Zimowa pożyczka dla każdego do 15 tys. złotych.

Sprawdź!

Informacje o pożyczkach
i finansach osobistych

Pożyczka na szybką inwestycję

Pożyczka na szybką inwestycję

Masz okazję zainwestować pieniądze i dużo zarobić? Nie masz jednak wystarczających oszczędności? W takim przypadku może pojawić się pomysł na sfinansowanie inwestycji poprzez pożyczkę gotówkową. Sprawdź, czy zaciągniecie pożyczki na ten cel będzie dobrym pomysłem.

Idealna inwestycja powinna przede wszystkim pozwolić nam na atrakcyjne zyski, ale jednocześnie nie powinna być bardzo ryzykowna. Jeśli nadarza się okazja do tego, aby skorzystać z takiej właśnie inwestycji, warto przypatrzeć się jej bliżej. Zwróćmy wtedy szczególną uwagę na jej bezpieczeństwo, aby mieć pewność, że zainwestowane pieniądze nie przepadną.

Inwestować możemy obecnie na różne sposoby. Możemy zakupić akcje do gry na giełdzie, możemy także zakupić obligacje czy złoto. Również popularna forma inwestycji to zakupienie nieruchomości, na przykład gruntów do późniejszej odsprzedaży lub mieszkania pod wynajem. Rosnącym zainteresowaniem cieszą się inwestycje alternatywne, wśród których znajdują się między innymi zakupy trunków takich jak wino czy whisky, przedmiotów kolekcjonerskich, dzieł sztuki.

Jak sfinansować inwestycję?

Najlepiej, gdy mamy własne oszczędności, które będziemy mogli zainwestować. Wystarczy nadwyżka nawet około 1 000 złotych, aby rozpocząć pomnażanie pieniędzy. Pamiętajmy jednak o tym, aby nie przeznaczać wszystkich pieniędzy na jeden cel. Warto zdywersyfikować swoje inwestycje, ponieważ wtedy jesteśmy w stanie zmniejszyć ryzyko utraty pieniędzy, gdy jedna z nich nie okaże się zyskowna.

Co jednak wtedy, gdy nie dysponujemy odpowiednimi środkami na inwestowanie, możemy pomyśleć o pożyczce. Z takiej opcji powinniśmy jednak skorzystać jedynie wtedy, gdy wiemy, że pożyczka ratalna będzie tańsza od ewentualnych zysków. Inaczej mówiąc, nasza pożyczka nie powinna kosztować nas więcej niż zyski, ponieważ wtedy po prostu stracimy zamiast zarobić.

Jak obliczyć, czy pożyczka na inwestycję jest opłacalna?

Trudno jednoznacznie wskazać, czy inwestycja na pożyczkę będzie opłacalna. Dużo zależy od tego, jakie jest ryzyko oraz potencjalne zyski danej formy inwestycji. Pamiętajmy o tym, że inwestycje mają to do siebie, że najczęściej nie dają gwarantowanych zysków, dlatego możemy utracić włożone w nie pieniądze.

Powinniśmy przede wszystkim obliczyć, jaki jest koszt pożyczki. W naszej firmie Aasa Polska można zrobić to bezpośrednio na naszej stronie głównej – znajduje się na niej specjalny kalkulator pożyczkowy. Po wpisaniu do niego potrzebnej kwoty oraz okresu spłaty możemy od razu zobaczyć, ile będziemy musieli oddać. Tą sumę powinniśmy porównać z potencjalnymi zyskami z inwestycji. Oczywiście, najlepiej, aby inwestycja nie była bardzo ryzykowna, abyśmy nie stracili swoich pieniędzy.

Podsumowując, zaciągnięcie pożyczki gotówkowej na szybką inwestycję zawsze powinno być poprzedzone w przeanalizowaniem, czy pożyczka rzeczywiście będzie opłacalna jako forma finansowania w tej sytuacji. Jednak zawsze zdecydowanie najbardziej opłacalnym rozwiązaniem jest inwestowanie z odłożonych wcześniej pieniędzy.

Ten wpis znajduje się w kategorii