Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Okulary czy soczewki kontaktowe – co wybrać?

Okulary czy soczewki kontaktowe – co wybrać?

Osoby mające problemy ze wzrokiem mogą często decydować się czy chcą korzystać z okularów czy też z soczewek kontaktowych. Oczywiście nie wszystkie osoby mają taki wybór. Wynika o między innymi z wady wzroku, która wymaga korekcji przy zastosowaniu okularów korekcyjnych.

Generalnie decydując się na okulary korekcyjne można również korzystać z soczewek kontaktowych. Pozwala to między innymi na dokonywanie wyboru obu rozwiązań w różnych sytuacjach. Gdy okulary czy soczewki są odpowiednio dopasowane wówczas korekcja, która jest uzyskiwana przy ich użytkowaniu nie różni się między sobą.

Wiele osób decyduje się na stosowanie soczewek ze względu na trudności w przyzwyczajeniu się do noszenia okularów. Dla innych osób okulary korekcyjne nie stanowią ładnie prezentującego się elementu. Z drugiej strony obecnie dostępne okulary korekcyjne można idealnie dopasować do wyglądu co nie sprawia problemów z estetycznym prezentowaniem się.

Odpowiednio dopasowane okulary

Gdy chce się korzystać z okularów dobrym pomysłem może być postawienie na okulary korekcyjne, które zostaną dopasowane przez doświadczonego optyka a także stylistę. Pozwala to na dopasowanie takich okularów, które będą estetycznym a także stylowym dodatkiem. Wiele osób decyduje się na różne stylistycznie okulary korekcyjne.

Jest to znacznie większy wydatek, ale można wówczas dopasować okulary nawet do różnych okazji czy odmiennego stroju. Jeszcze innym rozwiązaniem jest decydowanie się na okulary, które są stylistycznie dopasowane do indywidualnego stylu ubierania się. Pozwala to na stworzenie bardzo oryginalnego sposobu prezentowania się. Najważniejsze jest jednak by okulary pozwalały na zapewnienie komfortu ich użytkowania. jesienna-pozyczka

Korzystanie z soczewek korekcyjnych

Nie wszystkie osoby czują się komfortowo przy użytkowaniu soczewek. Wynika to między innymi z braku komfortu noszenia soczewek dla oka. Generalnie przy noszeniu soczewek trzeba się do nich przyzwyczaić. Jednocześnie drażliwe oczy mogą powodować, że noszenie soczewek nie jest komfortowe.

Przy noszeniu soczewek trzeba również pilnować by w nich nie usnąć, gdyż prowadzi to do przekrwienia oczu. Jak wskazują specjaliści dobrym rozwiązaniem jest zdejmowanie soczewek korekcyjnych przed spaniem oraz zakładanie okularów na ten czas, co jest ważne ze względu na zachowanie przez cały czas korygowania wzroku. Można zdejmować soczewki choćby na godzinę przed położeniem się do snu.

Aktywność fizyczna i soczewki

Soczewki korekcyjne pozwalają na zapewnienie między innymi wygodnego korzystania z aktywności fizycznej. Soczewki doskonale nadają się do uprawiania sportów. Dotyczy to między innymi sportów ekstremalnych, gdzie zastosowanie soczewek pozwala na komfortowe uprawiania takich sportów.

Jednak nawet podczas jazdy na rowerze soczewki mogą być znacznie bardziej wygodnym rozwiązaniem w stosunku do okularów korekcyjnych. Wiele osób decyduje się również na zakładanie soczewek, gdy wychodzi z domu, co wynika z tego, że wiele osób czuje się znacznie bardziej komfortowo w soczewkach niż w okularach.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy MetLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie przy ul. Przemysłowej 26, 00-450 Warszawa, wpisane do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy, XII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000028131, REGON 010928125, NIP 526-030-50-06, wysokość kapitału zakładowego 21.490.000,00 zł.