Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Pożyczka na szybką inwestycję

Pożyczka na szybką inwestycję

Masz okazję zainwestować pieniądze i dużo zarobić? Nie masz jednak wystarczających oszczędności? W takim przypadku może pojawić się pomysł na sfinansowanie inwestycji poprzez pożyczkę gotówkową. Sprawdź, czy zaciągniecie pożyczki na ten cel będzie dobrym pomysłem.

Idealna inwestycja powinna przede wszystkim pozwolić nam na atrakcyjne zyski, ale jednocześnie nie powinna być bardzo ryzykowna. Jeśli nadarza się okazja do tego, aby skorzystać z takiej właśnie inwestycji, warto przypatrzeć się jej bliżej. Zwróćmy wtedy szczególną uwagę na jej bezpieczeństwo, aby mieć pewność, że zainwestowane pieniądze nie przepadną.

Inwestować możemy obecnie na różne sposoby. Możemy zakupić akcje do gry na giełdzie, możemy także zakupić obligacje czy złoto. Również popularna forma inwestycji to zakupienie nieruchomości, na przykład gruntów do późniejszej odsprzedaży lub mieszkania pod wynajem. Rosnącym zainteresowaniem cieszą się inwestycje alternatywne, wśród których znajdują się między innymi zakupy trunków takich jak wino czy whisky, przedmiotów kolekcjonerskich, dzieł sztuki.

Jak sfinansować inwestycję?

Najlepiej, gdy mamy własne oszczędności, które będziemy mogli zainwestować. Wystarczy nadwyżka nawet około 1 000 złotych, aby rozpocząć pomnażanie pieniędzy. Pamiętajmy jednak o tym, aby nie przeznaczać wszystkich pieniędzy na jeden cel. Warto zdywersyfikować swoje inwestycje, ponieważ wtedy jesteśmy w stanie zmniejszyć ryzyko utraty pieniędzy, gdy jedna z nich nie okaże się zyskowna.

Co jednak wtedy, gdy nie dysponujemy odpowiednimi środkami na inwestowanie, możemy pomyśleć o pożyczce. Z takiej opcji powinniśmy jednak skorzystać jedynie wtedy, gdy wiemy, że pożyczka ratalna będzie tańsza od ewentualnych zysków. Inaczej mówiąc, nasza pożyczka nie powinna kosztować nas więcej niż zyski, ponieważ wtedy po prostu stracimy zamiast zarobić. jesienna-pozyczka

Jak obliczyć, czy pożyczka na inwestycję jest opłacalna?

Trudno jednoznacznie wskazać, czy inwestycja na pożyczkę będzie opłacalna. Dużo zależy od tego, jakie jest ryzyko oraz potencjalne zyski danej formy inwestycji. Pamiętajmy o tym, że inwestycje mają to do siebie, że najczęściej nie dają gwarantowanych zysków, dlatego możemy utracić włożone w nie pieniądze.

Powinniśmy przede wszystkim obliczyć, jaki jest koszt pożyczki. W naszej firmie Aasa Polska można zrobić to bezpośrednio na naszej stronie głównej – znajduje się na niej specjalny kalkulator pożyczkowy. Po wpisaniu do niego potrzebnej kwoty oraz okresu spłaty możemy od razu zobaczyć, ile będziemy musieli oddać. Tą sumę powinniśmy porównać z potencjalnymi zyskami z inwestycji. Oczywiście, najlepiej, aby inwestycja nie była bardzo ryzykowna, abyśmy nie stracili swoich pieniędzy.

Podsumowując, zaciągnięcie pożyczki gotówkowej na szybką inwestycję zawsze powinno być poprzedzone w przeanalizowaniem, czy pożyczka rzeczywiście będzie opłacalna jako forma finansowania w tej sytuacji. Jednak zawsze zdecydowanie najbardziej opłacalnym rozwiązaniem jest inwestowanie z odłożonych wcześniej pieniędzy.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.