Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Pożyczka dla osób w starszym wieku

Pożyczka dla osób w starszym wieku

Wbrew pozorom emeryci i renciści są bardzo dobrymi klientami dla firm pożyczkowych i banków – mają stałe i regularne dochody. Musimy jednak pamiętać o tym, że nie wszędzie starsza osoba będzie mogła otrzymać potrzebne jest pieniądze. Gdzie można otrzymać taką pożyczkę?

Nie każdy senior posiada odpowiednie oszczędności i wpływy, aby pokryć wszystkie wydatki pojawiające się co miesiąc w jego budżecie. Często problemem jest zapłata za te niespodziewane koszty, które mogą się przydarzyć, na przykład zepsutą lodówkę, większy rachunek za leki w aptece. W takiej sytuacji można ubiegać się o pożyczkę. Zanim jednak emeryt czy rencista złożą wniosek o jej otrzymanie, powinni pamiętać o kilku kluczowych sprawach.

Na jaką pożyczkę mogą liczyć emeryci i renciści?

Do emerytów i rencistów kieruje się przede wszystkim pożyczki gotówkowe, czyli takie, które możemy przeznaczyć na dowolny cel. Oprócz tego starsze osoby mogą wziąć pożyczkę hipoteczną, czyli pod zastaw nieruchomości, gdy są właścicielem. Dostępne są też szybkie pozabankowe chwilówki, które spłacamy w miesiąc.

Kwota pożyczki dla osoby starszej zależy przede wszystkim od jej zdolności kredytowej. Ta liczona jest na podstawie osiąganych dochodów, czyli w tym przypadku wysokości emerytury albo renty. W zależności od wpływów może być to od kilkuset do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Ważny wiek starszej osoby

Przy zaciąganiu pożyczek przez osoby starsze liczy się jednak nie tylko zdolność kredytowa, ale również wiek. Banki i firmy pożyczkowe działające pozabankowo mają swoje wymagania co do wieku klientów. Często jest on ograniczony do konkretnej liczby lat, na przykład 75 lat. jesienna-pozyczka

Ponadto wiek wpływa na możliwy czas spłaty zadłużenia – im pożyczkobiorca jest starszy, tym jego okres kredytowania może być krótszy. To będzie z kolei przekładało się na wyższą ratę. Gdy senior nie ma wystarczającej zdolności kredytowej, aby spłacać wysokie raty, będzie musiał wziąć niższą pożyczkę.

Jakie formalności trzeba spełnić, aby otrzymać pożyczkę?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, pożyczkodawcy wymagają od seniorów odpowiedniego wieku oraz zdolności kredytowej, na którą wpływa wysokość i regularność osiąganych dochodów. Ważna jest też historia kredytowa, która zapisywana jest w bazach BIK. Osoby spłacające swoje zobowiązania terminowo nie będą miały żadnych trudności z uzyskaniem pożyczki. Z kolei te, które mają niespłacone długi, mogą spotkać się z odmową.

W zależności od oferty pożyczka dla osób starszych może wymagać przedstawienia odpowiednich dowodów potwierdzających osiągane dochody. W przypadku emerytów i rencistów najczęściej jest to ostatni odcinek renty albo emerytury, decyzja o przyznaniu świadczenia czy też wyciąg z konta bankowego. Czasami konieczne jest również przedstawienie zaświadczenia wydanego przez ZUS lub KRUS.

Warto również wskazać, że pożyczka dla emeryta i rencisty możliwa jest również do uzyskania przez internet. Wtedy senior nie musi udawać się do placówki bankowej albo firmy pożyczkowej, aby załatwić formalności osobiście. Samodzielnie albo z pomocą bliskich może otrzymać pożyczkę bez wychodzenia z domu.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.