Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Pożyczka na nowy komputer. Ile wziąć?

Pożyczka na nowy komputer. Ile wziąć?

Twój komputer zaczyna działać wolniej i trudno z niego korzystać? A może ostatnio się zepsuł i tak naprawdę nie opłaca się go naprawiać? Przyszedł czas na zakupienie nowego modelu. Na jaki koszt musimy się przygotować?

Komputer to dzisiaj niezbędne narzędzie do pracy, komunikacji, rozrywki. Chociaż coraz częściej zamiast niego korzystamy ze smartfonów, to jednak te małe urządzenia mobilne nie są w stanie całkowicie zastąpić standardowego komputera stacjonarnego albo laptopa. Duży komputer z pełnowymiarową klawiaturą to łatwiejsze pisanie, duży ekran daje nam większe możliwości, a mocne podzespoły pozwalają na korzystanie z różnych programów.

W sklepach możemy znaleźć mnóstwo różnych modeli komputerów już złożonych oraz laptopów w pełnej gamie specyfikacji. Możemy również zdecydować się na złożenie komputera samodzielnie lub zlecenie takiej pracy komuś, kto zna się na tym lepiej.

Ile kosztuje dobry komputer?

Przede wszystkim powinniśmy określić, do czego będziemy używali tego sprzętu. Nie zawsze konieczne jest kupowanie drogiego modelu komputera, którego możliwości całkowicie nie wykorzystamy.

Gdy potrzebujemy urządzenia do przeglądania internetu, oglądania filmów, komunikacji z innymi osobami, wówczas wystarczy nam zwykły laptop w niskiej cenie. Możemy mieć go już za około 1 500 złotych, a gdy zależy nam na lepszym modelu z szybszym procesorem, dyskiem SSD i wysokiej klasy ekranem, kupimy go za około 2 500 złotych. jesienna-pozyczka

Jeśli jednak rozglądamy się za modelem, który przeznaczony jest do grania w najnowsze gry czy do korzystania z wymagających programów, powinniśmy podjąć decyzję, czy kupić model stacjonarny czy laptop. Generalnie, komputery stacjonarne są w stanie uzyskać lepszą wydajność w niskiej cenie w porównaniu do laptopów. Te drugie z kolei są mobilne i możemy zabrać je ze sobą wszędzie. Wyższej klasy komputer to koszt od 3 000 do nawet 10 000 złotych, gdy znajdą się w nim jedne z najlepszych komponentów dostępnych na rynku.

Oczywiście, do komputera musimy też dokupić akcesoria. Dla komputerów stacjonarnych potrzebny będzie monitor – to koszt rzędu 500 – 2 000 złotych, ale znajdziemy również droższe modele. Ponadto musimy doliczyć klawiaturę, słuchawki lub głośniki, myszkę. To dodatkowe kilkaset złotych.

Jak sfinansować zakup komputera?

Zatem za komputer zapłacimy zwykle minimum 1 500 złotych. Cena rośnie wraz z naszymi wymaganiami. Jeśli chcemy zakupić komputer, ale nie mamy teraz wystarczającej sumy, możemy zdecydować się na pożyczkę. Możemy zaciągnąć ją na dwa sposoby – możemy wziąć zwykłą pożyczkę gotówkową w banku albo firmie pozabankowej albo możemy zawrzeć umowę o pożyczkę ratalną bezpośrednio w sklepie stacjonarnym lub internetowym.

Najlepiej porównać ze sobą te oferty i sprawdzić, co będzie dla nas najkorzystniejszym rozwiązaniem. Często możemy także skorzystać z ofert typu pożyczka za 0 złotych, więc wtedy nie narażamy się na wysokie koszty związane z pożyczeniem pieniędzy.

Pożyczkę na komputer możemy wziąć dzisiaj także przez internet – to wygodne rozwiązanie, ponieważ wielu z nas kupuje sprzęt elektroniczny on-line, więc możemy załatwić wszystko bez wychodzenia z domu.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000,00 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 74,08%. Rata miesięczna od 245,30 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 9,5%. Całkowity koszt pożyczki: 4 617,56 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 627,56 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 617,56 zł. Stan na dzień 05.11.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 5 700,00 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 68,26%. Rata miesięczna od 335,30 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 9,5%. Całkowity koszt pożyczki: 6 081,00 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 894, zł, prowizja 5 187,60 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 11 781,00 zł. Stan na dzień 23.11.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy MetLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie przy ul. Przemysłowej 26, 00-450 Warszawa, wpisane do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy, XII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000028131, REGON 010928125, NIP 526-030-50-06, wysokość kapitału zakładowego 21.490.000,00 zł.