funkcję prania wykorzystywana jest również specjalna piana. Przy użytkowaniu odkurzaczy do prania trzeba regularnie je czyścić. Dotyczy to tych elementów, przez które w odkurzaczu przepływa woda, do których zaliczają się między innymi rury czy pojemniki. Brak takiego czyszczenia przekładać się może na rozwijanie się w odkurzaczach do prania mikroorganizmów, które mogą niekorzystnie działać na zdrowie.

Dopasowany model

Na rynku odkurzaczy do prania można obecnie wybierać urządzenia z szerokiego zakresu dostępnych modeli. Pozwala to na wybranie takich odkurzaczy, które są w stanie odpowiednio sprawdzić się w ramach określonego rodzaju użytkowania odkurzaczy. Warto zapoznać się z różnymi urządzeniami w postaci odkurzaczy do prania. Pozwala to na wybranie takich urządzeń, które zarówno są wygodne w użytkowaniu, dopasowane do oczekiwań, a także pozwalają na zapewnienie również odpowiednio długiego czasu użytkowania. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest postawienie na markowe urządzenia, które pozwalają zapewnić czy to nowocześniejsze rozwiązania technologiczne, czy też większą odporność na uszkodzenia. Jednocześnie zapoznanie się z poszczególnymi typami urządzeń dostępnych na rynku pozwala również na wybranie takich, które są dobrze oceniane przez specjalistów, a także użytkowników. Oczywiście nie bez znaczenia jest również cena za odkurzacze, gdzie warto porównać różne oferty, co pozwala na wybranie innowacyjnych urządzeń, za które nie trzeba przepłać. Optymalne ceny odkurzaczy do prania to mniej więcej pięćset złotych. Oczywiście zawsze można znaleźć dużo korzystniejsze ceny w ramach promocyjnych warunków cenowych.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy MetLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie przy ul. Przemysłowej 26, 00-450 Warszawa, wpisane do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy, XII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000028131, REGON 010928125, NIP 526-030-50-06, wysokość kapitału zakładowego 21.490.000,00 zł.